Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Stan wojennyźródło: YoutubeAutor: Redakcja | 12/12/2009
Komentarze
#1 | KR dnia 13.12.2009 20:57
Oczywiście, że tak. Ale wydawać osądy z dzisiajszej perspektywy? Moim zdaniem, aby osadzić tamte wydarzenia, trzeba sie myslami przenieść w czasie do tamtej rzeczywistosci, zobaczyć w jakiej sytuacji była Polska...Wiele spraw, które dzisiaj wydają sie oczywiste, wtedy były nierealne...Po prostu taki był wynik zakończenia II wojny światowej. Ja osobiście ciesze się, że mógł przyjść 89 r, że nie skończyło sie tak jak w Rumunii w tym samym roku.
#2 | Z Klanu Ryś dnia 13.12.2009 19:53
Nie pamietamy też bitwy pod Grunwaldem, powstania styczniowego i warszawskiego, ale czy to oznacza że nie mamy prawa o tym rozmawiać?
#3 | KR dnia 13.12.2009 19:47
Zgadzam sie z Panem, ale ważne jest kto wysuwa oskarżenia...Podobnie jest z demonstracjami pod domem Jaruzelskiego...Wiekszość z tych osób nie ma pojęcia o stanie wojennym, urodziła sie wiele lat później...
#4 | @KR dnia 13.12.2009 15:16
ale skrót mówi prawdę, Aleksander Kwaśniewski nie miał powodu zażądać przeprosin :-)))
#5 | KR dnia 13.12.2009 14:58
...no i nie ma polityka! KPN całkowicie nie liczy sie na polskiej scenie politycznej, gdzie istnienie łączy sie po prostu z poparciem ludzi. A Leszek Moczulski? Oj, udowodnione zarzuty zarzuty o płatą współpracę z SB, i to jakże aktywną. Jedna z czołowych postaci na tzw. liście Wildstaina. Nie spodziewał się, bidulek, że kiedys udostępnione zostana teczki. Taki sobie smiech historii...Agent wyzywajacych własnych szefów od zdrajców, od których kiedys za to samo brał pieniadze...Bywa, polskie zycie polityczne...
#6 | Płatni zdrajcy pachołki rosji dnia 13.12.2009 14:42
W czasie debaty w Sejmie RP w dniu 1 lutego 1992, po której parlament przyjął uchwałę o uznaniu stanu wojennego za nielegalny, zdenerwowany wypowiedziami posłów SdRP lider KPN Leszek Moczulski rozwinął skrót PZPR jako "Płatni Zdrajcy, Pachołki Rosji"[11]. W odpowiedzi ówczesny lider klubu SdRP Aleksander Kwaśniewski zażądał przeprosin, a posłowie SdRP wyszli z sali. W 1993 Sąd Wojewódzki nakazał Moczulskiemu przeproszenie posłów SdRP, jednak na skutek apelacji i dalszych spraw sądowych, w 2002 Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, iż przeprosiny nie są konieczne (choć wypowiedź mogła zostać uznana za obraźliwą), ponieważ słowa były skierowane do osób pozytywnie wypowiadających się o stanie wojennym, a nie konkretnych posłów SdRP.
#7 | Z Klanu Ryś dnia 13.12.2009 13:21
Wiem, że jesteś ekspertem od sraczki i tylko od sraczki, ja niestety nie potrafię określić jej rodzaju, za to pamiętam, że tę ze strachu przed IPNem miałeś tY, tak jakoś zaraz po ogłoszeni listy Wildsteina .
#8 | @ Z Klanu Ryś dnia 13.12.2009 12:27
Rozumiem, zdarza się. Ale napisz czy to taka normalna starcza sraczka czy ze strachu że podobno ipn znalazł twoje papiery ?
#9 | Z Klanu Ryś dnia 13.12.2009 11:33
Dostałem sraczki, tak jak tY Smile
#10 | @z klanu rys dnia 13.12.2009 11:17
No i znów zamiast działać i demonstrować wolałeś tchórzliwie siedzieć w gaciach w domu. A tam wszyscy czekali na kogoś - Z Klanu Ryś | 10-12-2009 | 21:07
Zapraszam wszystkich prawdziwych Polaków w nocy z soboty na niedzielę na ul. Ikara 5 w Warszawie pod willę mordercy , zdrajcy i oprawcy , aby w milczeniu wykrzyczeć mu naszą, naszego Narodu krzywdę. Jestem tam co roku, to fantastyczne doznania. Ulica pełna jest młodych, wspaniałych ludzi których rodzice wychowali na patriotów. Patrząc na nich jestem pełen nadziei na przyszłość. Czerwone ścierwo przecież kiedyś zdechnie w smrodzie i brudzie!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney