Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Świąteczna Zbiórka

Już 2 listopada 2009 ruszyła pierwsza Świąteczna Zbiórka "Sosnowiec dzieciom", skierowana do szkół i wszystkich ludzi dobrej woli. Akcja zbierania książek, zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy na rzecz wychowanków domów dziecka z terenu Sosnowca potrwa do 14 grudnia.Organizatorami Świątecznej Zbiórki są Zarząd Platformy Obywatelskiej RP oraz Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" w Sosnowcu. Akcji patronują Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta oraz Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Małgorzata Handzlik i Jan Olbrycht.


Dary można przekazywać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 do Biura Parlamentarnego przy ul. Modrzejowskiej 6 w Sosnowcu, skąd jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do sosnowieckich domów dziecka.


W przypadku braku możliwości dostarczenia zebranych przedmiotów, organizatorzy zapewniają ich dowóz do Biura Parlamentarnego.Zbiórce towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami: dla indywidualnych darczyńców oraz dla szkół, które zgromadzą najwięcej podarunków.


Rozwiązanie konkursu nastąpi na Placu Stulecia, na bożonarodzeniowym spotkaniu przy opłatku (i gorącej zupie) dla wszystkich sosnowiczan.Kontakt: Arkadiusz Chęciński, tel. 601475559Autor: Piotr Dudała | 05/11/2009
Komentarze
#1 | @Markowie dnia 08.11.2009 18:00
JA szlachetnie i bezinteresownie obejmę wasze rozdawnictwo patronatem, a wy mi się odwdzięczycie popierając mnie w wyborach.
Szczwany Nadpatron
#2 | Markowie dnia 08.11.2009 14:45
Od lat, kiedyś po synach a dziś po wnuczce, rozdajemy zabawki, ubranka i inne użyteczne drobiazgi, znajomym i innym dzieciakom z sąsiedztwa. Dobre i wyprane, żadne tam dziadostwo. Z tego co widzę wokół to normalne postępowanie wielu rodzin. Bez akcji i patronatu.
#3 | Bidul dnia 07.11.2009 14:33
To już nie obowiązuje zarządzenie które zabrania, głownie z powodów sanitarnych, przyjmowania żadnych rzeczy używanych przez placówki popularnie zwane Domami Dziecka ?
Czy komuś w szlachetnym porywie nie pomyliły się czasy i epoka zbiorek dla sierocińców. Z praktyki wiem że takie dary dla Bidulów, ląduja raczej w śmietniku.
To powinno trafić do potrzebujących poprzez MOPS lub PCK, czy też do biedniejszych dzieci w sąsiedztwie.
#4 | Cytacik z bratniego portalu dnia 07.11.2009 14:02
Jako Patron Patronów obejmuję patronat nad Patronami tego przedsięwzięcia. W najbliższych wyborach wystartuję z listy (...) w okręgu (...). Polecam się uwadze Szanownych Państwa Wyborców.
Patron Patronów
Nadpatron
#5 | OLO dnia 07.11.2009 10:06
Ale Was boliSmile
#6 | Sąsiad dnia 06.11.2009 21:26
PATRONAUCI! PATRONAUCI! PATRONAUCI! PATRONAUCI!
PATRONAUTYZM! PATRONAUTYZM! PATRONAUTYZM!
IDIOTYZM! IDIOTYZM! IDIOTYZM!
#7 | ludek dnia 06.11.2009 21:13
Oczywiście ,że dzieci .Ci politycy działają na rzecz dzieci.
#8 | roza dnia 06.11.2009 20:58
tzn. bez powołania ich na funkcje patronów i bębnieniu o tym w mediach, Oni by nie pomogli i nie wsparli ? Dziwnie prawisz, ludku. To kto w tej akcji jest ważnieszy, dzieci czy politycy ?
#9 | ludek dnia 06.11.2009 19:19
Przecież to nie jest patronat honorowy tylko patronat nad akcją ,czyli organizowaną bardzo pożyteczną imprezą.Taki patronat polega na pomocy i wsparciu organizatorów tej akcji ,dotarciu do jak największej ilości ludzi dobrej woli. Czy dla Ciebie to nowość??? Smile))
#10 | zazdrosny Janek Wz dnia 06.11.2009 18:54
Bardzo fajna godna pochwały i poparcia akcja i trudno tu się do czegokolwiek czepiać gdyby nie to zdanie : Akcji patronują Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta oraz Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Małgorzata Handzlik i Jan Olbrycht.
Ludzie ! - Młodzi, Starzy - czy myśmy wszyscy już tak ZIDIOCIELI że DO WSZYSTKIEGO TRZEBA PODŁĄCZAĆ jakieś PATRONATY ?
I tak nawet z najbardziej szlachetnych spraw robi się jakieś politykierstwo.
Nie zapomnijcie tylko do każdej zabranej przytulanki i misia, dołączyć karteczki z fotografią każdego z PATRONÓW i zadbajcie o to aby odpowiednio nagłośnić jak to wzruszone dzieci osobiście dziękują PATRONOM za łaskawość. Jak dzieci dorosną to i tak zrozumieją że akcje, robotę przy zbieraniu darów - faktycznie robili inni.
Jak ktoś sie nie zgadza z tym wpisem, niech mi wyjaśni : co to jest PATRONAT nad zbieraniem używanych zabawek i dlaczego takie zabawki przestały by być miłym podarunkiem, bez PATRONATU ?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney