Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sklep kosztem drzew

Przez lata kawałek ziemi między ul. 1 Maja a Narutowicza był skwerem dla pobliskiego osiedla. Drzewa rosły wraz z budową bloków. Po tym, jak w ramach odbudowywania parku pałacowego za sądem wycięto kilkadziesiąt drzew, stał się jedyną oazą zieleni w pobliżu. Teraz przypomina wyręb w lesie. Jedynym świadectwem istnienia w tym miejscu kasztanowców, grabów i jesionów są rozłożyste pniaki, pozostawione tuż przy ziemi.
Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem. Dodając zdjęcie zgadzam się na przetwarzanie danych, oraz nieodpłatnego wykorzystania zdjęć w serwisie naszemiasto.pl
- To jest prywatny teren. Działka nigdy nie należała do miasta. Wcześniej była własnością kopalni Sosnowiec, potem Spółki Restrukturyzacji Kopalń a ostatnio została sprzedana prywatnemu inwestorowi - wylicza Bartosz Łuka z Wydziału Informacji sosnowieckiego ratusza. I teraz najwyraźniej właściciel ma pomysł na jej zagospodarowanie i zdecydował o wyrównaniu terenu.- Tu się zebrała spora grupa osób, aby przed świętami spróbować zatrzymać tę rzeź szlachetnych gatunków drzew, ale drwale nie chcieli o niczym słyszeć. Stwierdzili, że mają zezwolenie na swoją pracę i zgodę urzędu na wycinkę. Powody nie mają dla nich znaczenia - mówi pan Karol, mieszkaniec pobliskich bloków.Urzędnicy też rozkładają ręce. - Żadne z drzew nie miało charakteru zabytku przyrody. Właściciel złożył wszystkie przewidziane prawem dokumenty, aby otrzymać zgodę na wycinkę. Nie mogliśmy na to nic poradzić - dodaje Łuka.W tej chwili nic nie chroni bloków przed hałasem dobiegającym z ruchliwej ul. 3 Maja.- Podobno jakiś deweloper ma tu budować mieszkania. Ale kto by chciał mieszkać tak blisko drogi - nie wierzy w plotki krążące po osiedlu pan Karol i jest raczej przekonany, że to miejsce jest wyrównywane pod nowy sklep. Zaraz jednak zastanawia się po co? - Przecież niemal obok jest Biedronka i nowe Tesco. Jeśli chce iść na dłuższy spacer wybieram Carrefoura. Ten nowy pawilon jest zupełnie niepotrzebny - uważa.Z planów przedstawionych urzędowi miejskiemu wynika, że rację mają ci, którzy uważają, że w miejsce skweru stanie pawilon handlowy. Urzędnicy jednak nie wiedzą jeszcze, jakiej sieci.Sławomir Cichy Dziennik ZachodniAutor: Redakcja | 30/12/2009
Komentarze
#1 | @maks dnia 03.01.2010 08:51
kogo rżną? :-)))
#2 | Maks dnia 31.12.2009 13:03
rżną głupa w tym urzędzie, gdzie jest planowanie przestrzenne, pytam się???
#3 | anonim dnia 31.12.2009 12:33
Zagadka - Któż to?
Zastał Sosnowiec murowany, a zostawi blaszany?
#4 | Mieszkaniec dnia 31.12.2009 12:05
Pytanie, bardzo na serio do władz miasta rozkładających bezradnie łapki. Dlaczego istniejący od dziesięcioleci skwerek nie został wpisany do planu przestrzennego zagospodarowania miasta jako teren zielony? Teraz nie zostałby zniszczony. Cieszcie się mieszkańcy okolicznych bloków, że zamiast skwerku nie będziecie mieć np. elektrowni atomowej, albo rafinerii naftowej. Nie dziękujcie za to władzom miasta, bo one rozłożyłyby ręce, gdyby właściciel przyniósł im odpowiednie papiery.
CO NA TO BEZRADNI RADNI Z DZIELNICY? Jeszcze wy .... przyjdziecie do nas w przyszłym roku po głosy!
#5 | Wuj Zbój dnia 31.12.2009 11:55
Hasła wyborcze na 2010 rok. Sosnowiec miastem blaszaków! Zbudujmy 108 blaszaków na 108. lecie Sosnowca! Niechaj Rondo Ludwik będzie Rondem Blaszaka! Obywatele, zamieniajmy parki i skwery na parkingi z blaszakami! Sosnowiczanie, po co Wam jesiony, graby i kasztanowce, zamiast nich będziecie mieć cud blaszaki!
Sosnowiec miał być tęczowym miastem, ale będzie miastem blaszanym!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney