Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Rocznica powstania Solidarności

W niedzielę 13 września w parafii Nawiedzenia NMP na osiedlu Syberka w Będzinie, czyli w Sanktuarium Glogoty Wschodu, odbyła się uroczysta Msza św., w rocznicę powstania NSZZ "Solidarność".






Eucharystia została odprawiona w intencji będzińskiej Służby Zdrowia oraz pomordowanych i poległych w czasie II Wojny Światowej, tych którzy zginęli za ojczyznę. Sprawował ją i homilię wygłosił ks. Sławomir Rozner, osobisty kapelan ks. Biskupa. W wygłoszonym słowie ks. Rozner podkreślił potrzebę budowania solidarności pomiędzy ludźmi dla dobra wspólnego, co jest od początku główną ideą ruchu Solidarność.







Po Eucharystii jej uczestnicy, a wśród nich Poseł Grzegorz Dolniak, władze powiatu w osobie Starosty Będzińskiego Adama Lazara oraz miasta w osobie Prezydenta Radosława Barana, zeszli pod Krzyż Katyński w dolnej części kościoła, gdzie odsłonięto i poświęceno pamiątkową tablicę. W godzinach dopołudniowych przy parafii mozna było oddać krew, w ramach akcji prowadzonej przez Diecezję Sosnowiecką. Ambulans stał na parkingu przy kościele.



źródło: www.powiat.bedzin.pl






Autor: Piotr Dudała | 13/09/2009
Komentarze
#1 | Ziomal dnia 15.09.2009 08:41
A co ma wspólnego Pan Grzegorz Dolniak z Solidarnością?, albo Pan Lazar. Najpierw robi się wszystko aby ludzi Solidarności zniszczyć , a potem pali im się znicze.
#2 | PIF dnia 14.09.2009 16:59
Przyszli ci, co musieli. Innych, jak widać na zdjęciu, zabrakło...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.