Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wniosek został złożony!

Daniel Miklasiński

Przewodniczący
Rady Miejskiej

w SosnowcuW związku z otrzymaniem z oddziału IPN - u w Katowicach odpowiedzi na pytanie historyczne dotyczące byłego I sekretarza PZPR Edwarda Gierka, którą załączam poniżej, uprzejmie proszę o wszczęcie procedury odebrania mu tytułu honorowego obywatela miasta Sosnowca oraz zmianę nazwy Ronda Edwarda Gierka na Rondo Arcybiskupa Jana Cieplaka, pochodzącego z Zagłębia pierwszego Metropolity Wileńskiego.

Uważam, że były szef PZPR, komunistycznej partii, która za swój cel miała budowę społeczeństwa komunistycznego i krzewienie tej zbrodniczej ideologii, "wielki przyjaciel KPZR i Związku Radzieckiego", nie powienien dalej posiadać tego tytułu oraz obiektu na terenie miasta. Sądzę, że materiał z IPN-u świetnie uzasadnia dlaczego.Łączę wyrazy szacunku.Piotr Dudała,

Redaktor Naczelny

serwisu sosnowiecfakty.pl

Sosnowiec, 31 grudnia 2009r.Autor: Piotr Dudała | 01/01/2010
Komentarze
#1 | komuch dnia 11.01.2010 06:26
Piotrze ranisz mi suty swoimi wypowiedziami , to nic nie zmieni ale PO z mojego notesu zostało wykreślone . Budujcie co chcecie i nazywajcie to jak chcecie ale budujcie. Przeciez tu chodzi o człowieka który znalazł sie w pewnym zakręcie histori a tak obiektywnie to w życiu nie słyszałem o jakimś Arcybiskupie Janie Cieplaku.I co on dla sosnowca zrobił kiedy był wyzysk nie było pracy a dzieci NIE CHODIŁY DO SZKOŁY TO PROSZĘ SOBIE ZOBACZYC JAK W TYCH CZASACH ŻYŁ JAN CIEPLAK Pan Gierek chciał to zmienc miał idee ale czy ktos przypuszczał że to wszystko było utopia , jak wogule można poruszac temat który tylko służy utracie poparciu PO . Ci co maja na temat gierka coś do powiedzenia nie potrafia juz pisać na komputerach ale przy urnach ich zobaczycie zwłaszcza pan panie PD.
#2 | Mario dnia 04.01.2010 19:55
Co na to radni PIRS: Godek i Adamiec. Nabrali wody w usta ?
#3 | WYBORCA dnia 04.01.2010 18:10
Czy wniosek Pana Red. Dudały - rzecznika sosnowieckiej PO jest wnioskiem PO? Jeśli tak, to...
#4 | Mario dnia 04.01.2010 13:04
ale bzdury!
#5 | Nadejdziedzieńzapłaty dnia 03.01.2010 22:15
Koniec bliski, a Wy o takich pierdołach : Biblia i matematyka nie mogą się mylić - zapewnia słynny amerykański kaznodzieja. I przedstawia swoje wyliczenia. Dzień zagłady z pewnością nie nadejdzie w 2012 roku, jak niektórzy przewidują, opierając się na kalendarzu Majów. - To bajka - mówi Harold Camping, znany z kontrowersyjnych interpretacji Biblii i uduchowionych wystąpień w radiu i telewizji, których słuchają wierni na całym świecie. Jak informuje 'San Francisco Chronicle', 88-letni Camping od 70 lat zajmuje się badaniem Biblii. Twierdzi, że udało mu się opracować formułę matematyczną, która pozwala zinterpretować proroctwo ukryte w Piśmie Świętym. Dzięki temu kilka lat temu odkrył datę końca świata - 21.05.2011. Jak obliczyć datę zagłady świata? Tekst Biblii został podyktowany przez Boga i każde słowo i każda liczba ma duchowe znaczenie - mówi Camping. Amerykański kaznodzieja zauważył, że niektóre liczby pojawiają się tam, gdzie poruszane są określone tematy. I tak liczba pięć oznacza 'pokutę', dziesięć 'pełnię', a siedem 'niebo'. A potem wystarczy policzyć.
- Chrystus zawisł na krzyżu 1 kwietnia 33 roku naszej ery. Do 1 kwietnia 2011 roku minie 1978 lat - mówi Camping. 1978 należy pomnożyć przez 365,2422 dni (liczba dni w roku solarnym). Między 1 kwietnia a 21 maja jest 51 dni. Jeśli dodamy do wyniku poprzedniego mnożenia otrzymamy liczbę 722 500. Czyli: (5 x 10 x 17) x (5 x 10 x 17) = 722 500 Albo: (pokuta x pełnia x niebo) podniesione do kwadratu. - Mówię wam, prawie spadłem z krzesła, gdy to zauważyłem - opowiada amerykański kaznodzieja. Wierni, którzy słuchają jego kazań z krzeseł nie spadają i ze spokojem przyjmują zapowiedź końca świata. Czekam na to. Świat kiedyś miał dla mnie jakiś urok, ale teraz stracił go definitywnie - mówi 60-letni Ted Solomon, zatrudniony Family Radio, rozgłośni nadającej wystąpienia Campinga. Niektórzy pracownicy biura w Oakland, które drukuje broszury i książki kaznodziei, noszą nawet koszulki z napisem: '21 maja 2011'.


#6 | anonim dnia 03.01.2010 20:11
nicht ferschteien?
#7 | Stanisław Iż. dnia 03.01.2010 19:59
Może dlatego, że na tym portalu są opisywane osoby czy sytuacje również nie mające nic wspólnego z Sosnowcem. Natomiast temat Paetza czy Wielgusa wyniknął z kontekstu oceny zachowań osób i ich odpowiedzialności za swoje czyny...
#8 | Stanisław Iż. dnia 03.01.2010 19:54
Oczywiście, że tak. Ale wtedy należy przekonywać się argumentami aksjomatycznymi, bronić własnych racji. Na argument odpowiadać argumentami, stosować tzw. ripostę prasową. Przecież, a przynajmniej tak wynika z notki, właściciel portalu jest człowiekiem bardzo wykształconym w różnych kierunkach, o szerokich horyzontach, więc z pewnością zna bardzo dobrze nie tylko prawo prasowe, ale również zasady obowiązujące wśród "pismaków". Niestety, czasami na tym portalu jest tworzona tzw. jednomyślność tematyczna, poprzez usuwanie "nieprawomyślnych" postów. Takie metody stosowano właśnie w prasie komunistycznej...
#9 | @SI dnia 03.01.2010 19:51
Co ma Poetz czy Wielgus do Sosnowca, czy do Zagłębia, że Dudała ma się szczególnie tymi postaciami zajmować? Gierek natomiast bardzo wiele, łącznie z tym nieszczęsnym tyłułem i rondem. Nie zawracaj więc Pan gitary, masz Pan jakieś fobie to należy iść do lekarza, a nie truć innych :-)))!

Poza tym mam wrażenie, że Dudała nie Gierka się "czepia", który, jak Pan słusznie zauważył od paru lat nie żyje (i chyba jest mu wszystko jedno?), ale tych, którzy przyznali mu ten tytuł, czy nazwali rondo, Jest to mała, ale zasadnicza różnica! Pozdrawiam łaskawco!
#10 | Marek dnia 03.01.2010 19:44
no ale chyba każda gazeta lub portal może mieć swją własną linię???
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney