Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Lotnisko im. Korfantego wg sosnowieckiej lewicy

„To jest już koniec batalii o nadanie Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach nazwy Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Jana Kiepury. Prowadzona przez posła Jarosława Piętę i Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego akcja skończyła się niepowodzeniem" – wie to już jeden z sosnowieckich lewicowych portali internetowych. Więc i my wiemy, kto komu kibicuje i na które publikacje zagłębiowskie Ślązacy powołają się, forsując prowincjonalne z europejskiego punktu widzenia kandydatury Korfantego i Goduli.
Dzięki poparciu wielu sił ze Śląska (i niestety pośrednio ze strony nowej sosnowieckiej lewicy), patronem lotniska w Pyrzowicach ma zostać śląski polityk przedwojenny Wojciech Korfanty, bądź rudzki przemysłowiec Godula. Godula ma szanse niewielkie, ale Korfanty bardzo wielkie niestety. Dlaczego Korfanty ma być patronem lotniska w Pyrzowicach wiedzą doskonale ludzie lewicy, w tym sosnowieckiej. Kto wsadził do pierdla w twierdzy brzeskiej Korfantego? Tylko polska sanacja Piłsudskiego. Kto wtrącił go do Pawiaka w 1939 roku?. Przecież nie Niemcy. Wiadomo, ci sami endeccy Polacy, wszak przecież był posłem do Landtagu. Tak, tak... Teraz nowa lokalna zagłębiowska lewica nie ma nic przeciwko, aby postać historycznie nieprzyjazna dla Zagłębia została nobilitowana i to jak!Są Porty Lotnicze im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Jana Pawła II w Krakowie i jest to ok. Jest? Jak najbardziej. I Gdańsk Lech Walesa Airport brzmi naturalnie. Ale jest port lotniczy „rodowitego” wrocławianina jakim jest Mikołaj Kopernik i „rodowitego” poznaniaka – Henryka Wieniawskiego, wielkiego skrzypka i jeszcze większego utracjusza a to już obciach. Ale gdy prowincjonalne lotnisko gdzieś na prowincji Unii Europejskiej nosi patronat prowincjonalnego polityka to już zwykła głupota. Gdy obcokrajowiec ląduje na lotnisku im. Ajatollaha Chomeiniego w Teheranie kuma o co chodzi. Każdy Polak wie, że na Franz Joseph Strauss – Flughafen München nie grają walców, a aresztują naszych rodaków za niewłaściwe wieszanie paltocików małżowinki. Ale gdy prawdziwy francuski afro-amerykanin z brytyjskim paszportem wyląduje na Korfanty Airport – Katowice kompletnie nie zajarzy gdzie jest. Czy aby nie nastąpiło awaryjne lądowanie zapyta stewardessyDla Pyrzowic, do których ilekroć wracam, wracam jak do siebie do domu, były 2 rozwiązania: nie nadawanie imienia, albo nadanie patronatu Jana Kiepury, chłopaka z Sosnowca, człowieka świata i Polaka, w Katowicach ożenionego („Martha Eggerth – Jan Kiepura ożenieni przez Koczura), urzędnika w USC w Katowicach (przyp. red.). Ponieważ nie było jednak konsensusu, należało całkowicie odstąpić od niepoważnego z wizerunkowego punktu widzenia kandydatury Korfantego i Goduli i pozostawić jak jest: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, bez Pyrzowic oczywiście (kogo to w końcu obchodzi, gdzie lądują samoloty w Katowicach. Skoro dla nas, tubylców największym problemem jest nadanie imienia dla portu lotniczego położonemu gdzieś na granicy głębokiego powiatu będzińskiego i tarnogórskiego, gdzie psy dupami szczekają a nie stanowi problem braku autostrady i linii kolejowej, to cóż może obchodzić podróżnych z Polski jakiś Korfanty, o obcokrajowcach nie wspominając.

Krzysztof KornAutor: Krzysztof Korn | 17/12/2009
Komentarze
#1 | Z Klanu Rys dnia 22.12.2009 11:14
Spróbuje w ruletkę, jak pokazuje przykład z obeznej "elyty" trafić można kilkadziesiat razy pod rząd, a Ty nie chwal sie swoimi UBeckimi przywilejami, bo w co głeboko wierze zostaniesz z nich sprawiedliwie rozliczony!
#2 | @ Z Klanu Ryś dnia 21.12.2009 22:52
To ci wreszcie powiem prostym zołnierskim jezykiem - rozumiem że nagle zacząłeś mieć takie straszne pretensje do lewicy, komuny i koloru czerwonego. Ale ty też zrozum że naprawdę nie mogę jak dawniej załatwić ci talonu na malucha ani mieszkania poza kolejką - o które mnie tak namolnie i długo prosileś. Uwierz chlopie że talony dawno zlikwidowali a wolnych mieszkań na rynku do wyboru do koloru, tylko brać wybierać. Czasy takie okropne że nawet telefonu nie mogę ci po starej znajomości załatwić.
Cóż ci więc doradzić - spróbuj może w lotto trafić szóstkę. Choć twój ojciec zawsze mawiał że wygrywają i mają szczęście tylko ludzie którzy innym dobrze życzą.
#3 | destylator dnia 21.12.2009 07:41
A mnie się to kojarzy z komuną i tyle. Mogę nie zgadzać się z Rysiem, Krzysie czy innym Zbysiem ale nie uważam że należy go kneblować Najgorsze jest to że którzy głosowali w pierwszych wolnych wyborach na Solidarność dziś chcą czerpać z dokonań towarzyszy z PZPR. O co tu chodzi?
#4 | Z Klanu Ryś dnia 20.12.2009 11:26
A któż to czuje się obrażony moimi wpisami, wyznawcy Gierka i tego z portretu na Patelni, czerwony proletariat? Mimo, że w Sosnowcu jesteście w mniejszości nie zapomnę o Was. Tu zawsze możecie na mnie liczyć!
Jednocześnie nie liczcie na to, że zniechęcicie mnie logowaniem! Będę Waszym sumieniem, dzięki mnie będziecie mogli przeczytać o sobie kilka słów prawdy, będę podskubywał Wam słomę z butów!
#5 | Też dnia 20.12.2009 10:24
Popieram i też sądzę że znawca kundli i innych ubliżających wyzwisk powinien produkować się na ścianach pobliskich szaletów. Logowanie się to nie cenzura ani eliminowanie - to zamykanie grona cywilizowanych ludzi przed wynurzeniami prymitywów.
#6 | Z Klanu Ryś dnia 20.12.2009 08:44
W sytuacji, gdy nie nadąża się za kimś intelektualnie najłatwiej zamknąć mu usta, lub go wyeliminować. Metoda stara jak PRL!
#7 | do admina dnia 19.12.2009 21:40
Na forach ludzie sie spierają o wiele rzeczy, co jest normalne bo każdy z nas ma swój inny sposób widzenia i pojmowania świata.
Dlatego dla zachowania tu jakiegoś poziomu postuluje goraco o wprowadzenie obowiązku rejestracji i logowania się dyskutantow.
Mam juz całkowicie dość chamstwa i miotania obelg przez niejakiego "z klanu ryś"
#8 | Z Klanu Ryś dnia 19.12.2009 10:10
Nie można ołówkiem zmienić historycznych granic, bo one sa w swiadomości , sercu i tradycji. Administracyjnie narzucona lub wymazana kreska ma znaczenie dla kundli, takich jak ten powyżej!
#9 | do klanisty R dnia 19.12.2009 09:57
To co "powszechnie wiadomo" w sprawach administracyjnych ma dokładnie takie znaczenie jak ilość mrówek w Radomiu.
Tak się składa że akurat "ta zagłębiowska ziemia" z Pyrzowicami i okolicą została jednym ruchem urzędniczego ołówka wykreślona z obszaru "tradycyjnych ziem zagłębiowskich"
I GDZIE WTEDY BYŁEŚ KLANOWICZU ?
A żeby było jeszcze śmieszniej, większość zamieszkującej tam ludności odebrało to wręcz z entuzjazmem - tak im było dobrze we wiecznie naparzającym się między sobą Zagłębiu. Mam tam teściową i dużo rodziny żony, wiem co piszę.
#10 | Z Klanu Ryś dnia 19.12.2009 08:44
Lotnisko powinnio nosić nazwę im. uprzejmości Zagłębiaków, bo jak powszechnie wiadomo Pyrzowice to zagłębiowska ziemia i sam fakt, że pozwalamy hanysom o tym dywagować jest z naszej strony ogromną uprzejmością. To co się stało to najlepszy przykład ile będziemy mieli do powiedzenia we wszystkich sztucznych tworach w których będziemy ze Ślązakami. Niby wszystko odbywa się demokratycznie, każdy ma prawo głosu, ale w dwudziestokilku osobowym ciele Zagłębie ma głosówr30; 4. Tak samo rdemokratycznier1; byłby głosowane wszystkie inwestycje ze wspólnego budżetu. W przypadku patrona lotniska dobrze się stało, że nie zostanie nim Chłopak z Sosnowca, bo jak do tej pory tak w świecie nazywany jest nasz Janek. W sytuacji gdyby został patronem portu lotniczego rKatowicer1; zacząłby się wszystkim nie zainteresowanym kojarzyć z Katowicami stracilibyśmy nawet ten zagłębiowski przyczółek. A tak my mamy Janka Kiepure a oni Mirka Szołtyska i patefon ujka Ericha, tego się trzymajmy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney