Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wystarczyło mniej niż 24 godziny

Cieszę się, że jest już po sprawie. Chodzi o to "słynne" grafitti na stacji TRAFO na parkingu przed Wydziałem Neofilogii. Jeszcze wczoraj miałem wrażenie, że to ja jestem winny, że nie akceptuje w przestrzeni publicznej miasta wulgarnych rysunków na jego murach. Czekaliśmy długie miesiące, a okazało się, że wystarczyło mniej niż 24 godziny. Jeszcze wczoraj Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Śląskiego informował nasz serwis, że trwa urzędniczy spór, wymieniana jest korespondencja, kto odpowiada za utrzymanie powierzchni Stacji TRAFO na parkingu przed Wydziałem Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego.Jeszcze wczoraj Szefowa Gabinetu Rektora w rozmowie telefonicznej pytała się, czy serwis namawia Uniwersytet do łamania prawa poprzez zamalowywanie nie swojego obiektu, mimo że nigdy nie wskazywano w materiałach, kto powinien to zrobić, co można w każdej chwili sprawdzić. Owszem, informowamo o tym, że mimo powiadomienia Rzecznika po ponad 2 tygodniach nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Pomińmy milczeniem uwagi, dotyczące obrażania dobrego imienia osób i instytucji, w szczególności Rektora i całego Uniwersytetu, ponieważ poza wskazaniem, że jest takie grafitti na Parkingu, nie miały one nigdy miejsca. Pomińmy wygłoszone uwagi i dość krzywdzące opinie pod moim adresem. Oczywiście moja reakcja mogła być jedna - upublicznienie tej sprawy, co też uczyniłem!Okazało się dzisiaj, że jest inna droga, że jak się chce, to jednak można w bardzo krótkim czasie porozumieć się i rozwiązać delikatny problem, czyli po prostu zamalować wulgarny rysunek. Wcale nie trzeba atakować dziennikarzy za to, że pokazują rzeczywistość taką, jaka jest i mieć pretensje do internautów, że ją komentują. Mam nadzieję, że rozwiązując ten kompetycyjno-urzędniczy spór, nikt nie popełnił przestępstwa i nikt do tego przestępstwa nie namawiał, a odbyło się to tylko i wyłącznie dla dobra publicznego, co od początku tej sprawy przyświecało naszemu serwisowi.

Cieszę się, że strony tego "konfliktu", czyli Enion, Uniwersytet oraz Urząd Miejski, w końcu poszły po tzw. rozum do głowy i jest już po sprawie. Może trochę żal, że trwało to tak długo i trochę chyba za dużo powiedziano. Pozdrawiam i życzę radosnego świętowania.Piotr Dudała


Redaktor Naczelny serwisu sosnowiecfakty.plAutor: Piotr Dudała | 09/11/2009
Komentarze
#1 | ludek dnia 12.11.2009 19:34
:-))))))
#2 | gość dnia 12.11.2009 19:32
w ogóle taka buda przed uniwersytetem to jeszcze gorsze porno . wstyd za tego projektanta
#3 | Klucha dnia 12.11.2009 18:10
@ góral Być może uczelnia prowadzi eksperymenty z pokonaniem grawitacji. Doktorant ma udowodnic że woda popłynie pod górę; bo studzienka jest ale 15cm na poziomem ogromnej kałuży. To nowofalowa inzynieria drogowa!!! W niejednym miejscu w PL juz mamy te odważne zalożenia hydrauliczne (ze sama pod górę...) Zapraszam chętnych do zwiedzania po opadach! Smile))
#4 | macho dnia 12.11.2009 12:09
A co tam było narysowane? Gołe baby?
#5 | góral dnia 12.11.2009 07:19
Dodam że nieudolnie zamalowany, nie trzeba się zbytnio wysilić by zobaczyć jaką to wizję artystyczną miał autor malowidła.
Jak wcześniej wspomniał "KLUCHA", bardziej irytująca jest kałuża przy wyjeździe z parkingu.
Dlaczego nie ma tam studzienki?
#6 | ludek dnia 11.11.2009 18:02
Nie martwcie się ! te wszystkie straty Górki i jego ekipa odbije sobie na mieszkańcach.
Ten człowiek jedynie to potrafi !!
#7 | W.Azelina dnia 11.11.2009 17:13
A ja bym jeszcze zamknęła ruch wokół Neofilologii aby im smród z aut nie przeszkadzał, pozłociła wszytkie klamki w tym obiekcie UŚ oraz podpisała że miasto będzie przetykać im kible przez najbliższe 10 lat. Przecież im się to należy za to że pozwolili sobie ten gmach wybudować za kasę samorzadową. Może wtedy, UŚ, w wielkiej łaskawości swojej, wynajmie nam opuszczone dotąd obiekty które wcześniej dostał od miasta, za obniżony czynsz.
#8 | Klucha dnia 11.11.2009 16:34
Pozostaje juz tylko likwidacja ogromnej (kompromitujacej nie Neofilologie ale glownie inzynierow i wykonawcow) kaluzy przed wjazdem na parking. Jednym slowem: obciah (international) i smroem powalajace przejscie pod blokiem na przystanek autobusowy... Ale to juz drobiazgi; na najblizsze piec lat.... zapewne.
#9 | ludek dnia 11.11.2009 13:43
Czyli dzięki p. Dudale ustalono kto jest właścicielem stacji TRAFO .
#10 | Komuch dnia 11.11.2009 13:13
wiedziałem że sie pokłócili kto to miał zamalować smiech na sali brawo Panie Dudała
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney