Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


MZZL zapowiada skuteczniejszą walkę z dłużnikami

Drżyjcie dłużnicy, chce powiedzieć Miejski Zakład Zasobów Lokalowych i kosztem dwóch milionów złotych rozbudowuje Centrum Windykacyjne. Pieniądze zostaną wydane na remont pomieszczeń i sprzęt, dzięki któremu łatwiej będzie prowadzić na bieżąco rejestrację wpłat zaległości lokatorów. Zdaniem dyrektora MZZL, Grzegorza Starkowskiego, to jedyny sposób, aby odzyskać ponad 35 mln zł zaległości, jakie mają wobec firmy lokatorzy.Dyrektor uważa, że tylko nieuchronność upomnienia się o należne pieniądze i skuteczne ich wyegzekwowanie może napędzić pieniędzy do kasy firmy. A w ostatnim roku zobowiązania sosnowiczan rosły lawinowo. Firma ocenia że chodzi nawet o 10 mln zł. Na razie skuteczność windykatorów jest niewielka.- Nie chcę usprawiedliwiać sosnowiczan, bo rachunki płacić trzeba. Ale nie wierzę, że wydanie dwóch milionów poprawi ściągalność należności. To będą pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto - uważa socjolog, prof. Marek Szczepański. Jego zdaniem najpierw firma powinna pokazać niepłacącym, że to się nie opłaca, skutecznie egzekwując należności a dopiero potem rozbudowywać dział windykacji, jako następstwo sukcesu. Tym bardziej, że mieszkańcy domów należących do MZZL nie widzą powodu, aby spłacać swoje zobowiązania, skoro budynki są nie remontowane od lat. - Czuję się usprawiedliwiona. Skoro nie pamiętam kiedy malowano klatkę a instalacja elektryczna wygląda, jak pajęczyna, to za co mam płacić - pyta jedna z kobiet. Zdaniem Henryka Kwiatkowskiego, który bezskutecznie próbuje uzyskać od MZZL naprawę dachu, firma powinna się cieszyć, skoro jeszcze ktokolwiek płaci komorne.
- Ja płacę z poczucia obowiązku, bo tak zostałem wychowany, a nie dlatego, że za takie dziadostwo, jakie jest w naszym budynku, należała się zapłata - dodaje.źródło; Sławomir Cichy - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Redakcja | 23/07/2009
Komentarze
#1 | Ika50 dnia 16.11.2010 11:36
W związku z obecna kampanią chcąc rozliczyć byłych gospodarzy i jednocześnie uzyskać coś dla mieszkańców bloków komunalnych weszłam na stronkę obecnego Prezydenta Miasta Kazimierza Górskiego i wysłałam prosty ,serdeczny list.List {niżej go zamieszczam }dotarł do sztabu wyborczego prezydenta.........Treść listu ---"Panie Prezydencie zarzuca się panu złe gospodarowanie i brak kontroli nad mieszkaniami komunalnymi.Budowa nowych ,pięknych blków i owszem.Ale jak mają żyć ludzie w blokach MZZl? Zapraszam na ul.Naftową,zapraszam do swojego mieszkania.Trafi Pan,o ile nie wybierze się pan do mnie wieczorem,bo przed blokiem ani jednej latarni.Potem trzeba uważać przy wejsciu do klatki schodowej,można się uderzyć w stare skrzynki na listy,światło w klatce gasnie co cxhwilę więc na schodach tez proszę uważać.Gdy już pana wywieje na klatce {w drzwiach do klatki jest 5 cm szpara na dole-zimą mamy tam fajna zaspę}proszę sie przygotować że w mieszkaniu też nie bedzie za ciepło.Dlaczego ? koszty ogrzewania {brak co gazowego,bo...no właśnie dlaczego ?} dodane do opłat niedługo przekroczą kwotę utrzymania apartamentu w nowym budownictwie.Czy to są te tanie mieszkania dla średnio i mało zarabiających?No to dziękuję.Obecnie w mieszkaniu 38 m2 koszty to 600 zł.Fajnie ,prawda?Mimo to serdecznie zapraszam.Najlepiej wyjść do ludzi i na własnej skórze sie przekonać jak żyją.Jezeli Pan nie znajdzie czasu na wizytę,jestem gotowa wysłać Panu zdjecia tych opisywanych atrakcji.Zimna tylko nie wyślę,ale od czego wyobraznia władzy.Pozdrawiam.".....Wieczorem miałam odpowiedz na poczcie ze sztabu ,a w dniu wczorajszym telefon ,aby umówić wizytę Pana prezydenta u mnie w domu.Spotkanie ma odbyć sie w czwartek dn.18 listopada.Obecnie śledzę w internecie dorobek naszej Rady miasta oraz osobiste Pana prezydenta od 1994 roku ,aby wiedzieć o czym bedziemy rozmawiali.Nie spodziewam sie ze po wygranych wyborach przez P.Górskiego wejdą hordy robotników na moje osiedle,ale obiecuję że będe pilnie śledziła obietnice i ich realizację.Dlatego macie szansę drodzy blogowicze do czwartku napisać co Was boli.Proszę o konkrety.Taka okazja już nam się prędko nie trafi.
#2 | Misiek dnia 20.08.2009 14:10
Mieszkam w jednym z tych "cudnie" rewitalizowanych budynków na osiedlu Rudna 1. Pomijam fakt, że wszelkie normy i zasady wiedzy technicznej były przez wykonawców ignorowane a budynki na zrobione na pokaz z zewnątrz, to osiedle jest kompletnie zrujnowane. Administracja MZZL spycha na TBS a TBS na MZZL - wszyscy mają wszytko tam gdzie się plecy kończą. Poniszczone chodniki, pozapadane jezdnie, poniszczone ogródki, o które lokatorzy dbali, ogólnie jeden wielki syf. I to ma być rewitalizacja. Piwnice w samych budynkach są zniszczone, instalacje położone niechlujnie na tzw sztukę. Ludzie do tej pory usuwają zniszczenia z mieszkań po tej cudnej rewitalizacji. Na przelane deszczem ściany położono styropian i tynk akrylowy - do mieszkań poszedł grzyb. Jak "remontowano" klatki schodowe to miały być wyrównane gładzią gipsową a jakoś dziwnie są bardziej pofalowane. Szkoda słów. Szczęśliwi ci co się wcześniej stąd wyprowadzili.
A panów budowlańców wysłałbym na gruntowne douczanie z tej dziedziny bo mówiąc szczerze wstyd mi za nich, za ich jakość pracy. CHAŁTURA.
Pozdrawiam
Misiek
#3 | Krzycho dnia 07.08.2009 20:13
Ciekawostką jest naliczenie mi normy zużycia wody w wysokości 9 m3 na osobę co daje 27m3 miesięcznie w przypadku mojej rodziny. czy to trochę nie zawiele? Dalej obowiązuje norma zuzycia wody z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 14 stycznia 2002 r.
w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody określające moje warunki na 3m3 na osobę.
#4 | lude dnia 31.07.2009 15:58

Chodziło mi o Ustawe o finansach publicznych.
#5 | ludek dnia 31.07.2009 15:42
Po ,,mojemu", to jest tak;
1.coś z tym zadłużeniem należy zrobić(oczywiście za ten stan rzeczy odpowiada Prezydent Górski !, bo Starkowski dziś jest a jutro może go nie być !)
2.Czy kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych muszą mieć pokoje(pomieszczenia)
tylko i wyłącznie dla siebie ??
3.Prezydent i MZZL myślą perspektywicznie (oczywiście ;-) dla siebie)
- Zakłady Budżetowe nie maja prawa bytu (proszę zapoznać się z projektem ustawy prawo finansowe)
- musi nastąpić reorganizacja lub ich likwidacja
- w taki sposób za pieniądze publiczne można SOBIE stworzyć miejsce i pracę ,jako GŁÓWNEGO WINDYKATORA MIEJSKIEGO ??? ( a czemu w najbliższej przyszłości nie przekształcić tego STWORU w Spółkę ???)

Tyle milionów zadłużenia - praca na 10 lat !!!!
#6 | mieszkanka dnia 30.07.2009 20:23
@anonim i ludek zgadza się pisałam w ubiegłym roku o nędznych warunkach w jakich przyjmowani są petenci - mieszkańcy w wydziale mieszkaniowym MZZL na Partyzantów ( brudna przybudówka w podwórzu), to jednak nie zmienia faktu, że to właśnie MZZL nie ściągnął kasy z wyroków, o niepłacone czynsze i wyroki leżały w przysłowiowej szafie, oraz że do porządnej pracy potrzebna jest staranność, a nie od razu Centrum Windykacyjne i że wystarczy zmienić warunki pracy jednego działu mieszkaniowego a nie od razu powoływać i rozbudowywać całe centrum windykacyjne.
A przede wszystkim, że w pierwszej kolejności winny być wykonane remonty tych budynków gdzie są wieloletnie zaniedbania.
#7 | ludek dnia 29.07.2009 11:08
,Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 23 maja 2003 r. (sygn. akt III CZP 26/03), zarządca nie jest legitymowany do występowania w postępowaniu sądowym przeciwko byłemu najemcy lokalu gminnego po zakończeniu stosunku najmu. Podobnie podmioty i gminne jednostki zarządzające mieszkaniowym zasobem gminy nie mają prawa do występowania na drogę sądową w stosunku do najemcy zalegającego z czynszem, choć teoretycznie może należeć do nich windykacja. Należy zatem konkludować, że w świetle powyższego stanowiska jednostka zarządzająca jest zobowiązana jedynie do obliczenia zaległości wraz z odsetkami i wezwania najemcy do ich uregulowania, a po bezskutecznym upływie - do niezwłocznego powiadomienia wójta o zaistniałej sytuacji celem podjęcia już przez niego czynności zmierzających do spowodowania zaspokojenia roszczenia.
Jak wskazuje raport NIK z 2008 r., wbrew temu stanowisku w ponad połowie skontrolowanych gmin podmiotom zarządzającym wydano upoważnienie do występowania na drogę sądową w sprawach windykacji należności czynszowych. Za błędne należy także uznać wyposażenie podmiotów zarządzających kompetencjami umożliwiającymi wykonywanie czynności zawierania umów najmu lokali mieszkalnych, dokonywanie zamian lokali czy podejmowanie czynności przed sądem w celu doprowadzenia do opróżnienia lokalu."

Zarządzenie nr 1011 Prezydenta Miasta Sosnowca z dnia 18 października 2006r.
Postanawiam.
Udzielić Panu mgr inż. Grzegorzowi Starkowskiemu - Dyrektorowi Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych r11; Zakładu Budżetowego w Sosnowcu r11; pełnomocnictwa do wykonywania samodzielnie w imieniu i na rzecz Gminy następujących czynności :
1.zawierania umów o najem lokali mieszkalnych, socjalnych i użytkowych z osobami fizycznymi, prawnymi lub podmiotami nie posiadającymi osobowości prawnej, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami a także wskazanymi przez Prezydenta Miasta lub sąd,
2.wskazania lokalu socjalnego osobom, którym prawo to zostało przyznane orzeczeniem sądu,
3.naliczania i pobierania czynszów oraz innych opłat z nim związanych, także dochodzenia tych należności w postępowaniu sądowym,
4.czasowego obniżania czynszu dla najemców lokali użytkowych i garaży w związku z ograniczeniami w normalnym korzystaniu z najmowanych pomieszczeń,
5.wypowiadania umów najmu w sytuacjach określonych ustawą oraz występowania z powództwami o orzeczenie eksmisji,
6.reprezentowania wynajmującego w postępowaniach sądowych o ustalenie wstąpienia w stosunek najmu,
7.reprezentowania Gminy na zebraniach wspólnot mieszkaniowych,
8) składania oświadczeń majątkowych i zaciągania innych zobowiązań, związanych z bieżącą działalnością Zakładu.
....................
1 ) przygotowywania i przeprowadzania postępowań w sprawach zamówień publicznych związanych z realizacją zadań Zakładu, bez ograniczenia wartości przedmiotu zamówienia,
2 ) zawierania umów w sprawach zamówień publicznych w tym umów :
- o remonty budynków bez WZGLĘDU NA WARTOŚĆ REMONTU
- o dostawy wody, ciepła, energii elektrycznej, gazu, wywozu nieczystości itp.
Pełnomocnik jest uprawniony do udzielania dalszych pełnomocnictw, w tym pełnomocnictw procesowych.
#8 | ludek dnia 29.07.2009 07:32
Ja również to pamiętam.Mieszkanka w swoich poglądach i spostrzeżeniach jakaś taka ,,chwiejna" ??? ;-))
#9 | anonim dnia 28.07.2009 18:07
@ mieszkanki to przecież mieszkanka pisała jeszcze bodaj w ubiegłym roku na tym właśnie portalu w jakich nędznych warunkach muszą pracować i przyjmować petentów pracownicy MZZL. No cóż, pamięć ulotną jest...
#10 | ludek dnia 28.07.2009 16:20
Już zastanawiają się!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney