Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


W całym Zagłębiu nie ma sali koncertowej

Na terenie wschodniej części województwa śląskiego, w skład której wchodzą Zagłębie i ziemia jaworznicka, nie ma ani jednej sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. W śląskiej części sal jest aż trzynaście. To dysproporcja, która lokuje Sosnowiec z ościennymi miastami na szarym końcu nie tylko Polski, ale i Europy.

Jest szansa, aby choć w niewielkim stopniu poprawić sytuację. Projekt budowy sali koncertowej dla Zespołu Szkół Muzycznych znalazł się na liście rezerwowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Aby miasto dostało 20 mln zł z UE na ten cel, projekt musi się znaleźć na liście podstawowej.- Z województwa śląskiego trzy projekty starają się o pomoc z funduszy UE. Dwa z nich mają już praktycznie przyznane pieniądze. Chodzi o rewitalizację Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie w ramach tworzenia Śląskiego Centrum Edukacji które zostanie dofinansowane kwotą 25 mln zł. Drugi projekt na który przeznaczonych zostanie ponad 122 mln to budowa siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - mówi Anna Konik-Żurawska z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Trzeci to właśnie sosnowiecka sala koncertowa, która może wskoczyć na listę, jeśli w konsultacjach społecznych mieszkańcy przekonają ministerstwo że jest niezbędna. Do 22 czerwca mieszkańcy mogą do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zgłaszać zastrzeżenia i argumenty dotyczące przyznania dotacji konkretnemu projektowi. Po rozpatrzeniu uwag, 31 lipca br. powstanie ostateczna lista projektów.- Liczymy na głosy Zagłębiaków, ale bardzo chcielibyśmy aby projekt Sosnowca poparli także mieszkańcy śląskich miast. Przecież obszar leżący w ramach województwa śląskiego niemal równy województwu opolskiemu nie ma ani jednej sali koncertowej. Chcielibyśmy za dwa lata zorganizować koncert tenorów im. Jana Kiepury już w nowej sali. Konkurs tej rangi w hali sportowej, to po prostu obciach - mówi prezydent Kazimierz Górski.(...)źródło: Sławomir Cichy, DZ
Autor: Redakcja | 31/05/2009
Komentarze
#1 | CZYM SIĘ MARTWICIE ? dnia 02.06.2009 07:28
POWOLI ZACZYNA SIE KAMPANIA WYBORCZA, WIĘC JUŻ NIEDŁUGO ZACZNĄ BUDOWAĆ WSZYSTKO "w myślach".BĘDZIE STADION, SALA KONCERTOWA I WIELE INNYCH DOBRODZIEJSTW. A PO WYBORACH SAMI WIECIE ! JUŻ TERAZ RADZĄ KOGO SIĘ POZBYĆ ,KOMU PODŁOŻYĆ ŚWINIE A KOGO WYPROMOWAĆ ŻEBY KORYTO UTRZYMAĆ.
#2 | Z Klanu Ryś dnia 01.06.2009 19:32
Bracia Ślązacy, (dla Górskiego wręcz bracia bliźniacy) nigdy na to sie nie zgodzą i nie pozwola nam wydać naszych pieniędzy na to co nam jest potrzebne. Brat Górski, pogodzi sie z tym bez sprzeciwu.
#3 | andy dnia 01.06.2009 18:44
Uważam, że oprócz sali koncertowej miasto powinno odbudować amfiteatr z parku sieleckim. Dzięki temu powstał by unikalny kompleks (sala, amfiteart, park) pozwalający na organizacje imprez róznego typu. Miejsce po byłym amfiteatrze jest wprost stworzone dla niego.
#4 | Vam Dam dnia 01.06.2009 17:38
Zamiast barki na Placu Papieskim powinno powstać Centrum Młodzieży im.Jana Kiepury z salą koncertową z prawdziwego zdarzenia a przy szkole muzycznej może powstać kameralna sala koncetowa na miarę jej potrzeb.
#5 | anonim dnia 01.06.2009 15:15
Górski, śląski c.... największy obciach to jesteś ty sam !
A to że jest jak jest, to że Zagłebie jest lekceważone i pomijane na każdym kroku właśnie wina twojego uwielbienia dla zakichanej silesi. Jeszcze niedawno sam gadałeś, że granicy na małej rzecce Brynicy nikt nie dostrzega, że sale koncertowe mamy w Katowicach, Bytomiu i Zabrzu, że halę sportową budują w Gliwicach także dla nas.
Tyle lat im w d...pe właziłeź i to bez mydła, a teraz wielki Zagłębiak chcesz być ? Pewnie, bo za rok wybory !
#6 | z dnia 01.06.2009 11:36
sala koncertowa jest potrzebna !!!
#7 | Zagłębiak dnia 01.06.2009 11:31
Sosnowiec jako miasto Jana Kiepury, powinno mieć swoją salę koncertowa z prawdziwego zdarzenia. Chłopak z Sosnowca zapewne by sobie tego życzył. Wzrośnie przez to prestiż miasta oraz Europejskiego Konkursu Tenorów im. Jana Kiepury.
#8 | Zagłębiak dnia 01.06.2009 11:31
Sosnowiec jako miasto Jana Kiepury, powinno mieć swoją salę koncertowa z prawdziwego zdarzenia. Chłopak z Sosnowca zapewne by sobie tego życzył. Wzrośnie przez to prestiż miasta oraz Europejskiego Konkursu Tenorów im. Jana Kiepury.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney