Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Platforma Obywatelska o działaniach Prezydenta Górskiego ws. budowy barki

„Jako działacze PO nigdy nie podpisywaliśmy się pod tym, by rozpocząć tę inwestycję od budowy barki. W ogóle jesteśmy przeciwnikami barki. Jeśli jednak miałaby ona powstać, to nie w tej chwili. Najważniejsza jest część parkowa, przygotowanie czegoś dla mieszkańców. Co ciekawe, prezydent wciąż mówi o kryzysie. Na łamach specjalistycznej prasy dowodzi, że nie stać nas w tej chwili na budowę pomników. Oszukuje więc radnych i mieszkańców miasta. Pod koniec roku w trakcie komisji rozmawialiśmy o potrzebie konsultacji społecznych w tym temacie. Nie przypominam sobie, by takie miały miejsce. O samym przetargu dowiedzieliśmy się wczoraj. Zachowanie prezydenta nazwałbym skandalicznym!“

Arkadiusz Checiński, e-sosnowiec.pl, 08.05.2009

"Pan prezydent po raz kolejny nie dotrzymał danego słowa. Miały być przeprowadzone konsultacje w sprawie zagospodarowania placu Papieskiego, ale zlekceważono to. Koszty tej inwestycji będą zdecydowanie wyższe niż 3 mln złotych, ale prezydent nie liczy się z kosztami, gdyż chodzi mu o kampanię wyborczą. Popieram takie zagospodarowanie placu, które przyniesie korzyść mieszkańcom okolicznego osiedla – park z kortami i boiskami."

Jarosław Pięta, sosnowiec.info.pl, 10.05.2009„Lewica sosnowiecka w taki sposób odreagowuje kompleksy wyniesione z czasów walki z Kościołem. Jako katolik blisko związany z Kościołem jestem przeciwny wydawaniu milionów złotych na budowę kolejnych pomników w sytuacji, gdy w mieście jest mnóstwo potrzeb, a pomników Jana Pawła II jest kilka, wśród nich najpiękniejszy pomnik - Centrum Pediatrii na Klimontowie. Na placu Papieskim powinien powstać park służący mieszkańcom osiedla.”

Daniel Miklasiński, sosnowiec.info.pl, 10.05.2009„Decyzją o ogłoszeniu przetargu na budowę barki Prezydent kolejny raz zlekceważył mieszkańców Sosnowca i radnych, bowiem zobowiązał się do przeprowadzenia konsultacji społecznych przed przystąpieniem do budowy. Pomysł stworzenia żelbetonowego pomnika za kilka, a może nawet kilkanaście milionów złotych, to powrót do poprzedniej epoki. Rada zabezpieczyła środki w budżecie na zagospodarowanie placu Papieskiego z przeznaczeniem na stworzenie części parkowo-rekreacyjnej, a tymczasem mają one zostać wydatkowane niezgodnie z przeznaczeniem. Jestem tym oburzony i liczę, że udam nam się jeszcze budowę powstrzymać, aczkolwiek nie będzie to łatwe. Niestety, mamy kolejny dowód, że o dobrym zarządzaniu miastem w wydaniu prezydenta Górskiego możemy jedynie pomarzyć. Budżet miejski służy w Sosnwocu jedynie celom politycznym, a nie spełnianiu potrzeb mieszkańców.”

Tomasz Jamrozy, sosnowiec.info.pl, 10.05.2009„Dowiedziałem się o przetargu wczoraj, zastanawiamy się z radnymi nad zwołaniem specjalnej konferencji w tej sprawie. Uważam, że prezydent źle postępuje podejmując decyzję o przetargu na budowę czterdziestometrowej żelbetowej konstrukcji w dobie kryzysu. Miasta na to nie stać. Za tę sumę można byłoby już zagospodarować cały plac z alejkami i boiskami. Nie wiem skąd ta zmiana decyzji. Może lewica ma jakieś kompleksy wobec kościoła?”

Daniel Miklasiński, Dziennik Zachodni, 11.05.2009
Autor: Redakcja | 13/05/2009
Komentarze
#1 | anonim dnia 15.05.2009 14:04
drugi Licheń??????????
#2 | Do boju media dnia 15.05.2009 09:05
To teraz jeeszcze trzeba ruszyć z kampanią medialną i przekierować pielgrzymki z polski do Częstochowy na Gwiezdną !!!
#3 | anonim dnia 15.05.2009 07:46
tak samo jak nieczyste są pobudki zablokowania tej inwestycji, zmiany nazwy ul. A. Ludowej czy nie udzielenia absolutorium ...kij ma dwa końce !
#4 | anonim dnia 15.05.2009 05:51
powyższa wypowiedź świadczy, o co tutaj tak naprawdę chodzi! wlasnie o to "paradowanie", pokazanie się, chlubę. To nie są czyste pobudki!
#5 | anonim dnia 15.05.2009 05:28
oj boli POpapranych że to nie ich pomysł...że to oni nie realizują, nie będą swoimi zawistnymi mordami paradować przy otwarciu tego pięknego placu ! WAS TU NIE MA !
#6 | anonim dnia 15.05.2009 05:25
A Kulawiak i Chęciński cały czas wnioskują o0 likwidację wszystkich słupków na Modrzejowskiej ! Żeby buce mogli swobodnie jeździć !
#7 | Boromir dnia 14.05.2009 08:17
tam od zawsze byl parking, przejsc sie nie da, bo Bemey i merole parkuja wszedzie!!!!
#8 | ludek dnia 14.05.2009 07:50
W Sosnowcu powstał nowy parking - NA ULICY MODRZEJOWSKIEJ!
#9 | anonim dnia 14.05.2009 07:16
Łódzki obywatel wyręcza policję

O panu Romanie - nadgorliwym obywatelu, który robi zdjęcia kierowcom rozmawiającym przez komórki, a potem przekazuje je policji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jacek Gawłowski Pan Roman to starszy łodzianin, który nie wychodzi na miasto bez aparatu. Fotografuje kierowców łamiących przepisy. Niemal codziennie przynosi zdjęcia do sekcji ruchu drogowego przy ul. Żeromskiego i składa zawiadomienia o wykroczeniach. Pan Roman ma na pieńku z wieloma kierowcami, ale i sami policjanci mają dość jego aktywności.

- Jesteśmy na granicy wytrzymałości - przyznaje jeden z policjantów sekcji wykroczeń łódzkiej drogówki. - Właściwie pan Roman powinien mieć u nas biurko. Najgorzej było, gdy robił zdjęcia źle zaparkowanych aut pod cmentarzami 1 listopada. Dziesiątki wykroczeń! Godzinami wypisywaliśmy kierowcom wezwania.
________________________________

a może by taką akcję spopularyzować w Sosnowcu?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney