Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Herb jako insygnie regionu

Słabością Zagłębia Dąbrowskiego jako samoistnego regionu o własnej historii, tradycji i kulturze jest brak instytucji "centralnych", które to powodowały by nie tylko konsolidacje tego obszaru, ale i też generowały jego spójny rozwój. Brak takich instytucji, jak choćby Związku Gmin Zagłębia i prowadzona (mimo zmieniających się ustrojów) od wielu lat polityka skutecznie zapobiegła i zapobiega bliższej integracji naszego regionu, także poprzez opracowanie wspólnych dla tego obszaru insygniów.
Jako stowarzyszenie regionalne postanowiliśmy wypełnić tą lukę tworząc herb nie będący herbem instytucjonalnym, lecz społecznym, nawiązującym do tradycji i historii Zagłębia Dąbrowskiego. Herb został objęty licencją Creative Commons i od tego momentu stanowi znak prawnie chroniony.Opracowany przez stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego może być więc nie tylko symbolem całego naszego regionu, ale i znakiem graficznym który go promuje. Cieszymy się bardzo, że nasz projekt wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród różnych środowisk, oraz zyskuje ich akceptację...

Z ogromną przyjemnością możemy poinformować że do tego grona przyłączył się także Pan Jarosław Pięta, poseł na Sejm RP.
Pan poseł wystąpił do nas z formalną prośbą o możliwość stosowania tego herbu na swoich oficjalnych dokumentach. Taką zgodę od nas oczywiście otrzymał gdyż to doskonale wpisuję się w promocję Zagłębia Dąbrowskiego i służy odbudowie jego tożsamości.W tym momencie chcielibyśmy z całą stanowczością podkreślić, że podobną zgodę na niekomercyjne użytkowanie naszego herbu możemy udzielić wszelkim instytucjom i osobom, bez względu na ich poglądy polityczne, a którym tylko na sercu leży dobro i rozwój naszej Małej Ojczyzny. Zapraszamy zatem do współpracy !Przypomnijmy jeszcze raz:

Herb Zagłębia Dąbrowskiego jest objęty licencją Creative Commons co oznacza, że pewne prawa co do wymogów jego wykorzystania zostały zastrzeżone. Oznacza to, że po otrzymaniu prośby użyczamy go nieodpłatnie do celów niekomercyjnych wszystkim zainteresowanym. Użytkowanie go do celów komercyjnych wymaga zawarcia stosownej umowy.
Dariusz Jurek 28.09.2009, www.zaglebiedabrowskie.orgAutor: Redakcja | 27/09/2009
Komentarze
#1 | iqsebcio dnia 29.09.2009 06:53
Chorągiew - mam i ja! Smile
#2 | anonim dnia 28.09.2009 19:21
Każda rzecz która inicjuje dyskusję na temat tożsamości naszego regionu, czyli Zagłębia Dąbrowskiego jest cenna Sam wygląd orła (jednym się może podobać innym nie) to w tym przypadku rzecz drugorzędna. Nie jesteśmy Śląskiem i to trzeba głośno krzyczeć !
#3 | AG dnia 28.09.2009 18:35
Zagłębie, żeby było regionem w pełnym tego słowa znaczeniu potrzebowało herbu. Cieszę się, że już takowy teraz jest. Taki atrybut jest bezcenny!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney