Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Trwa poszukiwanie sprawców zniszczenia pomnika papieża

W sobotę w nocy nieznani sprawcy uszkodzili tymczasowy pomnik Jana Pawła II na placu Papieskim. Najprawdopodobniej to złomiarze wyrwali z pomnika lewą rękę papieża, w której trzymał metalowy pastorał. Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzią władz będzie objęcie Placu Papieskiego i całego Zagórza siecią monitoringu. Zapłaci za to miasto, wcale niemałe pieniądze. Jak to się ma jednak do efektywności tego systemu? Czy jest to słuszny kierunek? Czy nie grozi nam miasto "Wielkiego Brata", gdzie całe dzielnice będą pod obserwacją, a my pozbawieni elementarnej prywatności? Czy nie ma innych metod walki z wandalizmem i chuligaństwem na osiedlach?

- Z zabezpieczonych dowodów zebranych przez policję są teraz pobierane m.in. ślady daktyloskopijne. Następnie zostaną wprowadzone do "Afisa", czyli bazy danych odcisków palców. Jeżeli "Afis" zidentyfikuje odciski, będzie wiedzieli kogo mamy zatrzymać - mówi podkomisarz Grzegorz Wierzbicki, rzecznik prasowy KMP.Przedwczoraj ksiądz Jarosław Kwiecień zaproponował, żeby plac Papieski został objęty monitoringiem.- Nie tylko plac Papieski, ale cała dzielnica Zagórze powinny być obserwowane przez kamery monitoringu. Takie plany są przygotowywane. Ostatni akt wandalizmu potwierdza tę potrzebę - mówi Grzegorz Dąbrowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.


źródło: Dziennik ZachodniAutor: Piotr Dudała | 25/04/2006
Komentarze
#1 | arabrab dnia 29.04.2006 20:43
Jak widzę ten wandalizm dookoła, zdewastowane totalnie przystanki,że ich wiaty nie spełniaja już żadnej funkcji dla jakich je postawiono,połamane znaki, że nie wspomnę o tym że ginie wszystko co tylko można ludzkimi siłami zabrać (czyt. ukraść) to poprostu od porzadku publicznego trzeba zacząć, żeby nasze społeczeństwo przywrócić do normalności.Wydaje mi się że trzeba oprócz monitorngu nie tylko samego ścisłego centrum objąć wszystkie newralgiczne punkty w mieście i niestety powiekszyć ilość patroli straży miejskiej, bo oprócz centrum to ich naprwadę nigdzie więcej nie widać.
#2 | ktosik dnia 28.04.2006 08:31
ciekawe co powiedzą przeciwnicy kamer kiedy dostana w pałe w środku dnia a na dodatek wszyscy wokoło uznają, że nic nie widzieli. Wtedy szybciutko zmienia zdanie.
#3 | koller dnia 26.04.2006 11:57
Kanmery w miejscach zagrożonych - w tzw. strefach bezpiecznych, ale nie w całych dzielnicach. To jest totalna głupota! Poza tym dość sporo kosztuje!
#4 | Piękna, bezpruderyjna Lola dnia 26.04.2006 11:42
A ja nie mam nic przeciwko kamerom. Proszę o jedną u mnie w gabinecie odnowy... duchowej.
#5 | G.I.Joe dnia 26.04.2006 11:38
a moze monitoring wnetrza urzedu miasta tak dla przejrzystosci, co Wy na to?
#6 | paulcia dnia 26.04.2006 11:14
Roza bardzo madrze powiedziala Wink
hmm.. no a jesli juz maja byc kamery, to niech one beda w miejscach szczegolnie zagrozonych.. bo nie do konca rozumiem w jakim celu mialyby byc instalowane kamery w calej dzielnicy (na calym Zagórzu). To wtedy nalezaloby zainstalowac kamery w calym Sosnowcu, bo wszedzie jest w jakims stopniu niebezpiecznie. :/
#7 | Roza dnia 26.04.2006 09:33
Co to znaczy - "dlaczego boimy się monitoringu", o co chodzi z tą anlizą "kto bedzie siedział przed monitorami" - to może podyskutujmy jeszcze gdzie mocować kamery i jaki powinny mnieć kolor skrzynek.

Teren pomnika, tak jak każde inne miejsce publiczne powinno być bezpieczne a to sprawa tych którzy biorą za to pieniadze i to w odniesieniu do bezpieczeństwa w całym mieście.

Jeśli coś jest prawie w tzw. szczerym polu to trzeba sie liczyć z tym iż różne wypadki, głównie przez bezmyślność i ludzką głupotę, mogą tam się wydarzyć. Jeśli miejsce bedzie wyeksponowane archtektonicznie, jasno oświetlone - to nikt tam nie odważy się na ekscesy - idąc tam bedzie jak na dłoni - bez kamer i szczególnych środków nadzoru. Decydują się na kolejne w mieście, miejsce pamięci, obojętne w jakim wymiarze budowlanym - trzeba je pilnować, sprzątać, nie pozwolić aby stało się kolejnym placem dla maneli - to chyba sprawy oczywiste !

Po raz kolejny, bardzo mnie ubawił Pan Rzecznik Policji - chodzi o ten system Afisa - czyżby zakładano że sprawcami były osoby już gdziekolwiek notowane, daktyloskopowane bądź jakaś grupa mafijna. Panowie, na 99 %, to karygodny wybryk nudzacych się lokalnych gówniarzy którzy prędzej czy później sami pochwalą się tym "wyczynem".
#8 | nick dnia 26.04.2006 08:08
Dlaczego boimy sie tego ze beda kamery?? Nigdy nie bedzie mozliwe postawienie jednego policjanta, czy starznika na jednej ulicy. Taki system monitoringu pozwoli na skuteczna obserwacje miejsc szczegolnie narazonych, a chcialem zauwazyc, ze nie bedziemy nowatorskim miastem, ktore wprowadzilo taki system w zyci... Moze zamiast bac sie Orwelowskieg roku "1984" i powszechnej inwiligacji, powinnismy zobaczyc, jak kamery sprawuja sie w miastach, gdzie system juz dziala i jak tam spadla przestepczosc??
Niestety nie wnikam juz w temat tego, kto bedzie siedzial po drugiej stronie kamery i zajmowal sie obserwacja na monitorach i jakie to bedzie mialo przelozenie na wysylanie patroli policyjnych w wlasciwe miejsca.
#9 | Janusz dnia 26.04.2006 07:29
Ile ta akcja ma kosztować? Kto za to wszystkom ma zapłacić?
#10 | oluś dnia 26.04.2006 06:48
Może lepszym wyjściem beda częstsze patrole Straży Miejskiej i Policji? Przecież mamy tekie służby
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney