Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Karol Winiarski do sosnowieckiego SLD: zbierzcie podpisy!!!

(...) A na koniec propozycja. Zbierzcie podpisy z prośbą do Prezydenta, aby pieniądze przeznaczone na budowę barki (kwota dziesięciokrotnie wyższa od tej, którą pochłonęło referendum) zostały przeznaczone na jakiś społeczny cel. Chętnię się podpiszę.
Fragment komentarza Karola Winiarskiego pod newsem "SLD rozlicza Platformę"!, zamieszczonym w serwisie www.e-sosnowiec.pl w dniu 22 czerwca 2009r.Autor: Piotr Dudała | 22/06/2009
Komentarze
#1 | Janda dnia 23.06.2009 21:39
Dziwne to będą koncerty, jak na środku będzie stał pomnik Jana Pawła II obok żagla, a w tle będzie krzyż, będą to tylko i wyłącznie konecrty religijne, bo inne tam zupełnie nie będą pasować, przecież będzie do strefa "Sacrum". Ja sobie tego nie wyobrażam :-(
#2 | anonim dnia 23.06.2009 21:25
Czy nazwiemy ją barką, czy muszlą koncertową, to już bez znaczenia. Ważne, by nie trzeba było za każdym razem płacić za wynajem sceny na imprezy masowe. Nie tylko msze, ale i koncerty, które mogłyby odbywać się tam kilka razy w roku.
#3 | popierający dnia 23.06.2009 19:46
No dobrze,ale może ktoś podpowie i ułoży petycję .
Na tym portalu cyt. prawo kanoniczne ,itd.Czy na listach mają być same podpisy,czy adresy itd.
#4 | Lechu dnia 23.06.2009 19:09
nie widzę przeciwskazań!!!!!
#5 | popierający dnia 23.06.2009 18:29
Czy podpisy możemy zbierać w całej diecezji i chyba nie tylko z uwagi ,ze to ma być ołtarz???
#6 | anonim dnia 23.06.2009 18:13
Na pytanie: Czy popierasz decyzję prezydenta Górskiego o rozpoczęciu budowy barki na placu Papieskim? - 31 proc. (571 osóCool naszych respondentów odpowiedziało TAK, 59 proc. (1081 osóCool zaznaczyło odpowiedź NIE, 7 proc. (128 internautów) powiedziało, że jest im to obojętne a 3 proc. (59) zadeklarowało brak zdania na ten temat - czytamy w serwisie sosnowiec.info.pl. W zabawie wzięło udział 1839 osoób.

W podobnej ankiecie przeprowadzonej w wrześniu ubiegłego roku przez nasz serwis (sosnowiecfakty.pl) zapytaliśmy: Czy "barka" powinna stać się nowym symbolem Sosnowca? 63% odpowiedzi był to wybór "nie, to pomyłka" 30% głosów to wybór "tak, to świetny pomysł. 7% wybrało "nie ma zdania, jest mi to obojętne". Ilość oddanych głosów: 496

źr: JL sosnowiec.info.pl
#7 | zyga dnia 23.06.2009 18:06
Panie Radny ,to może warto się zorganizować i przeciwstawić tej inwestycji .Tyle milionów zamieniać na beton ? Chętnie się przyłączę i będę zbierać podpisy wśród moich znajomych,którzy róniez są przeciwnikami budowy barki.
#8 | Karol Winiarski dnia 23.06.2009 17:35
Pomysł referendum nie był mój. Podobnie jak wielu innych, które poparłem niezależnie od tego kim byli ich autorzy.
A co do barki, to jest zasadnicza różnica między terenem rekreacyjnym wokół, a jak to nazywasz muszlą koncertową. Nikt nie kwestionuje konieczności zagospodarowania placu i udostępnienia go mieszkańcom. Wątpliwości, a w zasadzie sprzeciw budzi władowanie kilku milionów złotych w obiekt, który będzie wykorzystywany kilka razy w roku i to głównie w celach religijnych. Bo jak często są organizowane w naszym mieście otwarte imprezy dla mieszkańców? Piknik majowy, Dni Sosnowca, Pożegnanie lata i to wszystko. Tradycyjnym miejscem organizowania tego typu imprez jest Park Sielecki, co oczywiście można zmienić, chociaż nie wiem czy mieszkańcy Osiedla na Gwiezdnej będą tym zachwyceni. Na dodatek właśnie rozpoczęliśmy odnawianie muszli koncertowej w Parku Leśna na Kazimierzu.
Mówmy otwarcie. Prezydent Górski liczy na skonfliktowanie opozycji (część radnych - gównie z PiS-u popiera ten pomysł) oraz pozyskanie przychylności Kościoła. I jak widać po ostatniej akcji zbierania podpisów w kościołach, po raz kolejny mu się to udało. To smutne, gdy tak bogata instytucja stara się przerzucić koszty uczczenia pobytu Jana Pawła II na barki biednego miasta jakim jest Sosnowiec.
#9 | zyga dnia 23.06.2009 16:21
No to do roboty! :-)
#10 | @zyga dnia 23.06.2009 16:18
świetny pomysł!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney