Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Zwycięstwo strategicznego myślenia!

Na dzisiejszej, XXVII Sesji Rady Powiatu radni stosunkiem głosów 13 do 9, przy jednym głosie wstrzymującym się, podjęli uchwałę w sprawie realizacji przez Powiat Będziński zadań Wojewody Śląskiego wykonywanych przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z zakresu sprawowanej ochrony zabytków.

Przypomnijmy scenariusz wydarzeń. Wszystko zaczęło się od rozmów Starosty Adama Lazara z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Następnie Barbara Klajmon, Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach pismem z dnia 4 września wystąpiła z propozycją przekazania powiatowi będzińskiemu w drodze porozumienia niektórych zadań z zakresu ochrony zabytków. W piśmie wskazała na pozytywne doświadczenia, wynikające ze współpracy z Miejskimi i Powiatowymi Konserwatorami Zabytków z pozostałych części województwa, stwierdzając, iż taka inicjatywa jest słuszna i jak najbardziej wskazana. Obecność Powiatowego Konserwatora Zabytków umożliwiłaby dokładniejszy nadzór konserwatorski nad planowanymi i realizowanymi inwestycjami oraz przyspieszyłaby podejmowanie decyzji – podkreśliła Konserwator Zabytków.W uzasadnieniu do uchwały czytamy: biorąc pod uwagę duży zakres obszarowy Powiatu Będzińskiego obfitującego w różnego typu zabytki architektury oraz z uwagi na bardzo duże ułatwienie w załatwianiu spraw dla mieszkańców Powiatu celowym jest przyjęcie propozycji realizacji przez Powiat Będziński zadań Wojewody Śląskiego wykonywanych przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z zakresu sprawowanej ochrony zabytków. Nie wszyscy radni podzieli ten punkt widzenia.Głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja. Przeciwnicy uchwały wskazywali, że porozumienie generować będzie dodatkowe koszty. Starosta Będziński, broniąc zasadność jej uchwalenia, wskazywał, że warto je ponieść, nawet za cenę rezygnacji z innych wydatków, ze względu na potrzebę strategicznego myślenia o ochronie zabytków, jako części naszego dziedzictwa kulturowego. Ostatecznie uchwała została przegłosowana głosami radnych Platformy Obywatelskiej i Komitetu Rozwoju Zagłębia. Przeciw byli radni z klubów: Prawa i Sprawiedliwość i SLD.www.powiat.bedzin.pl
Autor: Piotr Dudała | 28/10/2009
Komentarze
#1 | Inny dnia 02.11.2009 18:13
Piotr Dudała najważniejszy to jest może u siebie w domu oraz tutaj, na swoim prywatnym portalu. Tylko tam może robić wszystko co mu sie podoba w pracy wykonuje polecenia służbowe w ramach zakresu obowiązków, za to otzymuje wynagrodzenie. Jak masz watpliwości to zapytaj Starosty albo Radnych.
#2 | CZYTO dnia 01.11.2009 15:57
Acha...
#3 | Amelia dnia 01.11.2009 15:26
Piotr Dudała jest rzecznikiem i jedną z najważniejszych osób w będzińskim starostwie. Tak jest.
#4 | CZYTO dnia 01.11.2009 14:01
1. "W powiecie nigdy nie było stanowiska rzecznika"
2. "Piotr Dudała jest nadal rzecznikiem prasowym"

No to jak do cholery będzińskiej jest?
#5 | Poinformowany dnia 01.11.2009 09:54
Gwoli ścisłości: Piotr Dudała jest nadal rzecznikiem prasowym starostwa i redaktorem naczelnym ziemi będzińskiej. Jedyną zmianą jaka zaszła a sesji było połączenie wydziałów promocji i sportu i informacji. Nie były to jedyne zmiany organizacyjne. Wietrzenie spisku jest grubą przesadą, ale rozumiem, że niektóre z powyższych komentarzy mają na celu prowokowanie. Nikt rzecznika nie odwoływał.
#6 | CZYTO dnia 31.10.2009 16:14
O! Pożyjemy, zobaczymy.
#7 | @CZYTO dnia 31.10.2009 13:52
Rzecznik nie jest odwołany, bo w powiecie nigdy nie było stanowiska rzecznika. Był wydział informacji, którego nie będzie z nazwy, ale jego funkcje będzie spełniał nowy wydział Promocji, Kultury i Sportu. I tyle! Z tego co wiem, to Dudała będzie pracował dalej w tym własnie wydziale!
#8 | CZYTO dnia 31.10.2009 12:22
Na temat INNYCH komentarzy miał na pęczki, a co 5 minut Piotrek żądał ich odwołania. Teraz ci INNI śmieją się w kułak z odwołanego, klepiąc się z uciechy po chudych tyłkach. Przysłowie zagłębiowskie, na pocieszenie, do sztambucha odwołanego: "Służ Panu wiernie, to ci Pan z wdzięczności pie..ie"
A tak na bardzo poważnie: Dlaczego odwołano rzecznika powiatu będzińskiego? TAJEMNICA?!
#9 | anonim dnia 31.10.2009 10:50
Dudała może powiedzić tylko jedno: No commnets!
#10 | ludek dnia 31.10.2009 07:31
W SIEBIE !!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney