Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jaruzelski - bohater czy zdrajca?źródło: YoutubeAutor: Redakcja | 09/12/2009
Komentarze
#1 | @K.L dnia 15.12.2009 12:27
ale serce miał polskie,ty zydowski pomiocie,nawet nie wiesz ilu miał zwolenników w ówczesnym Sosnowcu żałosny bękarcie
#2 | K.L. dnia 13.12.2009 05:45
Rysiu, zapraszamy cie w maju na demonstracje pod pomnikiem Piłsudskiego w Warszawie, oraz pod Wawelem, w rocznicę mordu prawie 500 Polaków, walczących o tak bliskie ci sprawy, o demokrację!Piłsudski nie był katolikiem, oraz walczył z kościołem katolickim!!!
#3 | ZDRAJCA dnia 12.12.2009 19:16
Oczywiście,że ZDRAJCA.Bezkarność i dostatek zawsze gwarantowała im Moskwa i dlatego tak uparcie żebrał o gwarancje sowieckiej pomocy,aby uratować nie polskie, ale własne interesy - monopol władzy dla PZPR. Szef WRON spłacał dług , walcząc z ,,Solidarnością".
Dziękował w ten sposób za ponad 30 lat kariery w komunistycznym wojsku.

Wojciech Jaruzelski wprowadził stan wojenny w obronie totalitarnej władzy.
#4 | @ZDRAJCA! dnia 12.12.2009 00:43
No dobrze,ZDRAJCO podpisaleś się. Ale gdzie treśc tewgo wpisu
#5 | ZDRAJCA! dnia 11.12.2009 21:45
ZDRAJCA!
#6 | rezystor dnia 11.12.2009 21:33
Zklanuryś - którym pociągiem jedziesz, chetnie zabiore się z toba - pogadamy.

Ta cała "władza czerwownych" z której pokonania tak się cieszysz to opierała się nie strachu przed ruskimi, nie na napuszczaniu wypuszczanych z kryminałów bandziorów. To wszystko opierało się o setki i tysiace zawistnych i zazdrosnych wzajemnie o siebie polaczków, o ludzi z mentalnością ormowców, rządnych władzy nieuków ale też o milony zwykłych uczciwych ludzi ktorzy chcąc spokojnie żyć, nie mieli innego wyjścia jak siedzieć cicho, chodzić na pochody i akceptować smutną rzeczywistość. Otwartą walkę z systemem podejmowała malutka garstka zdeterminowanych, takich co do stracenia mieli już niewiele. Dziś to mamy tysiace mądrali którzy za komuny srali w gacie, słuchali Wolnej Europy i cieszyli z byle kielbasy co im na 1 Maja komuna przydzieliła. Ale DZIŚ glośno i wrzaskliwie opowiadają jak to wredną komunę pokonali. Ja już słyszałam relacje "naocznego" świadka jak to w styczniu i lutym komuchy z kumitetu i milicja trzymala internowanych z Sosnowca i okolic... na Stadionie Ludowym w gołych namiotach bez jedzenia i picia.
A może w wolnej chwili - jak już powiesicie tego Jaruzela i innych ówczesnych bonzów - zastanowicie się trochę co np. robili wtedy wasi najblisi sąsiedzi, znajomi a kto wie czy nie rodzina - wszyscy Oni byli wtedy tacy madrzy,tacy odważni, wszyscy mieli takie czyściutkie rączki... Czas płynie i czym dalej od danych wydarzeń tym więcej kombatantów i bojowników o dzisiejszy wspaniały kapitalizm.
To bardzo podobnie jak z czasami UB. Dużo się naczytałem o zbrodniach ubecji za czasów stalinizmu - wtedy to z niczym się nie liczono, niewygodni znikali jak muchy. Ale ciągle stawiam sobie pytanie - kto to było to UB ? To byli Szwedzi, Rumuni, Murzyni ? Przecież robili to Polacy, swym braciom Polakom. I nie ma żadnego znaczenia że do 51 roku funcjonowała w kraju garstka ruskich i żydków na odpowiednich stanowiskach.
#7 | Do Rysia z Klanu dnia 10.12.2009 21:26
I nikt Ci nie oddał? Na ciebie nie napluli?
#8 | Były kleryk dnia 10.12.2009 21:23
Ostrów Tumski leży jednak we Wrocławiu, w Poznaniu jest tylko wyspa...Ostrów Tumski we Wrocławiu to najstarsza, najbardziej zabytkowa dzielnica miasta. Dzisiaj praktycznie cała jest własnościa kościoła katolickiego,lub własnościa prywatna hierarchów...Tam podobno mieszka abp Paetz, w pałacu wyremontowanym przez skarb państwa specjalnie dla niego, po tym, jak został odsunięty od wszystkich funkcji przez Komisję Watykańską...Podobno pokutuje na złotogłowiach, nawet prywatny apartament w Watykanie o wartości ponad miliona euro przepisał na kuzynke. Tez dla pokuty...
#9 | Do Rysia... dnia 10.12.2009 21:17
To fajnie, ale napisz, bardzo proszę, co Ty robiłeś w grudniu 1981r? Jeżeli jestes lub byłeś taki odważny, taki zdecydowany bojownik, to jakim cudem jesteś dzisiaj cały i nic Ci nie jest? Ja w Hucie Katowice siedziałem na Wydziale i trzęsłem razem z innymi tyłkiem ze strachu...Jak zobaczyliśmy polskich żołnierzy, to po prostu odetchneliśmy z ulgą, byliśmy przekonani, że do Polski wkroczyła Armia Radziecka...Przynajmniej takie informacje do nas docierały.
Pamiętam kontrole w autobusie, na ulicy Wojska Polskiego, jak żołnierze sprawdzali dokumenty pasażerów (zaraz przed świętami). Mieli odpięte magazynki od karabinów, a karabiny przewieszone przez plecy. Ktoś odważny się zapytał, czy im nie dano amunicji. Oficer odpowiedział, że dano, ale to jest taki symbol, że do nikogo nie zamierzaja strzelać. I tak też było...
#10 | do byłego dnia 10.12.2009 21:04
Popieram w 200% zboczeńcy nawet nie powinni być leczeni na koszt podatnika. Daj znać kiedy wypada następna rocznica we Wrocławiu i jade z Tobą!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney