Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jest odpowiedź: sprawa jest delikatna i wymaga czasu

17 grudnia br. w czasie 56 posiedzenia Sejmu RP ogłoszona została odpowiedź na Zapytanie nr 5229 w sprawie ustalenia miejsca spoczynku Arcybiskupa Jana Cieplaka, które zostało złożone przez Posła Jarosława Piętę wraz z grupą zagłębiowskich posłów. Odpowiedź przygotował Jan Borkowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Oto jej treść.

Autor: Piotr Dudała | 20/12/2009
Komentarze
#1 | Zagłębianin dnia 23.12.2009 19:52
Ciekawe czy pęknie zmowa milczenia, w sprawie Abp Cieplaka, jak zareaguje Kuria Wileńska, czy uchyli chociaż rąbka tajemnicy ? Na naszych wzajemnych stosunkach dyplomatycznych z Litwą, dalej ciążą dwa przykre fakty 1. marsz generała Żeligowskiego na Wilno 2. Masowe zbrodnie wojenne faszystowskich szaulisów w Ponarach. Czy te fakty mogą być przezwyciężone bo zapomnieć nie sposób, nie da się. Jakie były by konsekwencje ujawnienia prawdy o miejscu spoczynku Sługi Bożego, kandydata na ołtarze, czy do przyjęcia i zaakceptowania przez Episkopat Litwy ? Na pewno Polacy z Litwy i nie tylko, chcieli by odwiedzać Katedrę Wileńską, by dotrzeć do grobu swojego Arcybiskupa. Czy to było by do akceptacji przez Litwinów ? Zapewne tak, przecież Matka Boska Ostrobramska jest wspólna dla obu narodów i tam zapomina się o starych waśniach, przy wspólnej modlitwie.
#2 | anonim dnia 22.12.2009 05:50
czekamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#3 | Zygmunt dnia 21.12.2009 21:48
Wydział Konsularny Ambasady PR w Wilnie, działa w sposób wyważony i właściwy. Sprawdzenie czy doczesne szczątki Abp Jana Cieplaka, zostały przeniesione do krypt podziemnych Katedry Wileńskiej Św. Stanisława, może nie być sprawą prostą, możliwości jest wiele. Sam grób we wnętrzu świątyni został sprofanowany przez sowietów. Zasadnicze pytanie: czy pozostała nie zbezczeszczona trumna i czy kapłani wileńscy zdołali cos z niej uratować i zachować ? Sowieci zapewne szukali kosztowności. Wiemy też co wyrabiali z relikwiami Św. Andrzeja Boboli, o które z nimi toczył boje Abp Cieplak. Proboszcz parafii katedralnej, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Wilnie, sam nie podejmie decyzji, zapewne będzie musiał to uzgodnić z JE Kardynałem Baczkisem, a może tez z Episkopatem Litwy. Oby sprawa nie przerodziła się w polityczną, bo utknie w martwym punkcie, tak jak dotychczas.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney