Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Długi pat w sprawie Kany

Latem ubr. serwis sosnowiec.info.pl informował o projekcie uchwały Rady Miejskiej w Sosnowcu w sprawie sprzedaży Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży Kana nieruchomości położonej przy ul. Legionów 10, będącej w użyczeniu Centrum. Sprawa wzbudziła kontrowersje z powodu wnioskowanej 99 – procentowej bonifikaty dla transakcji o wartości 2.060.000 zł.

Początkowo projekt zyskał poparcie radnych PO i PiS, ale tuż przed sierpniową sesją Rady Miejskiej stracił poparcie klubu PO, wobec czego został zdjęty z porządku obrad. Na przyjęcie uchwały w takim brzmieniu nie było szansy, bowiem radni SLD i PiRS od początku uważali, że taka darowizna w kontekście aktualnych trudności budżetowych miasta jest niemoralna.Trzy kluby - PO, SLD i PiRS - zaproponowały zamiast sprzedaży transakcję zamiany nieruchomości przy ul. Legionów, w której Kana prowadzi działalność, na działkę przy ul. Kraszewskiego (na Klimontowie), znajdującą się w posiadaniu Parafii Rzymsko – Katolickiej Chrystusa Króla z przeznaczeniem dla Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Przed laty Centrum Pediatrii starało się już o ten teren, ale sprawa nie została sfinalizowana. Takie rozwiązanie byłoby – według radnych lewicy i PO – sprawiedliwe oraz chroniłoby interes Miasta.(...)
Kamil Rawski / sosnowiec.info.plAutor: Redakcja | 31/12/2009
Komentarze
#1 | L.O. dnia 03.01.2010 17:55
Ale będzie znacznie wyższy, na Chwałę Bożą!
#2 | Krakowiaczek dnia 01.01.2010 23:56
Dlatego ogranicza bo musi je mieć w rezerwie na wypadek gdyby Komisja Majatkowa nakazała je przekazać jako rekompensate za utracone mienie. Oczywiście lokatorom nic nie grozi, zmieni sie tylko miejsce wpłacania czynszu.
#3 | zyga dnia 01.01.2010 20:41
Dlaczego prezydent ogranicza sprzedaż mieszkań na rzecz najemców ??????
#4 | Kaniarz dnia 01.01.2010 20:21
Zdecydowana większość zajęć i imprez w Kanie jest odpłatna! To najzwyklejszy komercyjny interes podbudowany szlachetnymi pobudkami i ideologią kościelną. Nikt nie może mieć zastrzeżeń do prowadzonych tam zajęć, nie wszyscy ale niektórzy pracownicy to profesjonaliści, robią dobrą robotę.
Więc niech Radni i Decydenci Miejscy nie dadzą się nabierać na dobroczynność Kany - może ona kręcić ten szlachetny biznes w budynku miejskim.

A może ktoś z kolejnych komentatorów przekona mnie że "dobro" można czynić tylko wtedy gdy budynek stanie się własnością koscielną. Pewnie "czynienie dobra" było by jeszcze wieksze gdyby prąd i wodę też mieli za friko.
#5 | Olaf dnia 01.01.2010 19:30
Dyrekcja Kany mało sympatyczna!
#6 | sc dnia 01.01.2010 18:23
dziwne bo 4 mln na budowę barki w budżecie mogą się znaleźć a 2mln upustu dla ośrodka kształcącego młodzież często za darmo nie ma... no ale będą bunkry to będzie zaj..
#7 | Maria dnia 01.01.2010 17:42
troska o publiczne pieniądze?
kpina! stusjcie te standardy do też do słynnej bary, tej kupy niepotrzebnego betonu!
#8 | Kąpielowy dnia 01.01.2010 17:07
Nie za bardzo kumam co ma piernik do wiatraka.
W czym brak własności gruntu i nieruchomości przeszkadza w dalszej chwalebnej dzialalności. Przecież głośno mówiono o misji którą postawiła przed sobą KANA, misję tą realizuje, wielu ludzi działalność Kany bardzo chwali - ale NIGDZIE i NIGDY nie mowiono że chodzi o przejęcie samego obiektu w atrakcyjnej lokalizacji. Od poczatku był taki plan czy apetyt wzrósł dopiero teraz.
W obiekcie którego właścicielem jest miasto czy państwo można chwalebnie doskonale działać, w czym przekazanie tego kościołowi poprawi funkcjonowanie, przeciez koścół nigdy nie zabiegał o dobra doczesne ?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney