Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bez komentarza

Widziano w Sosnowcu, w dniu 21 czerwca 2009r.
Autor: Redakcja | 20/06/2009
Komentarze
#1 | @Sosnowiczanin dnia 23.06.2009 19:06
to faktyczne zakręceni goście, którym się wydaje, że są wielkimi specjalistami od PR!!!
w rzeczywistości mają skłonności narcystyczne, wszędzie jest ich pełno, tacy piękni na pewno jednak nie są! jak widać nie są również zbytnio błyskotliwi, bo obecną, awanturniczą akcją szkodzą swemu prynacypałowi! ludzie nie są aż tacy naiwni, żeby dać się nabrać na ich kłamliwą retorykę, na kantach nikt jeszcze daleko zajechał!
#2 | Sosnowiczanin dnia 23.06.2009 18:59
Akcję zapewne wymyślili Nitwinko z Niedzielą. To oni zajmują się takimi rzeczami w SLD i są zdolni do takich pomysłów.
#3 | Jan dnia 23.06.2009 07:24
W obwodzie głosował pan Prezydent Jaskiernia.Komisja udzieliła mu informacji referendum,a ten zapytał jakie referendum.Myślał,że ludzie go nie znają!!!!!!!!
Czasu było sporo,żeby wydrukować krótką informację czytelną.W domkach na peryferiach mieszkańcy nie dostali żadnej informacji.Brakło parę procent!Kto tego Kalańskiego podaje na listy!!!
#4 | Karol Winiarski dnia 23.06.2009 05:22
Karol Winiarski, zamieszczono: 22-06-2009 23:33
Do Pana Niedzieli.

1. Wszystkie badania oraz analizy wskazywały, że frekwencja ogólnokrajowa podczas wyborów do PE ledwie przekroczy 20%,
Odp. Frekwencja w Sosnowcu wyniosła 27%. W referendum była o wiele niższa, ale tylko w tych obwodach, gdzie nikt nie informował mieszkańców, że w innej sali tego samego lokalu mogą oddać swój głos w sprawie śmieci. Wystarczyła dobra organizacja i skuteczna akcja informacyjna, a referendum byloby ważne.

2. Nie zbilansowano oraz nie poinformowano o faktycznych kosztach, jakie ewentualnie mieliby ponieść mieszkańcy w przypadku wprowadzenia w wyniku referendum rpodatku śmieciowegor1;. Spowodowało to, że duża liczba sosnowiczan bała się głosować nie wiedząc tak naprawdę jakie obciążenia na nich będą czekać w razie ważności referendum.
Odp. Prezyzyjnie tych kosztów nie da się w tej chwili wyliczyć (przykłady innych gmin wskazują jednak, że jest taniej i lepiej). Ale jeżeli się mylę, to strzelił Pan do własnej bramki - takich wyliczeń mogą dokonać tylko urzędnicy, a nie radni. A jak sam Pan gdzieś napisał urzędnicy wykonują szybko i sprawnie polecenia Prezydenta. Czyżby tym razem takiego polecenia nie było?

3.Uzgodnienia treści materiałów informujących o referendum radni dokonali na dwa tygodnie przed głosowanie co wpłynęło na promocję idei referendum pośród mieszkańców.
Odp. Nie uczestniczyłem w opracowaniu tych materiałów, a więc nie będę w tej sprawie zabierał głosu, choć z relacji drugiej strony wynika, że przebieg wydarzeń był inny. Jakie to ma jednak znaczenie, skoro wydrukowane ulotki do dzisiaj nie dotarły do większości mieszkańców?

4. Wreszcie jeszcze w tym roku może zostać przyjęta przez Rząd nowelizacja przepisów, która pozwoli na przejęcie obowiązku wywozu nieczystości przez gminę, co pozwoli wprowadzić postulowane w referendum zmiany bez jego organizacji oraz kosztów z tym związanych.
Odp. Przede wszystkim zmiana przepisów wymaga nowelizacji ustawy, a tu rząd może mieć jedynie inicjatywę ustawodawczą. Ostateczną decyzję podejmuje parlament, a i Prezydent dzięki prawu veta może mieć dużo do powiedzenia. Problem jednak polega głównie na tym, że stosowne prace trwają od wielu lat i co jakiś czas pojawia się informacja, że lada chwila zostaną wprowadzone stosowne zmiany. Tak było za rządów SLD, potem PiS-u, a teraz PO. I na nadziejach jak na razie się kończyło. Czyżby tak bardzo rzecznik prasowy SLD wierzył, że PO zrobi w końcu to, czego nie zrobiło SLD w okresie swojej dominacji za czasów Millera?

A na koniec propozycja. Zbierzcie podpisy z prośbą do Prezydenta, aby pieniądze przeznaczone na budowę barki (kwota dziesięciokrotnie wyższa od tej, którą pochłonęło referendum) zostały przeznaczone na jakiś społeczny cel. Chętnię się podpiszę.
#5 | Kaczor dnia 22.06.2009 16:39
dobry przykład!!!
#6 | :)) dnia 22.06.2009 14:44
Spróbujcie dostrzec także dobrą stronę tej "kampanii" reklamowej. Teraz sosnowieccy nauczyciele na przykładzie rzeczonych bilbordów będą mogli dzieciakom lepiej wytłumaczyć znaczenie słowa HIPOKRYZJA Smile)
#7 | z netu dnia 22.06.2009 12:28
Arkadiusz Chęciński (Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, Platforma Obywatelska):

Nie wiem czy powinienem się śmiać, czy płakać nad Sojuszem Lewicy Demokratycznej i prezydentem Kazimierzem Górskim. Cała akcja bilbordowa jest doskonałym dowodem na to, że referendum rśmieciowe" od początku nie miało szans powodzenia, ponieważ prezydent i jego ekipa byli zainteresowani wyłącznie realizacją swoich partykularnych interesów. Z drugiej strony SLD najwyraźniej marzy o tym by zostać opozycją, skoro już teraz krytykuje rządzących, bo to Kazimierz Górski powinien widnieć na tych bilbordach. Moim zdaniem nie warto nawet na takie akcje zaczepne odpowiadać, bo mieszkańców Sosnowca i tak już szkoda, że mają takiego prezydenta.


Przemysław Wydra (Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, Prawo i Sprawiedliwość):

Wydaje mi się, że adresat tych bilbordów został pomylony. Jeśli bowiem chodzi o referendum, to służby prezydenta przeprowadziły bardzo słabą akcję informacyjną. Stąd często dopiero przy urnach ludzie dowiadywali się, że w dniu wyborów do Europarlamentu, odbywa się także drugie głosowanie. Bez wątpienia akcja sygnowana przez SLD i Forum Młodych Socjaldemokratów jest wstępem do zbliżającej się kampanii wyborczej.


Wojciech Kulawiak (Platforma Obywatelska):

Jestem zdumiony brakiem powagi pomysłodawców rozmieszczenia w mieście tych bilbordów. Przecież rozwiązanie problemu ze śmieciami miało być dla dobra mieszkańców i przyznawali to wszyscy, bez względu na opcję polityczną. Do dziś dochodzą do mnie głosy, że szkoda tego referendum. Myślę, że cała akcja jest robiona wyłącznie dla propagandy i nie ma nic wspólnego z dobrem mieszkańców Sosnowca. Nie rozumiem tłumaczeń rzecznika sosnowieckiego SLD Tomasza Niedzieli. Jestem zażenowany takim stanowiskiem. Mieszkańcy się śmieją i pytają: co to za ludzie? Jeśli w dalszym ciągu będą się tak ośmieszali, to nie wróżę im żadnej przyszłości.


Krzysztof Haładus (Prawo i Sprawiedliwość):

Uważam, że są ważniejsze sprawy w naszym mieście niż przepychanki w sprawie referendum. Od początku było wiadome: ile to kosztuje, że potrzebna będzie frekwencja i dobra promocja. Referendum było pomysłem ryzykownym, ale potrzebnym. Moim zdaniem bilbordy są odwetem za krytykę przez PO słabej kampanii referendalnej. Można się spierać i przepychać, ale w żaden sposób nie zastąpi to merytorycznej dyskusji jak pozbyć się problemu śmieci w Sosnowcu. Przez to jest śmieszniej, ale czyściej już niekoniecznie.


Aleksander Kalański (radny bezpartyjny):

Platforma Obywatelska zachowała się cynicznie zgłaszając propozycję referendum wiedząc, że nie ma ono szans ze względu na frekwencję. Prawda jest taka, że forsowanie przez PO tego pomysłu od początku miało na celu pokazać niekompetencję prezydenta Kazimierza Górskiego. Koszty głosowania wyniosły między 250-500 tys. złotych. Jednak gorsze od samego wydania pieniędzy jest bez wątpienia storpedowanie przez PO słusznej idei. Dzięki temu rozwiązanie problemu śmieci w naszym mieście odwlecze się w czasie. Dlatego też zgadzam się z samym pomysłem bilbordów, choć nie podoba mi się to, że sygnowane są one przez SLD. To nie jest tylko wojna pomiędzy dwoma partiami, ale również reakcja na to, że w mieście dzieje się źle.


Wiesław Suwalski (Ponadpartyjna Inicjatywa Rozwoju Sosnowca):

Uważam, że pomył bilbordów to duży niewypał kolegów z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Referendum nie było należycie promowane, dlatego teraz ten atak jest niepotrzebny. Gdyby nie było żadnych uwag w sprawie właściwego informowania o przedsięwzięciu, to wtedy takie działania byłyby uzasadnione. Logika SLD jest błędna, ponieważ pieniądze przeznaczone na bilbordy należało wydać na lepszą promocję samego referendum.
#8 | @KK dnia 22.06.2009 07:35
no właśnie!!!!!!!!
#9 | KK dnia 22.06.2009 06:46
Gdyby nie nieudolne rządy SLD, nie byłoby dyskusji o śmieciach, bo- zwyczajnie- nie byłoby tego problemu w naszym mieście:/
#10 | @hipokryzja dnia 22.06.2009 05:06
Rozliczmy SLD za politykę wobec szpitali!tam dopiero zmarnotrawili pieniądze!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney