Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Finał Świątecznej Zbiórki

21 grudnia od godz. 15.00 na Placu Stulecia ("Patelnia") w Sosnowcu miał miejsce finał Świątecznej Zbiórki "Sosnowiec Dzieciom", zorganizowanej przez Zarząd Platformy
Obywatelskiej RP oraz Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci", pod patronatem Posła na Sejm RP Jarosława Pięty oraz Posłów do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik i Jana Olbrychta.Akcja zbierania książek, zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy na rzecz wychowanków domów dziecka oraz świetlic socjoterapeutycznych z terenu Sosnowca trwała od 2 listopada do 14 grudnia, wzięło w niej udział ponad dwadzieścia szkół oraz indywidualni darczyńcy i - można śmiało powiedzieć - zakończyła się wielkim sukcesem! Dzięki hojności sosnowiczan zebrano niezwykle wiele podarunków. Wszystkie 21 i 22 grudnia trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci w mieście, by choć trochę umilić im nadchodzące Święta.Zbiórce towarzyszył konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla darczyńców. Po losowaniu na sosnowieckiej "Patelni" dwa odtwarzacze DVD oraz wspaniały album trafiły do: Gimnazjum nr 6, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Finał akcji zbiegł się z bożonarodzeniowym spotkaniem przy opłatku (i gorącej zupie) z organizatorami, darczyńcami i obdarowanymi. Przedświąteczne popołudnie uświetnił także kwartet smyczkowy.

źródło: Jolanta Krzak

Biuro Posła Jarosława Pięty


Foto Bartosz Górski


Autor: Piotr Dudała | 22/12/2009
Komentarze
#1 | Wuj Zbój dnia 26.12.2009 13:11
Pogratulować sosnowieckiej PO "speców" od promocji, opartej na małomiasteczkowych wzorcach parafialno - dewocyjnych.Rezultat jak wyżej żałosno - farsowy. Opamiętajcie się PO-wiaki, bo inaczej będziecie mieć tylu wyborców, ilu widzów na tej żałośnie obfotegrafowanej akademiji. Kto cÓś takiego publikuje, jeśli nie jest zainteresowany antypromocją?
#2 | kasia dnia 26.12.2009 12:59
Przechodziłam wtedy przez patelnię i mogę powiedzieć obiektywnie:Akcja-KATASTROFA. Jak Pięta wygra w tym mieście to ja jestem szynszyla. Niech się wreszcie PO w Sosnowcu opamięta i wystawi do wyborów kogoś innego. Już chyba Dudała miałby większe szanse Smile
#3 | Świąteczna dnia 26.12.2009 11:12
Bo największe jaja polegają na tym że kiedyś jakiś IDIOTA ( nie bójmy sie tego słowa ) wpadł na pomysł że tzw Patelnia, szczegolnie to miejsce na dole, to cudowna estrada do wszystkiego. I tam właśnie uparcie urządza się różnego rodzaju "uroczystości".
NIE MA bardziej głupszego pomysłu - ten kawałek miasta był i będzie TYLKO rodzajem przejścia, korytarza dla przypadkowych osób, które tamtędy przechodzą z konieczności i guzik ich obchodzi co tam się pokazuje. Jedyne uzasadnienie tego idiotyzmu, to chyba obawa "organizatorów" że na ich wielkie imprezy i uroczystości - nikt by samodzielnie NIE przybył.

Ta wydumana "sceno-estrada" na Patelni (jakoś szumna nazwa Plac Stulecia sie nie przyjęła) - to taki współczesny odpowiednik dawniejszego spędzania ludzi na pierwszego maja i zwabiania ich stoiskami handlowymi.

Jest tyle różnych sensownych miejsc w mieście na takie uroczystości. LUDZIE PRZYJDĄ, tylko musi się tam coś dziać - okolicznościowych akademii i przemówień, mamy DOŚĆ !
Żal tylko patrzeć na te tzw. spędzane występy dzieci, muzyków, artystów - ani ich widać ani ich słychać.
#4 | Tytularz dnia 26.12.2009 08:37
Tytuły fotoreportażu: "Sami w wielkim mieście", albo "Wołanie na puszczy".
#5 | Prognoźnik dnia 26.12.2009 07:33
"widzów, zainteresowania przechodniów" - Jak widać, nie było! Jak to prognozuje wynik wyborczy PO w Sosnowcu?
#6 | @ily dnia 25.12.2009 21:55
"koordynatorze szkolny", jak juz chcesz przy Swietach dawać odpór i przygadywać - to świeć przykładem, bądź konkretny - przecież takich dzialań i tej wielkiej pracy nie można sie wstydzić ! Podpisz się, napisz którą szkołę mamy wychwalać no i wypadało by wiarygodnie podać jakie to dary były, kto został nimi uszczęśliwiony. Skoro było ich "mnóstwo" to łatwo je wymienić.
Inaczej Twój wpis jest podobnie złośliwy jak te pierwsze, piszesz nie prawdę, co tu maja do tematu jakies mniejszości albo sekty.
Piszemy o akcji PO... bo nawet jak czegoś fajnego dokonano nawet nie potraficie tego pokazać - co to za geniusz pokazuje na zdjeciach "prezydium uroczystosci" i zmarzniętych występowiczów(Oni chyba wiedzą jak wygladają) a nie pokazuje widzów, zainteresowania przechodniów. To właśnie jest krecia robota podrywajaca zaufanie do tak przedstawionej wiadomości.
#7 | ily dnia 25.12.2009 18:14
Koordynowalam zbiorke w swojej szkole , zebralismy mnostwo darów, proszę aby ignoranci i nudzący się ludzie przemyśleli co piszą, niech nawet mniejszości seksualne lub sekty organizują pomoc i wtedy także zgłoszę szkołę i się włączymy, ludzie sami nic nie potraficie pomóc i zorganizować, tylko gadać od rzeczy.
#8 | Ania dnia 24.12.2009 06:15
Tych WIELKICH DARÓW jakoś nie widać - tylko działaczy PO. Dudała, to jest upadek dziennikarstwa, polityczne i religijne zaprzaństwo!
#9 | Ania dnia 24.12.2009 06:13
To jest żenująca promocja PO kosztem biednych dzieci!!!
Skandal i wstyd!!!
Zebrano 10 batoników, 5 koszulek i co jeszcze się na ten wielki sukces złożyło?
#10 | Wuj Zbój dnia 23.12.2009 21:26
Czy ta blondyneczka w żółtej kurteczce (kusej z biedy), to sierotka?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney