Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


List do Prezydenta Górskiego w sprawie tablic w kościele św. Tomasza Apostoła

Prezentuję treść maila skierowanego do Prezydenta Miasta
Sosnowca Kazimierza Górskiego w dniu 1 czerwca 2008r. w sprawie tablic w kościele św. Tomasza Apostoła, które nie znajdują się w wykazie miejsc pamięci miasta Sosnowca......oraz w sprawie nazwania imieniem Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego. List ten, opublikowany w serwisie sosnowiecfakty.pl kliknij tu, został również przesłany do wiadomości Przewodniczącego RM Daniela Miklasińskiego, posła Jarosława Pięty oraz Pełnomocnika Prezydenta Mateusza Rykały.

Sprawa ulicy jest już zamknięta. 28 sierpnia podczas XXXII sesji, Rada Miasta przyjęła uchwałę o nadaniu nazwy drodze pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego imienia Ks. Włodzimierza Sedlaka. Natomiast sprawa tablic wciąż czeka na rozwiązanie!


Pan Kazimierz Górski

Prezydent Miasta

SosnowcaW imieniu czytelników serwsiu sosnowiecfakty.pl uprzejmie proszę o zajęcie stanowiska w sprawie dwóch tablic pamięci, znajdujących się w przedsionku kościoła św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu (tablica poświecona pamięci ks. Sedlaka i tablica poświecona ofiarom prześladowań stalinowskich) i tablicy po prawej stronie przy wejściu do Katedry Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu (tablica poświęcona 100 leciu urodzin Kardynała Wyszyńskiego i jego obecnoości w katedrze), których nie ma w wykazie miejsc pamięci. Sprawa jest opisania w załączonym artykule. Wnioski w tej sprawie składa gmina, kierując je do właściwego Urzędu Wojewódzkiego. W przypadku tych 3 tablic najprawdopodobniej nie zostały one nigdy złożone?. Byłbym zobowiązany o wyjaśnienie tej sprawy. Liczę również na szybkie podjęcie stosownych działań w celu umieszczenia tych tablic w wykazie miejsc pamięci. Zwracam również uwagę, że zamieszczona na stronach Urzędu Wojewódzkiego lista wymaga uzupełnienia o fotografie licznych miejsc pamięci z terenu miasta Sosnowca, których po prostu na niej brak.Ponadto uprzejmie proszę o informację w sprawie wcześniejszej mojej propozycji nazwania im. Ks. prof. Włodzimierza Sedlaka drogi na granicy pomiędzy osiedlem Rudna 1, a osiedlem przy ul. Kilińskiego (wzdłuż torów kolejowych). W tej sprawie skierowałem 3 listopada 2007 r. maila do Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Miklasińskiego. Otrzymałem na nią odpowiedż w postaci pisma do wiadomości, skierowanego do Pana Prezydenta, nastepującej treści: "W związku z otrzymanym e-mailem wnioskiem Pana Piotra Dudały, proszę o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie. Jednocześnie nadmieniam, iż w mojej ocenie osoba ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w pełni zasługuje na uhonorowanie jego imieniem nazwy ulicy w Jego rodzinnym mieście". Mimo, że sprawa miała już swój dalszy bieg, do dzisiaj nie otrzymałem w tej sprawie żadnej oficjalnej informacji? Ponieważ nieprzerwanie od 2003 roku publicznie ponawiam tę propozycję, sądzę, że nadszedł już czas na zamknięcie tej sprawy i zajęcie określonego stanowiska przez władze Sosnowca. Liczę, że bedzie ono pozytywne.


Pozdrawiam.Piotr Dudała

Redaktor Naczelny

Serwisu SosnowiecFakty.pl
Do wiadomości:1. Jarosław Pięta, Poseł na Sejm RP2. Daniel Miklasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu3. Mateusz Rykała - pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju i wspołpracy z zagranicą

Autor: Piotr Dudała | 17/08/2009
Komentarze
#1 | sosnowiczanin dnia 21.08.2009 10:08
a niby dlaczego miasto (i mieszkańcy) maja płacić za OŁTARZO-SCENĘ ,,BARKĘ" upamiętniającą wizytę Jana Pawła II w Sosnowcu. niech Kościół płaci...
#2 | sosnowiczanin dnia 20.08.2009 20:28
a niby dlaczego miasto (i mieszkańcy) ma płacić za tablicę upamiętniającą wizytę jakiegoś kardynała w Sosnowcu. niech Kościół płaci...
#3 | do T. F. dnia 20.08.2009 14:23
ciekawe z jakiej formacji jest T.F. wcale bym się nie zdziwił gdyby był z PEŁO. Pełno tam dawnej nomenklatury
#4 | anonim dnia 20.08.2009 06:01
typowe rozumowanie ad absurdum!
#5 | anonim dnia 19.08.2009 21:25
Jaskółka nie czyni wiosny. Panie, gdzie Pan ma te ulice duchownych poza jedną, ulicą Sedlaka?
#6 | T.F. dnia 19.08.2009 19:40
Jak Pan Dudała dalej będzie tak działał, w Sosnowcu więcej ulic bedzie imienia duchownych katolickich niz ludzi świeckich. To już jest jakas obsesja!
#7 | @Jacek L. dnia 19.08.2009 18:45
Co ma kościół sfinansować, nie jarzę!
#8 | Jacek L. dnia 19.08.2009 17:19
Nie rozumiem, dlaczego kościół nie może tego sfinansować...Przecież jest tak bogaty!Ostatnio byłem w Poznaniu, głowa boli jak żyja kościelni dostojnicy!W Krakowie to samo!
#9 | anonim dnia 19.08.2009 09:30
rok i dwa miesiące - dobry wynik!
#10 | Marcin dnia 18.08.2009 17:04
Powinni zobaczyć te tablice w ramach tych wrześniowych gier! Ciekawe ile one kosztowały?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney