Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Proces beatyfikacyjny Arcybiskupa Jana Cieplaka - kolejne ślady wiodą do... Chicago!

Arcybiskup Jan Cieplak jest jednym z tysiąca tych bojowników Bożych, których Bóg posyła swemu Kościołowi na obronę wiary, na wzór do naśladowania, na duchowych wodzów w walce ze złem naszych czasów - pisze ks. Franciszek Domański SJ - wicepostulator jego procesu beatyfikacyjnego. Postać tego Sługi Bożego jest niezwykła, niecodzienna, w charakterze mająca cichość i słodycz Jezusową, w obronie praw Boga i Kościoła — nieustraszoność św. Jana Chrzciciela, a przy tym coś z dyplomatycznej giętkości św. Pawła Apostoła - podkreśla autor. Wreszcie Arcybiskup Cieplak posiada dużo podobieństwa w rysach twarzy i w usposobieniu do Błogosławionego papieża Piusa X.

Tu pobierz książkę.

Informacyj udziela oraz ofiary na fundusz prowadzenia procesu beatyfikacji i kanonizacji Arcybiskupa Cieplaka przyjmuje:
Vice-Postulate of Archbishop Cieplak
1200 N. Ashland Avenue Chicago 22, Illinois.
W Chicago jezuici odprawiają nabożeństwa dla Polonii, asystują jako moderatorzy i kapelani organizacjom polonijnym, wypowiadają się w prasie, propagują miesięcznik Posłaniec, Pismo Święte, książki czy broszury religijne, i nierzadko publikują książki - by wspomnieć tylko z dawnych lat ojców: Alojzego Warola, Franciszka Domańskiego, Jana Wojciechowskiego, Stanisława Kuźnara, a w ostatnich dekadach kilku młodszych jezuitów.Opracował; Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 01/09/2009
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.