Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dotacje dla przedsiębiorców

Starostwo Powiatowe w Będzinie zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na spotkanie w dniu 21 września 2009 r., które zostanie poświęcone zasadom aplikowania o środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Spotkanie odbędzie się w Sali Sesyjnej przy ul. Sączewskiego 6 w godzinach od 10.00 do 13.00.W związku z ogłoszeniem przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie konkursu na składanie wniosków o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Działanie 1.2. „Mikroprzedsiębiorstwa i MŚP”, Poddziałanie 1.2.4. „Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa", Starostwo Powiatowe w Będzinie zaprasza przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na spotkanie poświęcone zasadom aplikowania o środki unijne.

Środki finansowe można pozyskać m.in. na inwestycje bezpośrednie z zakresu rozbudowy i modernizacji przedsiębiorstw, dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług, działania inwestycyjne związane z rozpoczęciem lub rozwojem działalności eksportowej, dostosowywanie technologii i produktów do wymagań dyrektyw unijnych oraz projekty doradcze.

Maksymalna kwota wsparcia dla projektów inwestycyjnych wynosi 200 000 PLN (Mikroprzedsiębiorstwa), dla projektów inwestycyjnych 750 000 PLN (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa), na projekty doradcze 30 000 PLN (Mikroprzedsiębiorstwa, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa). Maksymalny poziom dofinansowania projektów inwestycyjnych wynosi do 60% kosztów kwalifikowanych (Mikroprzedsiębiorstwa, Mali Przedsiębiorcy), 50% kosztów kwalifikowanych projektów inwestycyjnych (Średni Przedsiębiorcy), 50% kosztów kwalifikowanych dla projektów doradczych (Mikroprzedsiębiorstwa, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa). Nabór wniosków prowadzony będzie do 12 listopada 2009 r.

Wspólne spotkanie ma na celu przede wszystkim zachęcenie Państwa do składania wniosków aplikacyjnych oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości natury formalno-merytorycznej mogących się pojawić przy składaniu wniosku w ramach obowiązujących konkursów. Do państwa dyspozycji podczas spotkania będą przedstawiciele Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie. Przygotowane zostaną również materiały informacyjne. W celu sprawniejszego przeprowadzenia spotkania oraz wstępnego przybliżenia informacji nt. konkursu zachęcamy Państwa do zapoznania się ze stroną internetową www.scp-slask.pl.

Spotkanie odbędzie się w dniu 21 września 2009 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Sączewskiego 6 w godzinach od 10.00 do 13.00
Spotkanie ma charakter nieodpłatny. Prosimy o mailowe bądź telefoniczne potwierdzenie udziału w spotkaniu najpóźniej do 16 września br. w Wydziale Rozwoju i Współpracy z Zagranicą (e-mail: wriwz@powiat.bedzin.pl, tel. 032 267-42-27).
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!źródło: www.powiat.bedzin.plAutor: Redakcja | 09/09/2009
Komentarze
#1 | ? dnia 11.09.2009 16:27
Czy będzie NUPS?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney