Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


ŚLĄSKIE: NOWE PRZEDSIĘWZIĘCIA NA LIŚCIE PROJEKTÓW KLUCZOWYCH

Cztery nowe przedsięwzięcia znalazły się na liście tzw. projektów kluczowych realizowanych w woj. śląskim. Wsparcie z Unii Europejskiej w łącznej kwocie prawie 173 mln zł pomoże m.in. w budowie siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie. 20,6 mln zł dotacji dostanie Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu na budowę sali koncertowej.O inwestycjach, które znalazły się na zaktualizowanej liście projektów kluczowych w woj. Śląskim, poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Katowicach wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło. To najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na dofinansowanie ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursach.Na liście znalazła się jedna inwestycja kolejowa (chodzi o prace przygotowawcze dla modernizacji linii E 65) oraz trzy projekty z zakresu kultury i dziedzictwa kulturowego. Na 25 mln zł wsparcia z UE może liczyć rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie; 122 mln zł zasilą budowę nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach; 20,6 mln zł dotacji dostanie Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu na budowę sali koncertowej.Z kolei na liście projektów indywidualnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest 35 programów z woj. śląskiego na łączą sumę blisko 12 mld zł. Jak podkreślił na piątkowej konferencji prasowej wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, zasilenie śląskiej gospodarki tak dużym strumieniem pieniędzy
unijnych pomoże szybciej wyjść z recesji.Dwa projekty dotyczą gospodarki wodno-ściekowej i odpadami. Na liście znajdują się też inwestycje przeciwpowodziowe - budowa zbiornika Racibórz i rozbudowa wałów przeciwpowodziowych, a także inwestycje komunikacyjne i transportowe - budowa autostrad i dróg ekspresowych, modernizacja połączeń kolejowych i rozbudowa lotniska w Pyrzowicach.Całej Polsce z unijnego budżetu na lata 2007-2013 przyznano ponad 67 mld euro, z czego większość funduszy zostanie przeznaczona na modernizację i budowę infrastruktury podstawowej.Projekty indywidualne (kluczowe) to najważniejsze inwestycje, które w najbliższych latach mają szansę na dofinansowanie ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursach. To przedsięwzięcia o strategicznym znaczeniu, których wdrożenie ma się w istotny sposób przyczyniać do przyspieszenia rozwoju społeczno-gospodarczego polskich regionów i zmniejszenia dystansu do najbardziej rozwiniętych obszarów UE.Celem każdej aktualizacji listy projektów kluczowych jest przegląd ich stanu przygotowań. Samo umieszczenie projektu na liście nie świadczy o przyznaniu dofinansowania. W przypadku niedotrzymania przez beneficjentów terminów dotyczących kompletowania niezbędnej dokumentacji, projekt może zostać usunięty z listy, zaś na jego miejscu może znaleźć się inny, bądź też przypisane środki mogą być uwolnione na postępowania konkursowe - przypomina resort rozwoju regionalnego.


źródło: TVSAutor: Piotr Dudała | 31/07/2009
Komentarze
#1 | Jan dnia 03.08.2009 07:17
Ciekawe co z naszą słynną Bobrek!!!!Czy znowu Łukawskiemu zaginęły dokumenty iwestycji Bobrek!!!!To wszystko trwa już 10 lat,a my płacimy taką kasę za ścieki!!!!Niech wreszcie Górski zabierze się do roboty!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney