Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


ŚMIERDZĄCY PROBLEM W SOSNOWCU

Przez blisko dwa tygodnie mieszkańcy osiedla przy ul. Biała Przemsza w Sosnowcu musieli wdychać nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Wszystko za sprawą beczkowozów, które wlewały ścieki do kratki kanalizacyjnej w samym środku osiedla. Mieszkańcy próbowali kontaktować się z administratorem osiedla - bezskutecznie. Dopiero po naszej interwencji wlew ścieków został zmieniony.
Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Białej Przemszy w Sosnowcu od ponad tygodnia mają nieproszonego gościa. - Pogoda piękna, siedzę na ławce, a tu przyjeżdża auto, wystawia rurę i leje nieczystości, a my wąchamy - denerwuje się Leszek Wójcik.- Ja myślałam, że czyszczą studzienkę, a oni wylewają. Poszłam z sąsiadką tam się poprzyglądać co tam robi, to on powiedział: "co się tak przyglądasz?" - mówi Maria Holewa. A przecież widok takiej rury na środku osiedla może wzbudzać i wzbudza ciekawość. Zwłaszcza, że ścieki nią płynące trafiały do studzienki, a nie jak można by się tego spodziewać, ze studzienki do beczkowozu. - Wszystkie te smrody tu wywala, musiałam okna pozamykać, bo jeden smród był, nie szło wytrzymać - stwierdza Zofia Gołojuch.Dlatego gdy mieszkańcy zobaczyli ponownie intruza, puściły im nerwy. - Jeżeli już zezwalają na takie rzeczy i awarie mają czy coś, jak to później ludzie zaczęli odpowiadać, to po prostu mógł spuszczać tam, gdzie indziej, gdzie do tego miejsce jest - podkreśla Andrzej Kanias. Czyli w pobliżu oczyszczalni ścieków Bioblok.Właściciel firmy odpowiedzialnej za wywóz ścieków nie ma sobie jednak nic do zarzucenia i zasłania się ustaleniami ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Lokum". - Ja dostałem polecenie, jak to mówią umowę i wskazane miejsce zrzutu, więc zrzucałem tam gdzie mi wskazano - zapewnia Daniel Grabowski, właściciel firmy Dankan.Mieszkańcy próbowali to zweryfikować. Jak się okazało administrator nic o tym nie wiedział, ale interwencja mieszkańców odniosła skutek. Bo przed kamerą otwarcie przyznał się do błędu. Całe zamieszanie tłumaczy awarią jednej z dwóch oczyszczalni. To z niej ścieki trafiały do zlokalizowanej w pobliżu osiedla działającej oczyszczalni. - Na pewno niefortunnie się stało, że ścieki zostały wlewane do studzienki kanalizacyjnej na środku osiedla, to zostało już zaniechane - przyznaje Zygmunt Ściślicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Lokum" w Sosnowcu.To z pewnością najważniejsza informacja dla mieszkańców sosnowieckiego osiedla, którzy żałują, że śmierdzącej sprawy nie dało się załatwić dyplomatycznie. - Tak u nas w Polsce jest. Jak się kłótnią nic nie zrobi, to dobrocią wcale - uważa Holewa.red. Paweł Cyz, TVSAutor: Piotr Dudała | 08/08/2009
Komentarze
#1 | ale jaja panie ferdku dnia 01.09.2009 12:43
Pan Ściślicki prezesem SM LOkum, hahahhahaha ten pan na niczym sie nie zna,ciekawe,to zapłaci,za te wpuszczone w kanał fekalia, pewnie pan,pani i pani,a pan prezio bedzie trzepał dale kaseGrinGrinGrin choć nie ma o niczym pojęcia, jak i pani vice prezes,która odeszła z SM Nasza, ciekawe dlaczego??????????? lokum zeszło na psy,odkad nie ma tam Pana Michała P.
#2 | anonim dnia 10.08.2009 06:13
coś tu śmierdzi~!
#3 | ludek dnia 09.08.2009 21:18
Coraz lepiej !
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney