Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Proces moskiewski - promienna karta!

Z Zagłębiem Dąbrowskim związana jest postać pierwszego Metropolity Wileńskiego Arcybiskupa Jana Cieplaka, wielkiego patrioty, duszpasterza i teologa, męczennika za wiarę, kandydata na ołtarze. Urodził się on 17 sierpnia 1857r. w Dąbrowie Górniczej. Został ochrzczony w Kościele św. Trójcy w Będzinie. Zmarł 17 lutego 1926r. w Passaic w stanie New Jersey w USA. Po sprowadzeniu zwłok do Polski, pochowany został w Katedrze św. Stanisława w Wilnie. Obecnie jest to postać w Polsce niemal całkowicie zapomniana. Nie ma nigdzie swojej ulicy, nie ma tablicy pamiątkowej, nie występuje w publikacjach. Publikujemy kolejne dokumeny na jego temat.
źródło: Przewodnik Katolicki, 28 marca 1926r.Autor: Piotr Dudała | 13/12/2009
Komentarze
#1 | Starzykowska dnia 17.12.2009 20:01
Autentyczne ! Słyszałem w tym roku na UKRAINIE : " Dziwni Ci Polacy. Co Oni chcą od Dzierżyńskiego , pomniki w Polszy mu się należą - ŻADNEMU POLAKOWI nie udało się wykończyć tylu ruskich jak Krwawemu Felkowi". Straszne i śmieszne... ale coś w tym jest.
#2 | krewna dnia 17.12.2009 19:32
Proces ów odbywał się w wielkim tygodniu.Głównym prowodyrem był Dzierżynski niby bohater bity komucha co mojego stryjka Polaka i wielu innych chciał wysłać na smierc.
#3 | Leszek dnia 15.12.2009 20:57
Dzisiaj księża przeszkadzają wielu. Nie podoba się ich nominacja do nagród, choć są zasłużeni. Nie nadają na patronów ulic, mimo że są błogosławionymi i świętymi. Dziwne jest to Zagłębie. Z drugiej stronu dla mieszkańców jednej z dzielnic Sosnowca buduje się za publiczne pieniądze "pomnik głupoty" ku czci JPII, bo jak powiedział były sekretarz PZPR, na to sobie mieszkańcy zasługują. Czy jednak ktoś ich pytał o zdanie?
#4 | Zagłębianian dnia 15.12.2009 20:45
Oklaski komunistów po słowach oskarżyciela rNie masz prawa ponad prawo sowieckie i na zasadzie tego prawa musicie śmierć ponieść !r1;, przypominały wołanie żydów do Piłata o śmierć Chrystusową. Na sali sądowej było jedno wołanie, o śmierć dla uwięzionych księży. Zbrodniczy totalitarny system w podobny sposób pozbywał się w latach następnych wszelkich ludzi o innej wizji widzenia świata.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.