Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rusza budowa barki

Jak informuje serwis sosnowiec.info.pl, wczoraj nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy na placu Papieskim przy ul. Rydza - Śmigłego w Sosnowcu. Rusza więc budowa podstawy pomnika Jana Pawła II, czyli tzw. barki.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno  Budowlane Armex z Sosnowca. Oferta Armexu została oceniona najwyżej w postępowaniu przetargowym  uzyskała 100 pkt.; więcej niż oferty Grupy Inżynieryjno  Budowlanej Aspekt Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej (85,09 pkt.) i Energożelbetu S.A. z Katowic (82, 41 pkt.).Cena zadania zaproponowana w ofercie sosnowieckiego Armexu wynosi prawie 1 mln 763 tys. zł. Termin wykonania: 30 listopada br. Przypomnijmy, że na całkowite zagospodarowanie placu Papieskiego przewidziano 3 mln zł.Budowa podstawy pomnika to obiekt w formie barki o konstrukcji monolitycznej - żelbetowej, o powierzchni zabudowy około 385,3 m kw., długość zabudowy podium  40 m, szerokość  13,5 m.Zakres zamówienia przetargowego obejmuje m. in wykonanie ław żelbetowych (o kubaturze ok. 58 m sześc.), ścian żelbetowych (205 m sześc.), stropów żelbetowych (69 m sześc.), podłóg z płyt granitowych (o pow. 281 m kw.), okładzin ścian z betonu architektonicznego (472 m kw.) oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych (...).źródło: red. Janusz Lewanda / sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 03/08/2009
Komentarze
#1 | anonim dnia 15.08.2009 11:42
następna sprawa dla Niku!
#2 | Szałma dnia 13.08.2009 21:51
miał spełniać rolę fasady, ale i z tedo zrezygnowano!
#3 | gość dnia 08.08.2009 18:19
Przeprowadzaliśmy konsultacje wśród radnych i mieszkańców, na forach internetowych - tłumaczy Grzegorz Dąbrowski, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. " Panu Dąbrowskiemu wszystko się miesza i wprowadza opinię publiczną w błąd .Panie rzeczniku,Pan się pomylił z zawodem. Pan powinien występować w kabarecie! Owszem na forach internetowych wielokrotnie toczyła się dyskusja w sprawie zagospodarowania Placu Papieskiego, tzn. jego uporzadkowania, wytyczenia alejek spacerowych, zorganizowanie boisk sportowych, a nie budowy OŁTARZO-POMNIKA (bo Pomnik -JEST!) i to za publiczne pieniądze. Społeczny Komitet Budowy Pomnika (na ten cel)nie zebrał ,ani 1 złotówki ! Zastanawiam się ,jaką rolę spełniał i spełnia ten Komitet powołany decyzja administracyjną Prezydenta Górskiego??
#4 | anonim dnia 08.08.2009 06:31
Pomysł, żeby właśnie w Sosnowcu powstał największy i chyba najdroższy na świecie kompleks pomnikowo-kultowy Jana Pawła II (barka z pomnikiem i teflonowym żaglem) uważam za całkowicie chybiony. Uważam, że trzeba zagospodarować plac, ale po to by służył zwykłym ludziom, głównie tam mieszkającym na codzień. Służył ich wypoczynkowi, uprawieniu sportu, czy rekreacji lub kulturze. A jak ktoś chce się pomodlić, to podejdzie do pomnika Papieża, pod papieski krzyż, a może do kościoła, który jest tuż obok. Jest też i izdebka, do której zaprasza nas Pismo Święte. Nie musi też obchodzić jakiegoś prawie magicznego kręgu, czy "kontemplować" biały żagiel na ołtarzu. Co on ma wspólnego z chrześciajństwem? Nie mam zielonego pojęcia!
#5 | Blogobojny dnia 07.08.2009 16:04
Mamy kryzys więc miasto wstrzymało kilka "mniej ważnych" inwestycji. Cieszmy się, że najpotrzebniejsza ruszyła!!! Alleluja, alleluja, ch.....
#6 | golcon dnia 07.08.2009 15:06
Papież Jan Paweł II ma już tyle tych materialnych dowodów uwielbienia, że najwyższa pora na opamiętanie się. Setki tysięcy ludzi umiera w strasznych warunkach sanitarno-epidemiologicznych, miliony ludzi praktycznie nie ma dostępu do właściwego leczenia, brakuje lekarzy, leków, szpitali, przychodni.
Czy nie lepiej budować hospicja dla starzejącego się społeczeństwa, czy nie lepiej wybudować przychodnię, szpital, żłobek, przedszkole aniżeli kolejny pomnik?. Pomniki dla Papieża niech będą w naszych sercach, w naszych umysłach, w naszeych postawach względem bliźniego. Tu są ogromne obszary do zagospopdarowania.
#7 | bmarek2 dnia 07.08.2009 15:01
Wszystkie drzewa, wszystkie ptaki, wszystkie zioła, cała przyroda o Papieżu głośno woła...
#8 | anonim dnia 07.08.2009 11:36
Górski nie realuzuje prgramu SLD?
#9 | Ignacy dnia 07.08.2009 04:34
...i teoria Santo Subito. Na ołtarz, jak ma trafić, to jeszcze trafi. Po co ten pośpiech i ciśnienie? Cyżby komuś się grunt palił pod nogami?
#10 | Subito dnia 06.08.2009 21:56
Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 państw i 617 miejscowości. W drodze spędził 543 dni i 55 minut, przemierzył tysiące kilometrów. Jan Paweł II odbył także 146 podróży po Włoszech; Zwizytował także, jako biskup Rzymu, 317 (spośród 333) parafii Wiecznego Miasta.
Nie trudno policzyć ile to "świętych" miejsc pozostawił po sobie Papież Polak. Nie dajmy się więc zwaryjować z tą teorią "świętej ziemi" na placu w Sosnowcu!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney