Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Trwa budowa barki, ale z kalendarium są problemy

Na placu Papieskim w Sosnowcu trwa intensywna budowa barki. W sprzyjających warunkach atmosferycznych pracuje około 25 osób. Po powstaniu podstawy pomnika następnym krokiem będzie budowa kalendarium papieskiego. Z realizacją tego zadania są jednak pewne problemy - pisze red. Janusz Lewanda w sewisie sosnowiec.info.pl.

Klub Platformy Obywatelskiej zgłosił propozycję, by w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta pomniejszyć o 1 mln 265 tys. zł kwotę przeznaczoną na zdanie Zagospodarowanie placu Papieskiego (budowa barki i kalendarium). Uzyskane w ten sposób środki, Platforma chce przeznaczyć na kulturę i rekreację: 600 tys. zł na działalność Miejskiego Klubu im. J. Kiepury (450 tys. zł), Miejskiego Klubu Maczki (50 tys. zł) oraz Miejskiego Klubu Kazimierz (100 tys. zł) a 665 tys. zł na budowę ścieżek i tras rowerowych. (...).
źródło: red. Janusz Lewanda www.sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 11/12/2009
Komentarze
#1 | Trzastądspiepszać dnia 14.12.2009 19:26
W Iranie Państwo dopłaca do wszystkiego religijnego i mają dobrze. U nas po poniższym wyroku Trybunału my też będziemy mieli dobrze.

Miasto powinno sfinansować całkowicie wszystkie święte pomniki, barki i kościoly bo : PATRZĄ NA NIE RÓWNIEŻ ATEIŚCI. A więc wszystko jest OK !!!

Trybunał Konstytucyjny ogłosił dziś wyrok w sprawie konstytucyjności przepisów trzech ustaw dotyczących finansowania z budżetu państwa uczelni kościelnych. Uznał ich zgodność z konstytucją i oddalił skargę posłów Lewicy.
Przepisy ustaw dot. finansowania uczelni wyznaniowych są zgodne z konstytucja i konkordatem - orzekł Trybunał Konstytucyjny i oddalił skargę złożoną dwa lata temu przez posłów Lewicy i Demokratów. Zdanie odrębne do orzeczenia zgłosiła sędzia Ewa Łętowska, która uznała ustawy za sprzeczne z konstytucją.
Trybunał uzasadnia: "te uczelnie kształcą też osoby świeckie"
W uzasadnieniu wyroku Trybunał Konstytucyjny stwierdza m.in., że "nie ma podstaw do stwierdzenia niezgodności zaskarżonych ustaw z konstytucyjną zasadą bezstronności władz publicznych w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. Uczelnie dotowane na podstawie tych ustaw kształcą nie tylko duchownych, ale także osoby świeckie, a otrzymane dotacje państwowe wiążą się z realizacją określonych zadań w zakresie kształcenia studentów na kierunkach uznanych przez państwo oraz prowadzeniem badań naukowych na identycznych zasadach jak na uczelniach publicznych.
#2 | vol.40% dnia 14.12.2009 10:59
Natomiast w społeczności miasta Sosnowca nie ma różnicy zdań. Mieszkańcy uważają to wyjątkowo perfidne marnowanie środków z miejskiego budżetu, zwłaszcza w obliczu gorszego budżetu na 2010 r. Statkiem tym nie dopłyniemy nigdzie, nie przyczyni się on do podniesienia poziomu kultury i edukacji w mieście czy nawet poprawy bezpieczeństwa. Budowa tej barki jest więc z góry pozbawiona sensu, przyczynia się ona jedynie do zwarcia szeregów wśród mieszkańców którzy podczas wyborów "podziękują" za takie marnowanie publicznych pieniędzy bez konsultacji z mieszkańcami.

ps. Nie trzeba być wielkim i gorliwym katolikiem by wiedzieć że sam Jan Paweł II wolał by by powstał tam park jego imienia lub kompleks sportowo - rekreacyjny dla młodzieży. Budowanie mu pomników zwłaszcza za życia budziło w tej wielkiej postaci szczere zażenowanie. Nasza władza chyba jednak lubi iść pod prąd
#3 | Aro dnia 14.12.2009 10:36
Taki jest sens stawiania tej barki , jak misia z polskiego filmu "MIŚ"
bezsens!
#4 | Boromir dnia 13.12.2009 17:24
no i k... pieknie, za te kilka mln zlotych moza zrobic kilka kilometrow asfaltu, albo kilkanascie placow zabaw, albo rozbudowac, zlobek lub przedszkole, gdzie dzieci pracujacych rodzicow czekaja latami na listach rezerwowych.
#5 | gość dnia 13.12.2009 15:43
Urząd Miasta po raz pierwszy na ochronę wszystkich zabytków Sosnowca przyznał w tym roku 300 tys.zł. W poprzednich latach była to natomiast "ogromna" kwota 100 tys. zł. Jak łatwo obliczyć budowa barki to równowartość ok. 40 letniego finansowania ochrony zabytków tego miasta. Pozostawię to bez komentarza !
#6 | sosnowiczanin dnia 13.12.2009 14:39
to skandal, że publiczne pieniądze są przeznaczane na budowę miejsca kultu. jeśli katolicy i kościół chcą sobie coś wybudować to niech zrobią ściepę. te pieniądze można było zdecydowanie lepiej zagospodarować...
#7 | oburzona dnia 12.12.2009 21:46
SLD i PIS są przeciwni ograniczeniu, a na co liczą, że pójdą do nieba? Warto się przyjrzeć, kto wygrał przetarg na budowę barki, niezła sumka 3,9 mln zł.

#8 | cytat dnia 12.12.2009 17:01
Oj Panie Piotrze, bo sie pogniewamy! Pikuje Pan w dół do poziomu tego portaliku z niebieskim logo. Ok, wiem że ten wpis był nie na temat, sorry, ale czy odmówi mi Pan racji?
#9 | @Bronisława dnia 12.12.2009 16:58
czyją chwałę???????????????????
nie żartuj!
#10 | Bronisława dnia 12.12.2009 16:31
Wstyd i tyle. Dzieci nienarodzonych to nie ma kto bronić. Walczyć o zdejmowane krzyże też siły nie macie. Ale przeciw budowli na chwałę JP II to macie siły strzępić jęzory. Świątyna na Kukulek też wielu z was kuła w oczy. Ci nawróceni komuchy są więcej warci od was wszystkich, pamięc o nich zostanie w tym co konsekwentnie zbudują nie Kościołowi ale właśnie przyszłym pokoleniom sosnowiczan. Komuchów się kiedyś wygoni a pomnik, scena, park, boiska i kalendarium zostanie. Żałujemy że w naszym mieście nie ma oddziału IPN, jak widać jest tu wiele przefarbowanych jednostek które należy przewietrzyć dogłębnie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney