Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Platforma zwycięzcą wyborów do PE!

Platforma Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zdobyła 45,3 proc. wyborców. PiS - 29,5 proc. Do europarlamentu weszły jeszcze SLD-UP - 12 proc. głosów wyborców i PSL - 7,9 proc. Choć według szacunków TVP Info PSL nie weszło do europarlamentu, zdobywając zaledwie 2,7 proc. głosów. Centrolewica zdobyła 1,3 proc. głosów, Libertas - 1 proc., Samoobrona 1 proc., Prawica RP - 0,6 proc, a PPP 0,4 proc.Te przybliżone wyniki dają Platformie Obywatelskiej 24 mandaty w Parlamencie Europejskim, a PiS - 16. SLD-UP uzyskało 6 mandatów, a PSL - 4. Wyniki podajemy za pracownią SMG/KRC. Z kolei według sondaży dla TVP, PO zdobyła 54,4 proc., PiS - 23,1 proc., SLD-UP - 9,8 proc. - (sondaż TNS OBOP dla TVP z 5 okręgów wyborczych). Według sondażu Instytutu Homo Homini dla Polsatu News wybory do PE wygrała Platforma Obywatelska - 52,6 proc., przed PiS - 22,9 proc., SLD-UP - 13,5 proc. i PSL - 6,3 proc.źródło: www.dz.com.pl
Autor: Redakcja | 06/06/2009
Komentarze
#1 | eko.obywatel@gmail.com dnia 14.06.2009 12:36
Przy okazji euro-wyborów w kilkunastu polskich gminach odbyły się gminne referenda w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. TYLKO W GMINIE SŁOPNICE REFERENDUM OKAZAŁO SIĘ WAŻNE.

Referenda dotyczyły uzyskania przez administracje lokalne takich samych narzędzi i mechanizmów zarządzania w gospodarce odpadami komunalnymi, jakie mają gminy w Unii Europejskiej.

W gminie Słopnice z Małopolski frekwencja wyniosła 42,7 procent. 98 procent głosujących opowiedziało się za przejęciem odpadów komunalnych przez administrację gminną.

Pozostałe referenda nie przyniosły rezultatu z powodu frekwencji niższej niż 30 procent.

TO SMUTNE I ŻENUJĄCE, ŻE ABY POLSKIE GMINY POSIADAŁY TAKIE SAME NARZĘDZIA I MECHANIZMY ZARZĄDZANIA JAKIE MAJĄ GMINY ZACHODNIOEUROPEJSKIE - TRZEBA ORGANIZOWAĆ KOSZTOWNE I SKAZANE NA NIEPOWODZENIE REFERENDA LOKALNEr30;

W skali kraju zmarnowano spore pieniądze podatników (a tak brakuje funduszy na ochronę środowiska) na to aby wyposażyć polskie gminy w instrumenty prawidłowego zarządzania, instrumenty z natury rzeczy posiadane przez gminy unijne. To wstyd, że osiem lat od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych administracja centralna nie przeprowadza nadal zmian legislacyjnych dla integracji polskiej gospodarki odpadami komunalnymi do unijnych zasad systemowych...

To smutne i żenujące, że zamiast implementować unijne zasady systemowe do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi r11; organizuje się w Polsce cykliczne rsprzątanie światar1; aby uprzątnąć dzikie wysypiska...


To smutne i żenujące, że trzeba się po ośmiu latach od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych upominać poprzez apele aby polska administracja przeprowadziła niezbędne reformy systemowe gospodarki odpadami a w dobie kryzysu finansowego trwoni się pieniądze na jałowe środki zastępcze...

TRZEBA WYELIMINOWAĆ PRZYCZYNY SYSTEMOWE TWORZENIA SIĘ rDZIKICH WYSYPISKr1;.

Całą dyskusję dotyczącą klęski narodowej jaką są dzikie wysypiska, które nie są znane w większości krajów unijnych - trzeba zacząć od opłaty za usuwanie odpadów domowych.

W Unii Europejskiej płaci ryczałtowo każda rodzina do administracji gminnej, która jest obowiązana odebrać wszelkie odpady domowe i wyposażyć posesję w wystarczające i znormalizowane pojemniki. Zryczałtowana opłata musi też starczyć na opłacenie kosztów selektywnej zbiórki i kosztów przetwarzania odpadów.

Nie jest więc potrzebna żadna umowa, która określa ilość i wielkość pojemników (a jeśli odpady nie mieszczą się w pojemnikach r11; gmina jest obowiązana skorygować ewentualnie liczbę i wielkość pojemników na tej posesji r11; ale musi bez dodatkowej opłaty odebrać odpady z tej posesji w ramach opłaty zryczałtowanej). Gdyby było tak, jak jest w Polsce r11; tam też mieszkańcy tworzyliby dla roszczędnościr1; w opłatach, dzikie wysypiskar30;

Taki system opłat i przeniesienie własności wyniesionych odpadów domowych na gminę - powoduje to, że nikt nawet nie myśli o usuwaniu odpadów rw krzakir1;, czy też o podtruwaniu bliźnich poprzez spalanie odpadów w domowych piecach.

Kiedy usunie się przyczyny systemowe powstawania dzikich wysypisk r11; niepotrzebne są nawoływania do częstszych kontroli i zwiększania liczby strażników miejskich. Prewencja jest zawsze lepsza i tańsza od leczeniar30;

Dzięki takiemu systemowi są już kraje w których na składowiska trafia jedynie 3 procent odpadów, reszta jest zagospodarowywana, a u nas r11; mimo przystąpienia 5 lat temu do Unii Europejskiej jest 97 procent odpadów ląduje na składowiskach - w tym też na "dzikich wysypiskach"r30;

Pozostawienie w Polsce dotychczasowego chaotycznego stanu organizacyjno-logistycznego, w którym nie można jednoznacznie wskazać, kto jest odpowiedzialny wobec mieszkańców i wobec zobowiązań międzynarodowych Polski, za system gospodarki odpadami komunalnymi, zagraża bolesnymi skutkami dla budżetu i prestiżu państwa - wobec perspektywy unijnych sankcji finansowych za niewypełnienie podpisanych w 2001 roku zobowiązań akcesyjnych koszyka rśrodowiskor1;.


Tylko przedstawienie wobec Unii Europejskiej konkretnej rmapy drogowejr1; programu naprawczego r11; może odsunąć nałożenie sankcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwościr30; Skutki karygodnych zaniedbań w transpozycji i implementacji unijnych zasad systemowych gospodarki odpadami komunalnymi mogą wyniknąć w ważnym dla Polski roku 2012r30;

Brak dotychczasowego politycznego zainteresowania naszymi śmieciami będzie drogo kosztować nas - obywateli-podatnikówr30;
---------------------
Panie Premierze - rok temu 21 kwietnia 2008 roku wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski na Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Rozwoju stwierdził: rzdarzały się te rzeczy, które powodowały, że na skutek działań różnych r11; nie wiem do końca jakich, ale nie chcę się nad tym zastanawiać r11; zapisy, które choćby łatwiej przekazywały władztwo nad strumieniem odpadów do samorządu terytorialnego, nagle gdzieś po drodze ginęły. ---- Dlaczego? Nie wiem i nie chcę szukać odpowiedzi na to pytanie. Nie będę się nad tym zastanawiał. ---- Oczywiście, ja mam świadomość, że stan taki, jaki jest, jest dla jakiejś określonej grupy działającej w tej branży, bardzo korzystnyr1;.

Czy nawet obywatelskie doniesienie o podejrzeniu przestępstwa złożone przez Pańskiego Ministra złożone na forum sejmowym r11; to za mało aby uruchomić szczególny nadzór nad pracami legislacyjnymi w tej dziedzinie w której Rzeczpospolitej grożą unijne sankcje finansowe?

Czy na zasadzie "mądrości po szkodzie" - dopiero specjalne komisje śledcze mają badać przyczyny doprowadzenia do euro-kompromitacji?

Zdzisław Smolak -
r11; społeczny rzecznik przeprowadzenia euro-programu naprawczego dla polskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi
_____________
#2 | ludek dnia 08.06.2009 18:56
tak jest!!
#3 | anonim dnia 08.06.2009 18:53
i referendum w sprawie Bary!
#4 | ludek dnia 08.06.2009 17:54
,,Myślę - ( dzisiejsza opozycjo a wczesniej koalicjo ) że trzeba czegoś nauczyć się z zaszłego faktu. Bo tylko ten nie robi błędów, kto nic nie robi."
Tut.całkowicie zgadzam się! Równocześnie z referendum śmieciowym należało przeprowadzić referendum prezydenckie!!!
#5 | Roza dnia 08.06.2009 16:08
Myślę - ( dzisiejsza opozycjo a wczesniej koalicjo ) że trzeba czegoś nauczyć się z zaszłego faktu. Bo tylko ten nie robi błędów, kto nic nie robi. I może trafi się ktoś z PO, rozsadny, kto przyzna się do tego że metodyka przepchnięcia tematu "śmieci" była bezsensowna i z góry skazana na klęskę. Nasze miasto już dawno należy przewietrzyć, w wielu tematach - problem w tym że bez społecznego poparcia mieszkańców, nigdy nic nie osiągniecie. A nasi współmieszkańcy są tacy jacy są, z lenistwa wolą tkwić w czymś złym ale znanym, nie tak łatwo akceptują coś nowego i lepszego.
Więc, może, Panowie z opozycji, dajcie sobie spokój z tym, nudnym już, recenzowaniem obecnej władzy. Na to nikt już nie reaguje, to wszystkich nudzi. Jedyny sposób to szeroka edukacja mieszkanców - jak mogłoby być a nie ciągle to co Górski i jego ekipa robi do dupy. Oni nie będą wiecznie... i kiedyś trzeba będzie siąść za sterami miasta. Sądzicie że droga do tego prowadzi przez fotografowanie dzisiejszych brudów, wyciąganie aferek i straszenie CBA. Chyba że chodzi tylko o dokopanie i samozadowolenie że niby coś tam się robi. A może inaczej nie potraficie ?
#6 | Ewa dnia 08.06.2009 15:53
Jerzy Ło(Buzek) z Peeełooo zwany "grabarzem Zagłębia" lub "katem Zagłębia" zdobył 393 tys głosów. Wszystkim zagłębiakom, którzy głosowali na tego pana gratuluję wyboru najlepszego dla naszego regionu kandydata z Peeełooo!!!
#7 | Ogi dnia 08.06.2009 15:18
Miklasiński, Chęciński, Jamrozy i cała reszta platformerskiej hołoty- oddajcie 300 000 za swoje polityczną hucpę zrobioną na koszt mieszkańców Sosnowca. Wyborcy powinni rozliczyć odpowiedzialnych za poroniony pomysł organizacji referendum (PO).
#8 | anonim dnia 08.06.2009 12:57
a Popaprani jak małpy swoje....ble ble ble...
#9 | do nawiedzonych dnia 08.06.2009 11:44
O referendum śmieciowym wiedzieli wszyscy, głośno się o tym mówiło w mieście. Problem tylko w tym że każdy olewa to wszystko. Przestańcie bredzić i szukać winnych. Łapcie i ostro karajcie tych co robią gnój. Trzeba tylko chcieć i do tego nie trzeba referendum.
Cytacik z innego portalu :
doc Kumaty, zamieszczono: 08-06-2009 11:08
Taak... wszyscy winni tylko nie autorzy pomysłu na referendum... Oni rzucili pomysłem... i samo miało sie stać... przeciez to ludzie genialni i nieomylni.

Tylko małolaty i staruszki nie pojmują że zawinił geniusz który :
1- optował za referendum w połączeniu z eurowyborami i datą 7.06 / wiedząc że przepisy mówią o odrębnych komisjach - uparcie plótł że tak będzie TANIEJ /
2- wiedząc o "oporze" zwolenników prezydenta, sam nie zabrał się za propagandę referendum i logicznie nie tłumaczył o co chodzi skoowanym mieszkańcom
Reasumując - kolejne "chciejstwo" robienie na złość. Wielka szkoda bo sprawa miala sens, była do załatwienia. Bawta się tak dalej Panowie, to nie Urząd dał plamę którą wielu zapamięta...

#10 | Andźka dnia 08.06.2009 09:36
Pełne dane - GazetaSosnowiec.pl
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney