Czytanie na dziś

Pomoc dla Pawła

Święty Ojciec Pio

Gloria TV


WikiZagłębie


SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na Google

SosnowiecFakty na twitterze


Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy prawica w Polsce się zjednoczy?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Św. Jakub Apostoł

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Ks. Michael McGivney


Apel do Radnych Miasta Będzina i Prezydenta Radosława Barana

Apel Starosty Będzińskiego i Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie będzińskim Adama Lazara do Radnych Rady Miejskiej w Będzinie i Prezydenta Będzina Radosława BaranaApeluję o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu przejęcie pakietu akcji Tramwajów Ślaskich Spółka Akcyjna. Posiadanie tych akcji przez miasto przywróci możliwość wpływania będzińskiej społeczności na dalsze losy komunikacji tramwajowej w Zagłębiu a także na przyszłość zajezdni tramwajowej i pracujących tam ludzi.


W obecnej chwili poza możliwością odkupienia udziałów za nieduże pieniądze pojawiła się wyjątkowa okazja do wynegocjowania darmowego przejęcia pakietu akcji Tramwajów Śląskich od rezygnujących Gliwic.


Tramwaje w Będzinie to nie tylko dobra komunikacja, to także piękna tradycja, rozwój handlu i świetna promocja. Dzisiejsze argumenty o tramwajowej nieopłacalności jutro mogą okazać się śmieszne i anachroniczne.


Popatrzmy z nadzieją i wiarą w dobrą przyszłość! Dla dobra miasta wznieśmy się ponad podziały, osobiste niechęci i interesy grupowe. Przejmując akcje Tramwajów Śląskich wykażemy się mądrością i rozwagą, a równocześnie uzyskamy rzadką szansę na odwrócenie niebezpiecznych tendencji, naprawienie popełnionych błędów i przywrócenie obywatelskiego zaufania!


Adam Lazar


Starosta Będziński


Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie będzińskimAutor: Redakcja | 21/05/2009
Komentarze
#1 | viva dnia 29.05.2009 17:50
Tak.. oddajemy ostatnie bastiony naszej zagłębiowskiej tożsamości...w zarządzanie górnoślązaków (patrz Pyrzowice z Ożarowicami). Popieram opinię Yachu i proponuję wpisać na listę do pogonienia prezydenta Sosnowca
#2 | Yachu dnia 26.05.2009 22:38
Co do SLD to jest mi to średnio obojętne, czy SLD czy nie SLD, ale lepiej dobrze sprawdzić niż pisać pierdoły. Ja sprawdziłem i wyszło, że odkąd jest prezydent Baran to z jego inicjatywy od 2002 do końca 2008 roku nie przeprowadzono żadnej debaty na temat likwidacji tramwajów jak również Rada Miejska nigdy nie dala prezydentowi takiej zgody (czyba, że Pani z biura rady mnie okłamała). Więc tłumaczenia prezydenta są mgliste jak jego 2 mln oszczędności. W krótce referendum, naród wybrał, naród może przegonić!!!
#3 | Yachu dnia 26.05.2009 22:33
Stanowisko może i przyjeli, niestety nie zadali sobie wystarczająco trudu by dokładnie sprawdzić fakty. Rada Miasta Będzin, rzeczywiście raz na ten temat obradowała, ale nie w tej kadencji...
#4 | anonim dnia 23.05.2009 22:57
Prezydent Będzina, Radosław Baran i przewodniczący Rady Miejskiej, Waldemar Szydło przyjęli stanowisko, w którym informują, że Rada Miejska w Będzinie już dwukrotnie i jednogłośnie zdecydowała o nieprzejęciu akcji Tramwajów Śląskich S.A.
#5 | @Yachu dnia 22.05.2009 23:29
Baran nigdy nie był członkiem PO, a popierały go tak samo PO, jak na przykład Komitet Rozwoju Będzina czy Towarzystwo Przyjaciół Będzina. Uważam, że dobrze się stało, że ktoś wreszcie miał odwagę się przeciwwstawić. I cieszę się, że nie jest to SLD, które faktycznie robi to pod publiczkę, bo samo w większości głosowało w Radzie Miasta za tym, żeby Będzin nie miał tych akcji, a teraz udają oburzenie i apelują do mieszkańców.
#6 | Yachu dnia 22.05.2009 20:12
Chcę wierzyć, że ten apel nie jest pod publiczkę, tylko dlatego, że będzinianie zachwilę zdecydują w referendum o odwołaniu Prezydenta Barana za jego rozliczne popisy! czy nie jest to tylko i wyłacznie próba zdystansowania się od Prezydenta, który jest człowiekiem będzińskiej Platformy Obywatelskiej, ma ich i Posła Grzegorza Dolniaka rekomendację od 6 lat na robienie cudów w Będzinie!!!
#7 | Zuzia dnia 22.05.2009 14:45
I bardzo dobrze, że sie starosta ujoł za zwykłymi mieszkańcami.
#8 | anty dudał dnia 22.05.2009 14:41
dudała zlituj się musisz tak jechac pod publikę - kto to kupi
#9 | anonim dnia 21.05.2009 14:42
Miał chłop odwagę powiedzieć prosto z mostu, jak się sprawy mają, a nie zamiatać problem pod dywan. Ot, co
#10 | anonim dnia 21.05.2009 12:54
No i bardzo dobrze. PO odzyskuje twarz.
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec