Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usunięty
Autor: Piotr Dudała | 05/05/2009
Komentarze
#1 | mieszkanka dnia 09.05.2009 19:56

Tak promuje się Kraków i Małopolska, a jak my Zagłębie i Sosnowiec ???

" Noce i dni Krakowa i Małopolski

Za darmo lub symboliczną złotówkę będzie można zwiedzać 15-17 maja krakowskie muzea i największe atrakcje turystyczne Małopolski.

Wielkie zwiedzanie zacznie się nocą z 15 na 16 maja. Wizyta w Fabryce Oskara Schindlera, wejście na pokład samolotu sekretarza Władysława Gomułki, spacer murami obronnymi i spotkanie z "Damą z gronostajem" Leonarda da Vinci - to tylko niektóre atrakcje VI Nocy Muzeów, otwierającej cykl Krakowskich Nocy (kolejne będą: teatralna - 12-13 czerwca, jazzowa - 18-19 lipca i Cracovia Sacra - 14,15,16 sierpnia).

Na zwiedzających będzie czekało 27 placówek: narodowych, państwowych, samorządowych, uczelnianych i prywatnych z Krakowa oraz Wieliczki i Niepołomic. A jeśli doliczymy oddziały dużych muzeów, krakowianie i turyści będą mogli zwiedzić około 50 miejsc. Większość będzie otwarta od godz. 19 do 1 w nocy. Będą też dodatkowe atrakcje: niektóre muzea wystawiają wyjątkowe zbiory, których na co dzień nie można oglądać, zaproszą też zwiedzających na swe zaplecza. Zaplanowano także koncerty, spektakle, projekcje, pokazy walk rycerskich, obserwacje nieba, odczyty, warsztaty muzealne i degustacje. Biletem wstępu będzie specjalnie wybity żeton za symboliczną złotówkę. Będzie on tej nocy jednocześnie biletem komunikacji miejskiej, która uruchomi dodatkowe kursy.

Całkiem za darmo będzie można wziąć udział w XI Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego, które odbędą się 16-17 maja. W tym roku w ramach Dni zwiedzający będą mogli obejrzeć dwanaście obiektów i miejsc zgrupowanych w cztery trasy ułatwiające zwiedzanie. Wytyczono je w Krakowie, Krzeszowicach, okolicach Imbramowic oraz Dąbrowy Tarnowskiej. Wśród atrakcji czekających na zwiedzających są m.in.: krakowsko-wiedeńskie śniadanie na dworcu kolejowym w Krzeszowicach, żydowskie zaślubiny przy synagodze w Dąbrowie Tarnowskiej czy przejażdżki bryczką przy klasztorze w Imbramowicach.

W Krakowie udostępnione zostaną trzy obiekty: kościół pw. św. Bartłomieja na os. Podwawelskim, dawny gmach Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń "Florianka" przy ul. Basztowej oraz kościół i klasztor a także Szpital Zakonu Bonifratrów na ul. Trynitarskiej. Zwiedzający otrzymają specjalnie na tę okazję przygotowane przewodniki po zabytkach. W wielu miejscach przewidziano dodatkowe atrakcje, m.in. konkursy, koncerty, warsztaty i prelekcje.

rfk, pap "
#2 | ala dnia 06.05.2009 20:19
Dworzec PKP w Sosnowcu też jest niepewny!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney