Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Apel do Radnych Miasta Będzina i Prezydenta Radosława Barana

Apel Starosty Będzińskiego i Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie będzińskim Adama Lazara do Radnych Rady Miejskiej w Będzinie i Prezydenta Będzina Radosława BaranaApeluję o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu przejęcie pakietu akcji Tramwajów Ślaskich Spółka Akcyjna. Posiadanie tych akcji przez miasto przywróci możliwość wpływania będzińskiej społeczności na dalsze losy komunikacji tramwajowej w Zagłębiu a także na przyszłość zajezdni tramwajowej i pracujących tam ludzi.


W obecnej chwili poza możliwością odkupienia udziałów za nieduże pieniądze pojawiła się wyjątkowa okazja do wynegocjowania darmowego przejęcia pakietu akcji Tramwajów Śląskich od rezygnujących Gliwic.


Tramwaje w Będzinie to nie tylko dobra komunikacja, to także piękna tradycja, rozwój handlu i świetna promocja. Dzisiejsze argumenty o tramwajowej nieopłacalności jutro mogą okazać się śmieszne i anachroniczne.


Popatrzmy z nadzieją i wiarą w dobrą przyszłość! Dla dobra miasta wznieśmy się ponad podziały, osobiste niechęci i interesy grupowe. Przejmując akcje Tramwajów Śląskich wykażemy się mądrością i rozwagą, a równocześnie uzyskamy rzadką szansę na odwrócenie niebezpiecznych tendencji, naprawienie popełnionych błędów i przywrócenie obywatelskiego zaufania!


Adam Lazar


Starosta Będziński


Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie będzińskimAutor: Redakcja | 20/05/2009
Komentarze
#1 | viva dnia 29.05.2009 15:50
Tak.. oddajemy ostatnie bastiony naszej zagłębiowskiej tożsamości...w zarządzanie górnoślązaków (patrz Pyrzowice z Ożarowicami). Popieram opinię Yachu i proponuję wpisać na listę do pogonienia prezydenta Sosnowca
#2 | Yachu dnia 26.05.2009 20:38
Co do SLD to jest mi to średnio obojętne, czy SLD czy nie SLD, ale lepiej dobrze sprawdzić niż pisać pierdoły. Ja sprawdziłem i wyszło, że odkąd jest prezydent Baran to z jego inicjatywy od 2002 do końca 2008 roku nie przeprowadzono żadnej debaty na temat likwidacji tramwajów jak również Rada Miejska nigdy nie dala prezydentowi takiej zgody (czyba, że Pani z biura rady mnie okłamała). Więc tłumaczenia prezydenta są mgliste jak jego 2 mln oszczędności. W krótce referendum, naród wybrał, naród może przegonić!!!
#3 | Yachu dnia 26.05.2009 20:33
Stanowisko może i przyjeli, niestety nie zadali sobie wystarczająco trudu by dokładnie sprawdzić fakty. Rada Miasta Będzin, rzeczywiście raz na ten temat obradowała, ale nie w tej kadencji...
#4 | anonim dnia 23.05.2009 20:57
Prezydent Będzina, Radosław Baran i przewodniczący Rady Miejskiej, Waldemar Szydło przyjęli stanowisko, w którym informują, że Rada Miejska w Będzinie już dwukrotnie i jednogłośnie zdecydowała o nieprzejęciu akcji Tramwajów Śląskich S.A.
#5 | @Yachu dnia 22.05.2009 21:29
Baran nigdy nie był członkiem PO, a popierały go tak samo PO, jak na przykład Komitet Rozwoju Będzina czy Towarzystwo Przyjaciół Będzina. Uważam, że dobrze się stało, że ktoś wreszcie miał odwagę się przeciwwstawić. I cieszę się, że nie jest to SLD, które faktycznie robi to pod publiczkę, bo samo w większości głosowało w Radzie Miasta za tym, żeby Będzin nie miał tych akcji, a teraz udają oburzenie i apelują do mieszkańców.
#6 | Yachu dnia 22.05.2009 18:12
Chcę wierzyć, że ten apel nie jest pod publiczkę, tylko dlatego, że będzinianie zachwilę zdecydują w referendum o odwołaniu Prezydenta Barana za jego rozliczne popisy! czy nie jest to tylko i wyłacznie próba zdystansowania się od Prezydenta, który jest człowiekiem będzińskiej Platformy Obywatelskiej, ma ich i Posła Grzegorza Dolniaka rekomendację od 6 lat na robienie cudów w Będzinie!!!
#7 | Zuzia dnia 22.05.2009 12:45
I bardzo dobrze, że sie starosta ujoł za zwykłymi mieszkańcami.
#8 | anty dudał dnia 22.05.2009 12:41
dudała zlituj się musisz tak jechac pod publikę - kto to kupi
#9 | anonim dnia 21.05.2009 12:42
Miał chłop odwagę powiedzieć prosto z mostu, jak się sprawy mają, a nie zamiatać problem pod dywan. Ot, co
#10 | anonim dnia 21.05.2009 10:54
No i bardzo dobrze. PO odzyskuje twarz.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney