Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


TRAGEDIE NAD WODĄ

Podczas minionego weekendu na terenie naszego województwa doszło do sześciu tragicznych zdarzeń nad wodą. W trakcie letniego wypoczynku czasami plażowiczom brakuje zdrowego rozsądku.
Pierwsze zdarzenie dotyczyło 16-lateka, mieszkańca Wojkowic, który utonął na akwenie w Rogoźniku.Dwa utonięcia miały miejsce w sobotę. Na zbiorniku w Zawadzie (pow. częstochowski) utopił się 37-latek. Natomiast na akwenie Nakło-Chechło utonął 50-letni mieszkaniec Bytomia.Czarna seria nad wodą powtórzyła się także w niedzielę. Około 16.00 w Mysłowicach na terenie dzikiego kąpieliska poniósł śmierć 23-latek.Dwie godziny później w zbiorniku Łysina utonął młody bierunianin. W godzinach wieczornych w katowickim stawie Borki po kąpieli nie wypłynął 19-letni mieszkaniec Katowic.W każdym przypadku prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok aby ustalić przyczynę śmierci.
Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważeniem obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych.
Autor: Piotr Dudała | 02/08/2009
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.