Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


news usuniętyAutor: Arkadiusz Chęciński | 03/05/2006
Komentarze
#1 | ona dnia 10.05.2006 09:11
mój rocznik nie ma specjalnych szans na pracę za granicą ale młodzi, wcale im sie nie dziwię, przygnębiające jest tylko to że nasi magistrowie szoruja gary na zachodzie za dużo większe pieniądze niż gdyby u nas pracowali w zawodzie. To faktycznie "sukces" obecnej elity rządzącej, ale w tym kraju nie maja żadnych szans ani perspektyw. Co mają zrobić? Otworzyć firmę i 60%dochodów oddawać na limuzyny tych ...i wystawne gmachy ZUS.Lepiej niech wyjadą, przynajmniej będą wiedzieć za co pracują i coś z tego będą mieli.
#2 | anonim dnia 06.05.2006 16:38
"ale jak szybko wyjechali to tak szybko po cichu wraca" no z tym wracaniem to nie jestem do konca przekonany... z mojego roku na 150 osób 50 siedzi za granicą (na podst. obliczeń znajomego, który siedział bezrobotny przez 1,5 roku i nie miał nic ciekawszego do roboty... aha w koncu wylądował w Londynie)
#3 | Nico B dnia 06.05.2006 12:01
Z tym zgaszeniem światła mogą być problemy bo ta elita ktora zamierza wyjechać , pewnie zdewastuje przed wyjazdem wyłączniki światła...

A tak na serio - przykre te oswiadczenia młodych ale bez przesady, wyjazd wielu planuje, wielu jedzie... ale jak szybko wyjechali to tak szybko po cichu wraca.I specjalnie się tym nie chwali.
Niestety TAM trzeba coś praktycznie sobą reprezentować i mieć DUŻO ! szczęscia. I poprostu umieć DOBRZE pracować i szanować PRACĘ.
A tego nie uczy żadna polska szkoła, dowolnego stopnia i naucza za to szereg różnych pierdół mało przydatnych w życiu, bo pedagodzy uznali to za niezbędne.
A żadna
#4 | Karol Winiarski dnia 05.05.2006 18:19
To oczywiście bardzo niepokojące zjawisko. Ale nie we wszystkim można winić obecnych czy poprzednio rządzących. Pamiętajmy, że kraje Europy Zachodniej są od nas kilkarotnie bogatsze, a tym samym zarobki tam też są o wiele większe niż w Polsce. To nie tylko efekt 45 lat komunizmu, ale również procesów gospodarczych, które miały miejsce w Europie w XVI wieku (dla niewtajemniczonych dualizmu gospodarczego). Nie da się w ciągu kilkunastu lat odrobić wielowiekowego zacofania. Powinniśmy natomiast zapobiec wyjazdom najlepiej wykształconych Polaków. To po pierwsze ukryta forma dotacji społeczeństw zachodnioeuropejskich przez nas wszystkich - przecież za ich wykształcenie zapłaciliśmy my wszyscy. Po drugie oznacza, że szanse na zmniejszenie dystansu do najbogatszych państw świata będą coraz mniejsze, gdyż siłą rozwojową naszego kraju mogą być tylko najlepiej wykształceni Polacy pracujący w Polsce.

Karol Winiarski
#5 | sad dnia 05.05.2006 04:42
to jest "sukces" rządzących!
#6 | ... dnia 04.05.2006 23:21
No i maja rację, gdybym teraz raz jeszcze miał wybierać szedłbym na mechanika albo kucharza... a tak to pracuję sobie na recepcji w hotelu... w Irlandii...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney