Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wybieramy 7 cudów architektury woj. śląskiego!

Architektura gotycka i drewniana, renesansowa i klasycystyczna. Modernizm i socrealizm, nowoczesne konstrukcje i stare zamczyska. Śląskie zadziwia nie tylko krajobrazami ale i zabytkami. Zapraszamy Was wszystkich do udziału w plebiscycie jakiego jeszcze nigdy nie było w naszym województwie - czytamy w serwisie mmsilesia.pl.Dwa lata temu w słynnym plebiscycie New7Wonders wzięło udział kilkanaście milionów internautów z całego świata. Ostatecznie wybrano nowe 7 cudów, a zostały nimi: Wielki Mur Chiński, piramida Chichen Itza, Koloseum, Statua Chrystusa w Rio, Machu Picchu, Petra i Tadż Mahal. W tym roku trwa plebiscyt na 7 cudów przyrody. Biorą w nim udział Mazury i Białowieża.Postanowiliśmy Wam zaproponować niesamowitą zabawę. MMSilesia.pl wraz z Telewizją Silesia zorganizowały śląską edycję tego słynnego konkursu. Będziemy wybierać 7 Cudów Architektury Województwa Ślaskiego.Mało kto zdaje sobie sprawę, że nasze województwo nie tylko ma najbardziej urozmaicony krajobraz naturalny ale również ten kulturowy. W naszych regionach znajdziemy praktycznie wszystkie rodzaje architektury i to na dodatek o klasie europejskiej i takie, o których inne województwa mogą pomarzyć, jak np. architektura industrialna, modernistyczna czy drewniana.- Wspólnie z kolegami z Telewizji Silesia mamy nadzieję, że ten plebiscyt poruszy rzeszę internautów i pozwoli odkryć wiele wcześniej nieznanych perełek. Jest tu kilka "czarnych koni" - mówi Marcin Nowak, redaktor naczelny portalu MMSilesia.pl i pomysłodawca konkursu. - Jako dwa najbardziej innowacyjne media w regionie zadecydowaliśmy też innowacyjnie podejść do tego typu wyborów i postawiliśmy w całości na internet. Czekamy więc na zapewne tysiące głosów - dodaje.O konkursie oraz wydarzeniach z nim związanych będzie można przeczytać regularne na portalu MMSilesia.pl oraz zobaczyć na antenie Telewizji Silesia. Pomysłodawcy zachęcają do promowania konkursu organizacje turystyczne, lokalne oraz gospodarzy poszczególnych obiektów.- Cieszę się, że powstała nasza wersja słynnego "New7Wonders". Mam nadzieję, że konkurs będzie cieszył się dużym zainteresowaniem internautów, mieszkańców naszego regionu i przyczyni się do promowania atrakcyjnych, wartych odwiedzenia miejsc w województwie śląskim - mówi Bogusław Śmigielski, marszałek woj. śląskiego, który objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem.Lista nominowanych obiektów i formularz do głosowania na stronach TVS.pl

Jak będzie wyglądał nasz plebiscyt?Do 15 lipca czekamy na Wasze zgłoszenia. Na naszej liście nominowanych wciąż są miejsca na najczęściej zgłaszane przez was obiekty. Kilka z nich otrzyma tzw "dziką kartę" i wejdzie do stawki obiektów, biorących udział w konkursie.Następnie uruchamiamy możliwość głosowania i półfinały. W wyniku Waszego głosowania (aby plebiscyt był wiarygodny, weryfikujemy głosy poprzez podanie adresu e-mail) wyłonione zostanie 21 obiektów finałowych. Wtedy też rozpoczniemy już główne głosowanie. Każdy głos będzie na wagę złota, gdyż 7 najpopularniejszych obiektów już we wrześniu zostanie uroczyście nazwanych SIEDMIOMA CUDAMI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGOKto nas wspiera?Miło nam zakomunikować, że nietypowym konkursem zainteresował się osobiście Marszałek Województwa Śląskiego, Bogusław Śmigielski. Głosowanie oraz miniaturki zdjęć znajdziecie na witrynie Telewizji Silesia pod adresem www.tvs.pl/7
Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na najpiękniejsze, najbardziej unikatowe, niepowtarzalne i monumentalne obiekty. Nie mamy nic przeciwko umieszczaniu bannerów, linków oraz innych publikacji, które pozwolą zagłosować w konkurcie jak największej grupie internautówNiespodziankaUwaga, głosujesz - wygrywasz. Na osoby głosujace czeka fantastyczna nagroda niespodzianka. Szczegóły już niebawem.
Autor: Piotr Dudała | 10/07/2009
Komentarze
#1 | anonim dnia 15.07.2009 16:58
Na I miejscu praworządność !!!
Mieszkańcy wiedza ,że są oszukiwani i okradani tak dalej być nie może! W Sosnowcu delikatnie rzecz nazywając po imieniu działa GANG !!!!
#2 | Amino dnia 15.07.2009 15:27
może zamiast gruszek na wierzbie, trochę normalności - porządek, czystość, bezpieczeństwo!
#3 | ludek dnia 14.07.2009 06:44
Porozmawiajcie ze ,,zwyczajnymi" mieszkańcami Sosnowca - przekonacie się ,że ludzie w te obiecanki cacanki już nie wierzą ,są zmęczeni Górskim i jego ekipą.,,Panujący" przegrzali się !!!
#4 | dobre dnia 13.07.2009 22:17
:-))))))))))))
#5 | Rektor dnia 12.07.2009 10:22
W sprzedawaniu wizji rzeeczywiście nasz "sprawdzony gospodarz" jest mistrzem. Niestety do tej pory sosnowiczanie dali się na te obietnice bez pokrycia często nabierać. Tak było nie tylko ze stadionem, tak było również z aqua parkiem, całoroczmym centrum narciarskim, przedłużeniem linii 15, salą koncertową, itd. Można powiedzieć, że nie zrobił, zeby zrobić później, ale wydaje mi się, że czas powiedzieć: następny proszę!!!
#6 | UWAGA CUD ! dnia 12.07.2009 09:10
ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY WIĘC ZACZYNAMY BUDOWAĆ NOWY STADION. PROJEKT JUŻ JEST, JAK PRZED KAŻDYMI WYBORAMI. JEST NAWET WIRTUALIZACJA, TYLKO WIECIE, ROZUMIECIE OD CZEGO BUDOWA ZALEŻY! MA KOSZTOWAĆ 56 mln EURO. A PO WYBOROCH WIECIE,ROZUMIECIE, NIE WYSZŁO.
#7 | ludek dnia 12.07.2009 07:03
DĘBOWA GÓRA -Osiedle Druciarnia - ul. Tylna W 1911 r. powstało małe osiedle przyfabryczne złożone z 4 domów. Dla porównania w 1911 r. oddano do użytku pierwszy blok mieszkalny w Nikiszowcu (tzw. familoki)
#8 | anonim dnia 11.07.2009 21:48
Spadać hanysy na drzewo. Sami sobie wybierajcie swoje cuda, a ta bucowata redakcja do podstawówki na lekcje historii. Baranie łby, województwo to nie Śląsk !

mmsilesia.pl:

Cerkiew Prawosławna w Sosnowcu [Wybieramy 7 cudów Śląska]
#9 | ludek dnia 11.07.2009 20:16
KOŚCIÓŁ KOLEJOWY W SOSNOWCU
W centrum Sosnowca, tuż obok zabytkowego dworca kolejowego, znajduje się kościółek tzw. Kolejowy pw NSPJ. To niewielka GOTYCKA BUDOWLA WYBUDOWANA PRZEZ KOLEJARZY I MIESZKAŃCÓW ÓWCZESNEJ WSI SOSNOWICE W ROKU 1862. Na froncie przy wejściu znajduje się wykuta z kamienia postać Chrystusa (rzeźbiarz r11; Pruszyński), ufundowana z okazji 50-lecia kościółka. Przed figurą znajduje się zegar słoneczny. W parku przykościelnym znajduje się szereg kaplic, m.in kamienna grota z figurą Matki Boskiej z Lourdes. To w tej kaplicy, przed powstaniem kościółka, odprawiano w niedzielę msze świete. Figurę znjdującę się w grocie wykonano z żelaza r11; została ona tu sprowadzona z Lourdes w 1904 roku . Na lewo od groty znajduje się kaplica św. Antoniego Padewskiego. Sam kościółek to budowla jednonawowa o sześciu oknach ostrołukowych i dwóch oknach z witrażami w prezbiterium (witraże św. Andrzeja Boboli oraz św.Józefa Kuncewicza- obydwaj byli męczennikami, którzy ponieśli śmierć z rąk Moskali). W tyle prezbiterium znajduje się okrągłe okno z witrażem MB Częstochowskiej. Kościółek ozdobiony jest oryginalną wieżą. Przy wejściu do kościoła znajdują się tablice, upamiętniające fundatorów. W środku warto zwrócić uwagę na organy, chór oraz piękny, stylowy żyrandol. Jest tu również piękna figura Serca Jezusowego dłuta Turbacza z Olkusza.
/pl.shvoong.com/humanities
#10 | Piotr Dudała dnia 11.07.2009 19:49
Oj mało tutaj Zagłębia, oj mało, szczególnie Sosnowca! Cerkiew to prawie nic w mieście, gdzie można znaleźć prawdziwe perły. Uważam, że Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sosnowcu powinna znaleźć się na liście nominowanych obiektów. Jest to faux pas wobec całej diecezji sosnowieckiej, dla której ta świątynia jest Matką Kościołów. Poza tym widziałbym jeszcze tam następujące obiekty: * Pałac Mieroszewskich w Będzinie * Pałac Dietla w Sosnowcu * Zabytkowy kościół pw. św. Wawrzyńca w Bobrownikach * Kościół p.w. Św.Trójcy w Będzinie * "Dom Ludowy" - Sosnowiec Ostrowy Górnicze * Schron nr 52 w Dobieszowicach * Zamek Sielecki w Sosnowcu a ze współczesnych obiektów * nowoczesny Budynek Neofilologii w Sosnowcu
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney