Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowiec zagra we wrześniu!

Za miesiąc ulice Sosnowca opanują poszukiwacze przygód. To sosnowiczanie, którzy zdecydują się wziąć udział w pierwszej w historii grze miejskiej. Zabawa „Miasto gra!" rozpocznie się 5 września i potrwa do końca miesiąca - informuje sosnowiecki urząd.
Gra będzie się toczyć przez cztery weekendy września 2009 roku. - W ramach zabawy „Miasto Gra!" wytyczone zostaną cztery trasy tematyczne (sportowa, ekologiczno-rekreacyjna, sakralna i kulturalno-zabytkowa), w obrębie których wydarzenia będą się odbywały w kolejnych tygodniach września - informuje Rafał Andrusiewicz, koordynator akcji.Każdy uczestnik gry otrzyma mapkę, która wskaże, jakie atrakcje oferuje dana trasa, jak do nich dotrzeć, a także co ciekawego można zobaczyć po drodze. Finałem gry będzie impreza plenerowa, podczas której odbędzie się losowanie nagrody głównej.Urzędowi miasta, głównemu organizatorowi gry miejskiej, chodzi o to, by zaktywizować mieszkańców do aktywnego poznawania oferty kulturalnej, turystycznej, sportowej oraz historii Sosnowca. Dzięki formule gry, urzędnicy planują nie tylko promować miasto, ale także zapewnić sosnowiczanom sporą porcję dobrej zabawy. Stąd planowane imprezy towarzyszące, jak koncert Zakopower, wystawy, ekomural ,czy mecze piłkarskie.Magistrat szacuje, że w grze weźmie udział około 10 tysięcy mieszkańców miasta i regionu. W sukces imprezy wierzy także prezydent Sosnowca Kazimierz Górski: - Udział w sosnowieckiej grze miejskiej w bezpośredni sposób przełoży się na sukces akcji, która przybliży zalety stolicy Zagłębia Dąbrowskiego mieszkańcom Sosnowca i okolicznych miast.Podobne do planowanej w Sosnowcu gry miejskie, to prawdziwy hit promocyjny ostatnich miesięcy. Łączą one w sobie cechy imprezy masowej, widowiska historycznego i happeningu ulicznego. Tematyka tego rodzaju eventów nawiązuje zazwyczaj do wydarzeń historycznych lub powieści i filmów. Konwencja może również obejmować fikcyjne fabuły, wymyślone przez autorów gry. Zabawa polega na aktywnym odkrywaniu miasta i poznawaniu go z nowej perspektywy.Wielkie gry miejskie organizowały ostatnio m.in. Kraków, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Ruda Śląska. Zorganizowanie gry było także jednym z punktów obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - harcerze ze stolicy, za pomocą wymyślonych zadań, starali się przybliżyć graczom Warszawę roku 1944.(IP) www.e-sosnowiec.pl,

Autor: Redakcja | 05/08/2009
Komentarze
#1 | Aldona dnia 07.09.2009 10:03
Pierwsza odsłona gry zarabista, np pałac Dietla
#2 | Sara dnia 19.08.2009 09:13
Polityka = Krytyka! Fajna inicjatywa, dobra akcja. Ciekawe czy wypali. Na pewno to sprawdzę i przemierzę te trasy. Czegoś takiego jeszcze u nas nie było. Jestem za i odżegnuję się od politycznych komentarzy. Polecam to wszystkim, ale najpierw zagrajcie. Może oderwie to Wasze smutne oczy od monitora, a palce od klawiatury, która potrafi generować samą krytykę.
#3 | BD dnia 19.08.2009 09:08
eee tam. Zawsze będą krytykować. Normalka. Ja zamierzam pograć w Sosnowca! Yeah!
#4 | qba dnia 19.08.2009 09:03
hehe czego by nie zrobili i tak będą po nich jechać, że to kiełbasa wyborcza- proste

jak by nic nie robili pewnie byliby mniej krytykowani
#5 | Andrzej dnia 19.08.2009 08:40
Jestem zaskoczony tymi negatywnymi komentami. Nie wiem, czy pomysł na grę wpisuje się w jakąś kampanię wyborczą, czy nie. Wiem jednak, że miasta, którym zależy na swojej promocji organizują często takie gry. Nie dość, że jest to pewien prestiż, jest to mega pożyteczne dla mieszkańców, bo mogą się wreszcie czegoś dowiedzieć, a nie tylko siedzieć przed telewizorem. Kiedy studiowałem w Krakowie Prezydent Majchrowski co chwile organizował coś i też wielu mówiło, że to kiełbasa wyborcza, a my po prostu świetnie dzięki tym inicjatywom sie bawiliśmy.

Pzd.
#6 | Ewa dnia 08.08.2009 09:43
Nowy wizerunek jest całkowicie z powietrza.
#7 | Piotr dnia 08.08.2009 08:03
Szkoda, że miasto płaci duże pieniądze różnym agencjom reklamy, a nie współpracuje z regionalnymi organizacjami pozarządowymi. Eventy byłyby tańsze, a efekt zdecydowania większy!
#8 | Zag dnia 06.08.2009 14:02
Tak czy siak jest to okazja aby podnieść poziom wiedzy o regionie śród mieszkańców Sosnowca. Jak wiadomo poziom ten (przeciętnie) do najwyższych nie należy.
Umiejętnie "manewrując" Smile przy okazji kampanii wyborczej można ugrać co nieco dla Zagłębia.
W miarę zbliżania się wyborów będzie coraz więcej takich możliwości, a później wszystko wróci do "normy"...
#9 | patryk dnia 06.08.2009 13:26
Prawdą jest, że firma jest bardzo słaba z historii Sosnowca i nie tylko. Gdyby nie pomoc pracowników UM i sosnowieckich instytucji nie byliby bez SZANS!
#10 | anonim dnia 06.08.2009 13:11
Czy to prawda że Sosnowiec ma WSPÓŁFINANSOWAĆ i wspieraćKtowice w ich walce o Stolicę Kulturalną Eurpy ?
Ponoć w UM Sosnowiec już były podejmowane jakieś ruchy i decyzje w tym zakresie. "Słońce Silesi" chce promować jak sie tylko da ślaską kulturę.

A z tą grą to ciekawe ile kasy wygrali ? Słyszałem o naradzie w urzędzie gdzie ta firma wykazała się ZEROWĄ wiedzą o Sosnowcu. No, ale każdy głos na wagę złota. Czego sie nie zrobi dla utrzymania przy korycie, a jeszcze nie zaswoje, a za publiczne pieniadze ?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney