Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Poseł Andzel: PiS nie będzie listkiem figowym będzińskiej koalicji

Zarząd Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Będzinie podjął uchwałę o wystąpieniu z koalicji z PO i Komitetem Rozwoju Miasta w powiecie będzińskim. Wczoraj, podczas konferencji prasowej, poseł PiS, Waldemar Andzel wyjawił motywy tej decyzji. W konferencji brał również udział szef klubu radnych PiS Rady Powiatu, Arkadiusz Grabowski.Według posła Andzela, zawiązana po wyborach samorządowych w 2006 roku koalicja chwiała się już od dłuższego czasu.
- Nasi przedstawiciele stopniowo tracili wpływ na politykę prowadzoną w powiecie będzińskim. Dotyczy to wielu kwestii, z których najważniejszą jest ochrona zdrowia. Jesteśmy przeciwni prywatyzacji szpitala powiatowego, a do tego dąży starostwo.Uchwały o przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego nie poddano jeszcze pod głosowanie Rady Powiatu tylko z obawy o niepewny wynik – mówił poseł.PiS jest przeciwne przejmowaniu przez starostwo powiatowe części obowiązków administracji rządowej w sytuacji, gdy nie ma środków na ich sfinansowanie.

- Mam tu na myśli powołanie w starostwie powiatowego konserwatora zabytków. Pomimo nalegań, nie uzyskaliśmy informacji, z jakich działów budżetu nastąpią przesunięcia środków na działalność konserwatora. Podkreślam, że inne powiaty ziemskie, z wyjątkiem tarnogórskiego, nie decydują się na takie rozwiązanie właśnie z uwagi na brak zabezpieczenia finansowego. Nie jesteśmy przeciwko ochronie zabytków, jesteśmy przeciwko takim nieprzemyślanym krokom administracyjnym – twierdził Waldemar Andzel.Ograniczanie przedstawicielom PiS dostępu do miesięcznika „Ziemia Będzińska” i cenzurowanie proponowanych do publikacji artykułów w tym miesięczniku – to kolejny powód rozwodu PiS z koalicją.

- Szczególnie widoczne było to w okresie wyborów od Parlamentu Europejskiego – zaznaczył poseł Andzel.Także polityka personalna prowadzona w starostwie nie znalazła akceptacji PiS.

- Bezskutecznie zabiegaliśmy o ogłaszanie w mediach informacji o konkursach na stanowiska w starostwie; jesteśmy przeciwni, by odbywały się one „po cichu” - mówił poseł.Andzel ujawnił, że zaufanie PiS do koalicjanta z PO zostało podważone na przełomie 2008 i 2009 roku, kiedy to Platforma prowadziła rozmowy z SLD w celu wyeliminowania PiS z będzińskiej koalicji.W trakcie rozmów prowadzonych w październiku , koalicjantom nie udało się dojść do porozumienia, gwarantującego współpracę do końca kadencji.

- Argumenty podnoszone przez przedstawicieli PiS nie znalazły zrozumienia koalicjantów – wyjaśnił poseł i dodał: - PiS juz nie będzie listkiem figowym będzińskiej koalicji.Janusz Lewanda / sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 17/11/2009
Komentarze
#1 | MM dnia 24.11.2009 12:19
Nie czepiajcie się posła Smile Dajcie mu działać, konkurencja może spać spokojnie Smile
#2 | Alex dnia 18.11.2009 18:44
Panie Dudała, nie szkoda Panu tekstu? Są ciekawsze tematy przecież...
#3 | miki dnia 18.11.2009 08:56
Andzelo hitem szkła kontaktowego. Kompromitacja!
#4 | anonim dnia 18.11.2009 06:29
Co by na to powiedziała Maria Kurie Skłodowska - znana gubernatorka??? Bo co powiedzą resztki wyborców PiS-u to już wiem Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney