Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Boiska nędzy. Siatka jest z taśmy klejącej

Sosnowieccy radni skontrolowali szkolne boiska i załamali ręce. Na wielu nie ma bramek, koszy i siatek do siatkówki. - Szkoda wywieszać, bo i tak ukradną - mówią o tych ostatnich dyrektorzy.Radni Krzysztof Haładus, Andrzej Jagiełłowicz i Tomasz Bańbuła za pośrednictwem wydziału edukacji rozesłali do wszystkich sosnowieckich szkół stosowne ankiety. Poprosili też dyrektorów o zdjęcia z zapleczy sportowych. Wybrane sale i boiska radni odwiedzili też osobiście. To, co zobaczyli i usłyszeli, raczej ich nie podbudowało.Na boisku Zespołu Szkół Technicznych siatkę młodzież zrobiła z... taśmy klejącej. Uczniowie Gimnazjum nr 10 do tego samego wykorzystali sznurek. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 23 z powodu braku słupków nie było miejsca nawet na taką prowizorkę. Nie było też koszy, bramek... Dla szkoły z pewnością nie jest to powodem do dumy, jeśli wziąć pod uwagę, że jej dyrektorem jest... Wojciech Rudy, były reprezentant Polski i sędzia piłkarski. - Gdy zapytaliśmy dyrektora, dlaczego nie ma bramek, koszy i słupków, z rozbrajającą szczerością odpowiedział, że nigdy ich tu nie było - mówi Haładus.
Wnioski z odwiedzin w innych szkołach? Większość dyrektorów dba o sale gimnastyczne, gorzej z boiskami na zewnątrz. - Nie chodzi o brak pieniędzy na remonty, ale o brak dobrych chęci. Dyrektorzy 28 szkół przyznali, że nie wywieszają siatek, bo boją się dewastacji i kradzieży - mówi Haładus. W co trzeciej szkole zniszczone są tablice i obręcze koszy, podobnie jest z nawierzchnią boisk do piłki nożnej.Frustrująca była również informacja (przyznało się do tego 10 dyrektorów) o niewpuszczaniu dzieci i młodzieży na boiska po lekcjach i w czasie wakacji. Powód? M.in. obawy przed wandalami. Grzegorz Dąbrowski, rzecznik magistratu, przyznaje, że urząd regularnie przypomina dyrektorom, by udostępniali boiska młodzieży popołudniami i w czasie wakacji. - Rozumiem, że o niektóre, zwłaszcza te nowe ze sztuczną nawierzchnią, trzeba szczególnie dbać. Ale i one mogłyby być dostępne, gdyby dyrektorzy znaleźli osoby nadzorujące - mówi Dąbrowski.Radni idą jeszcze dalej i proponują, by każdy dyrektor przed objęciem stanowiska zobowiązywał się na piśmie do udostępniania boisk poza lekcjami. Jeśli przyszkolne place zaczęłyby tętnić życiem, dyrektor otrzymywałby dodatek do pensji. Pieniądze przydałyby się także na monitoring i pracujących popołudniami trenerów.Największy wydatek to jednak remonty i modernizacje boisk. Radni chcą, by harmonogram prac magistrat opracował do końca września i systematycznie realizował go przez następne lata. Dąbrowski zapewnia, że miasto będzie remontowało boiska. Liczy jednak na to, że o ich utrzymanie będą też dbać dyrekcje szkół.red. Magdalena Warchala Gazeta WyborczaAutor: Piotr Dudała | 27/07/2009
Komentarze
#1 | Marta dnia 28.07.2009 03:59
Miasto wandali i bezprawia! Anarchia! Władze nie panują nad sytuacją!
#2 | anonim dnia 27.07.2009 23:05
Kolejny mit pada. Czy rzeczywiście w Sosnowcu jest tak świetnie, czy rzeczywiście gospodarz jest taki dobry i sprawdzony????
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney