Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Chęciński żąda wyjaśnień

Szef sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej, Arkadiusz Chęciński, domaga się wyjaśnień od prezydenta Kazimierza Górskiego w sprawie rzekomych marcowych nacisków wywieranych na samego prezydenta i niektórych radnych.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu odbytej w dniu 26 marca prezydent Górski po ostrej wymianie zdań z radnym Maciejem Adamcem w sprawie zaangażowania gminy we wspieranie lokalnego sportu zasugerował, że jemu samemu oraz radnemu Adamcowi stawiane było ultimatum. Ponieważ przez kolejne dwa miesiące radni nie doczekali się oficjalnej interpretacji słów prezydenta, Platforma Obywatelska żąda w końcu wyjaśnień. Poniżej prezentujemy pismo do Prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego kierowane przez Przewodniczącego sosnowieckiej PO.źr. www.so9snwoiec.info.plSosnowiec, dnia 25 czerwca 2009 r.

Pan


Kazimierz Górski


Prezydent Miasta Sosnowca

W nawiązaniu do Pana wypowiedzi podczas marcowej sesji Rady Miasta Sosnowca (cytuję: „Przychodzili do mnie radni odnośnie problemów w MOSiR-ze, kontaktów z klubami, było dawane mi ultimatum odnośnie dyrektora. To wszystko można wyjaśnić. Dawano prawdopodobnie ultimatum również panu radnemu Maciejowi Adamcowi, który miał odejść z funkcji przewodniczącego i zrobił to wcześniej”, zwracam się do Pana ponownie o przedstawienie Radzie Miasta pełnej informacji w tej sprawie.

Wypowiedź ta bowiem świadczy, iż wobec Pana Prezydenta stosowane są naciski, w tym również personalne, a także wobec radnych, które zmuszają ich do rezygnacji z zajmowanych funkcji, a w konsekwencji mogą również rzutować na brak niezależności w wykonywaniu mandatów otrzymanych w wyborach powszechnych. Taką sytuację uważam za niecodzienną, niedopuszczalną i niebezpieczną dla prawidłowego funkcjonowania miasta.

W konsekwencji ponownie proszę Pana Prezydenta o jej całkowite wyjaśnienie i podjęcie – wraz z Radą Miejską – działań gwarantujących sprawowanie władzy samorządowej w Sosnowcu jedynie w oparciu o dobro miasta i jego mieszkańców.

PrzewodniczącyZarządu Powiatu Platformy Obywatelskiej RP w SosnowcuArkadiusz Chęciński

Autor: Redakcja | 25/06/2009
Komentarze
#1 | staszek dnia 26.06.2009 20:50
Obejmując swój urząd prezydent Górski wygłosił rotę przysięgi;
rObejmując Urząd Prezydenta Miasta uroczyście ślubuję, że DOCHOWAM WIERNOŚCI PRAWU, a powierzony mi urząd sprawować będę TYLKO DLA DOBRA PUBLICZNEGO I POMYŚLNOŚCI MIESZKAŃCÓW MIASTA.r1;
No i co mamy?? Wierność do PRAWA -tak ,ale nie wiemy jakiego?? Dobro publiczne i pomyślność mieszkańców ? Których mieszkańców panie prezydencie Górski????
Panie Chęciński proszę również się zająć sprawą MZBM i MZZL !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney