Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nie chcieli dać na stadion?

Powoli kończy się modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Mireckiego. Z obiektu korzystają na co dzień zawodnicy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Choć, zdaniem sosnowieckich urzędników, Urząd Marszałkowski od lat nie kwapił się, by dofinansować inwestycję, prace wkrótce zostaną sfinalizowane.
Stadion Lekkoatletyczny im. Stefana Płatka przy al. Mireckiego jest ważnym punktem sportowo-rekreacyjnym na mapie Sosnowca. Z bieżni korzystają nie tylko sportowcy, ale także mieszkańcy stolicy Zagłębia. Miasto zdecydowało się więc na modernizację obiektu. Prośby o dofinansowanie inwestycji, kierowane do Urzędu Marszałkowskiego przez ostanie lata, trafiały w próżnię.Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele sosnowieckiego ratusza. -Co roku występowaliśmy z odpowiednim wnioskiem do Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego i na tym się kończyło. Gmina musiała sama sfinansować prace przy al. Mireckiego - informuje Agata Tarka z Wydział Inwestycji Miejskich sosnowieckiego UM.
Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł (...).red. Przemysław Ruta, Wiadomości Zagłębia

Autor: Redakcja | 13/10/2009
Komentarze
#1 | Z Klanu Ryś dnia 14.10.2009 17:40
Modernizacje komuszki oczywiście spieprzyły! Ilość torów na bieżni wyklucza organizacje poważnych imprez, a zatem jest to taki odpowiednik orlika dla amatorów. Brawo komuszki!
#2 | zorientowany dnia 14.10.2009 15:59
Kłocicie się o nazwę a nie rozumiecie podstawowej sprawy. Ta modernizacja, łącznie z tym co jest robione obecnie miała już być zakończona 3 lata temu. Zresztą Pan Prezydent chełpił się zakończedniem remontu stadionu przed poprzednimi wyborami.A teksty o braku środków na drugi etap to...bajka wyssana z palca!I nie rozumiem dlaczego do modernizacji miały dołożyć teraz Katowice, skoro poprzednio pieniądze dała Warszawa!
#3 | anonim dnia 14.10.2009 13:26
...w polityce!
#4 | anonim dnia 14.10.2009 13:26
jeszcze rok i was nie ma!!!!!!!!!!
#5 | ImpeceMum dnia 14.10.2009 11:31
Stadion im. Stefana Płatka
Stadion Lekkoatletyczny w Sosnowcu przy Alei Mireckiego będzie nosił imię Stefana Płatka. Uchwałę w tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęli radni. Stefan Płatek urodził się w 1946 r. zmarł w 2003 r. Od 1994 r. przez wiele lat był wiceprezydentem miasta. Pełniąc tę funkcję był odpowiedzialny za sprawy związane z kulturą, sportem i rekreacją.

W uzasadnieniu do tej uchwały można było m.in. przeczytać: "Ogromne umiejętności i godna podziwu pracowitość uwidaczniała się w postaci kolejnych realizowanych przedsięwzięć sportowych i kulturalnych. Osobiście uczestniczył w pracach przygotowawczych wielu projektów m.in. Międzynarodowego Sportowego Turnieju Tańca Towarzyskiego, Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Sportach Zimowych, Sosnowieckiej Spartakiady Szkół Specjalnych, Sportowego Turnieju Miast i Gmin".
#6 | stronka prezydenta Jaskierni dnia 14.10.2009 11:24
14.XII 1985 - W I LO im. Roździeńskiego w Sosnowcu odbyła się Sesja Młodzieżowa z okazji 37 rocznicy powstania PZPR.Sesję prowadził Sekretarz Komitetu Zakładowego PZPR nauczycieli Stefan Płatek.
#7 | anonim dnia 14.10.2009 11:21
24.II 1989 - Na Plenum KM PZPR w Sosnowcu nowym sekretarzem KM PZPR wybrano Stefana Płatka, dotychczasowego I Sekretarza KZ PZPR nauczycieli.
#8 | anonim dnia 14.10.2009 11:18
...towarzysza Stefana!
#9 | anonim dnia 14.10.2009 09:24
może dlatego, ze to Stadion Płatka
#10 | internaut@ dnia 14.10.2009 08:16
A mnie się coś wydaje, że pierwsza cześć modernizacji finansowana była z pieniędzy centralnych (UKFiS ew. Ministerstwo Sportu).
Może wniosek był składany nie tam gdzie należy?
;-)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney