Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Tak, jak obiecali, tak też zrobili!

Miło mi Państwa poinformować, że nasze dzienikarskie śledztwo w sprawie życia i śmierci, pierwszego Arcybiskupa Wileńskiego, ks. dr Jana Cieplaka zaprowadziło nas właśnie na ul. Wiejską w Warszawie. Otóż, w dniu 10 listopada 2009r. zagłębiowscy posłowie Platformy Obywatelskiej: Grzegorz Dolniak, Beata Małecka-Libera, Jarosław Pięta oraz Wojciech Saługa złożyli Zapytanie nr 5229 w sprawie ustalenia miejsca spoczynku Arcybiskupa Jana Cieplaka. Adresat: Minister Spraw Zagranicznych.Przedmiotem pytanie jest ustalenie, czy Arcybiskup Cieplak, pochowany kiedyś na koszt Państwa z najwyższymi honorami wojskowymi, z udziałem Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego w Katedrze Wileńskiej, nadal spoczywa w tej świątyni?Zgodnie z wieloma relacjami, które w serwisie przytaczaliśmy, nie ma co do tej sprawy absolutnej pewności, ponieważ trumna z ciałem Arcybiskupa zniknęła z miejsca pochówku, a w miejscu wiecznego spoczynku Arcybiskupa Cieplaka stanęło popiersie błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa.Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 17/11/2009
Komentarze
#1 | Piotr Dudała dnia 21.11.2009 11:39
No właśnie. Zainteresowanie się sprawą przez posłów RP i wystąpinie z pytaniem do Ministra Spraw Zagranicznych sprawę Arcybiskupa Cieplaka stawia na zupełnie nowym, wyższym poziomie. Do tej pory "prowadziły" ją osoby prywatne, grupa zapaleńców, wspomagana przez kilku kapłanów, mniej lub więcej formalnie. Teraz jest to już sprawa oficjalna, państwowa. Sądzę, że po wyjasnieniu kwestii miejsca spoczynku, przyjdzie pora na zmierzenie się z pytaniem, co dalej w sprawie procesy beatyfikacyjnego? Czy go prowadzić, kto go ma prowadzić, gdzie ma być prowadzony? To ważne, ale trudne pytania. Bez pomocy Koscioła i jego zaanagażowania, również finansowego, tego nie da się zrobić. To nie jest sprawa dla zapaleńców, osób prywatnych. Potrzebne są decyzje organów Kościoła.
#2 | Zygmunt dnia 20.11.2009 17:07
Chwała posłom Platformy Obywatelskiej za zajęcie się tematem: odnalezienia doczesnych szczątków Sługi Bożego Abp Jana Cieplaka. Interpelacja poselska do Ministra Spraw Zagranicznych to asumpt do formalnych działań Rządu Rzeczpospolitej Polskiej w tej sprawie. Do tej pory temat ten nigdy nie był poruszony na tak wysokim szczeblu. Będziemy czekać z niecierpliwością na efekty podjętych działań, liczymy na informowanie czytelników niniejszego forum o postępach rozpoczętych starań. Rozpoznanie trumny, wykonanej w USA, nie powinno sprawić trudności, mamy jej zdjęcia. Fotografie zmarłego Kandydata na Ołtarze posiada Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Passaic. Szaty Arcybiskupa powinny być te same, które widać na zdjęciach z pobytu w USA.
#3 | Doktor dnia 20.11.2009 16:22
Pełny brzuch r11; najgorsze jest się przeżreć, stąd wynika większość chorób. Łakomstwo i obżarstwo trzeba czymś zastąpić i tu potrzeba m.in. strawy duchowej.
#4 | ~~~~~~~~~~~~ dnia 19.11.2009 21:03
O k... ale news
#5 | Do sralucha dnia 19.11.2009 15:25
Najpierw sprawa pełnego brzucha, potem sprawa pochowku, potem nauczanie sraluchów dobrych manier
#6 | Do komucha! dnia 19.11.2009 10:43
Oprócz pełnego brzucha i kiełbasy wyborczej w życiu liczy się też godność, tradycja, szacunek, kultura. Arcybiskup Cieplak, tak jak każdy, zasługuje na godny pochówek! Sądzę, że sosnowiczanom nie ubędzie i nie będzie żyło się gorzej przez to, że ktoś chce wyjaśnić kwestię miejsca ostaniego spoczynku naszego wielkiego rodaka.
#7 | PO! PO? PO! dnia 19.11.2009 09:15
Zapytanie 5230? Może tak spytać dlaczego chce się zburzyć unikalny zabytek przemysłowy - budynek elektrowni kop. Sosnowiec. Co Wy na to panie i panowie posłowie z PO. Czekacie jak śnięte ryby z sosnowieckich Stawików aż budowla runie na waszych oczach. Będziecie oralnie współodpowiedzialni przez bezczynność.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney