Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bez komentarza

Wspólnie pokażmy POpulistom gdzie ich miejsce !Prosimy o poparcie naszej akcji mającej na celu przeciwstawienie się populistycznym zachowaniom sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej - czytamy na stronie www.nitwinko.plPartia ta, która poza propozycjami zmiany nazw ulic, nie wnosi niczego pożytecznego do sosnowickiego samorządu rozpoczęła, rękami swojego rzecznika prasowego, kolejną „ważną” inicjatywę mającą na celu odebranie tytułu honorowego mieszkańca miasta Sosnowca Edwardowi Gierkowi oraz zmianę nazwy ronda jego imienia na rondo imienia Arcybiskupa Jana Cieplaka.O tym jak ważną postacią w historii Sosnowca i całego Zagłębia Dąbrowskiego był Edward Gierek nie trzeba nikogo przekonywać. To dzięki niemu Sosnowiec i inne zagłębiowskie miasta, w okresie jego rządów w Polsce, prężnie się rozwijały. Jest to nasze wspólne dziedzictwo i nie możemy pozwolić populistom na jego zafałszowanie !Ponadto w grudniu ubiegłego roku sosnowiecka PO zagłosowała przeciw budżetowi naszego miasta co oznacza brak jakichkolwiek inwestycji w 2010 r.. Wstrzymana będzie realizacja nawet tak potrzebnych i ważnych projektów jak dalsza modernizacja Szpitala Miejskiego, termomodernizacja szkół oraz remonty dróg. Wszystkie działania sosnowieckiego PO obliczone są jedynie na ich korzyści polityczne, za nic mają interes miasta oraz mieszkańców!Prosimy wszystkich świadomych Sosnowiczan o poparcia naszej akcji i podpisanie się pod sprzeciwem wobec przedstawionych wyżej zachowań polityków sosnowieckiej prawicy. Obiecujemy, że w razie ewentualnego głosowania uchwały w wyżej opisanej sprawie, lista podpisów osób sprzeciwiających się populistycznej retoryce zostanie dostarczona do wszystkich klubów radnych działających w Radzie Miasta w Sosnowcu.

Wspólnie zablokujmy hipokrytów z sosnowieckiego PO!Tomasz Niedziela, Wojciech Nitwinko, www.nitwinko.plAutor: Redakcja | 04/01/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 06.01.2010 13:42
małe komuszki mają albo słabą pamięć albo się historii uczyły z takich czerwonych książek. w sumie nie ma się co dziwić - kacapy też uwielbiają Stalina.. Do Nitwinki, Niedzieli i podobnych: PZPR i PRL to przejawy totalitaryzmu komunistycznego, a nie miłości do robotników. Chcecie poczuć klimat - jedźcie na Białoruś lub do Korei Północnej.
#2 | my władze SLD dnia 06.01.2010 12:24
oczywiście,my władze SLD ,zbieramy kamienie ,przywiązemy ich do choinki(albo pożyczymy pręgierz,najblizszy we Wrocławiu) i ku twojej uciesze ukamieniujemy ich,będziesz usatysfakcjonowany,p.ludku?
#3 | ludek dnia 06.01.2010 11:15
Czy władze SLD wyciągną konsekwencje wobec panów;Nitwinko i Niedzieli za podżeganie do przestępstwa wobec mieszkańca Sosnowca ????
#4 | Federacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu dnia 06.01.2010 11:02
Szanowny Panie !
W odpowiedzi na otrzymaną od Pana 5 stycznia o godzinie 23:58 wiadomość informujemy, iż w dniu dzisiejszym zmieniona zostanie nazwa domeny pod, którą prowadzimy naszą akcje. Od tej pory podpisy pod sprzeciwem wobec populistycznych działań polityków sosnowieckiej PO zbierać będziemy pod adresem www.bronmygierka....
Federacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu jest organizacją, którą cechuje wysoka kultura polityczna stąd też przychylamy się do Pańskiej prośby. Jeśli w jakikolwiek sposób poczuł się Pan urażony pragniemy Pana przeprosić. Jednocześnie nie podzielamy Pańskiej argumentacji co do ewentualnych zagrożeń jakie mogły by dla Pana wyniknąć z zaproponowanej przez nas nazwy.
Pragniemy wyraźnie podkreślić, że na łamach prowadzonego przez siebie serwisu informacyjnego często toleruje Pan obraźliwe i ordynarne komentarze odnoszące się do członków naszego Stowarzyszenia co jest moralnie naganne.
Jednocześnie informujemy, że w związku z ogromnym zainteresowaniem z jakim spotkała się nasza inicjatywa obrony dobrego imienia Edwarda Gierka , po za formą elektroniczną, rozpoczynamy zbiórkę podpisów w tradycyjnej formie papierowej. Taki podpis poparcia będzie można złożyć w siedzibie Federacji Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu mieszczącej się przy ul. Mościckiego 14

FMS w Sosnowcu
Wojciech Nitwinko
Tomasz Niedziela
#5 | Ewa dnia 06.01.2010 08:52
no właśnie!
#6 | eD dnia 06.01.2010 08:41
termomodernizacja szkół to pomysł PO, który zaczął być realizowany w poprzednim okresie budżetowania, ale dziwnym trafem już w tym roku wg.Górskiego nie ma kasy na takie "pierdoły"...za to na bare- niewiadomo po co komu potrzebnej- są. Dlatego nie dziwie się ani trochę, że odrzucili ten budżet! Górski nie poprze ŻADNEGO pomysłu PO, tylko dlatego, że jest to pomysł PO. I właśnie takie działania są populistyczne, nieetyczne i szkodzą miastu. Zyczę czerwonej bojówce w tym nowym roku trochę więcej rozwagi, zadumy nad działaniami swoimi i swoich mentorów, może nie zawsze jest tak, jak wam kładą do głów.
#7 | Mateusz dnia 06.01.2010 05:15
w całej sprawie Gierka nie zapomninajmy o jednoznacznie negatywnym stanowisku IPN-u oraz o nowelizacji kodeksu karngeo zakazującego promocję komunistycznych symboli!
#8 | ludek dnia 05.01.2010 22:13
Nadal podtrzymuje swoje stanowisko i poparcie dla Pana Dudały za złożenie wniosku w sprawie zmiany nazwy ronda im. Gierka .Nie może byc tak ,że miasto jest poobwieszane bilbordami z wizerunkami towarzyszy ,nazwy miejsc publicznych(bo takim jest rondo) nazwane im.Gierka .
Gdzie ja mieszkam i żyję ?(ja należę do piątego pokolenia,które mieszka w Sosnowcu),gdzie Ty mieszkasz ? Chcesz mieszkać w Sosnowcu ,czy mieście Gierka ? Ja wybieram Sosnowiec bez Gierka.
Ale wracając do ruchu drogowego na rondzie ,to całkowicie z Tobą zgadzam się, ale tą sprawę należy załatwić kompleksowo tzn. zmiana nazwy i zmiana ruchu.
#9 | patryk dnia 05.01.2010 21:52
@ludek
Wg. mnie Gierka nie można oceniać JEDNOZNACZNIE!
Bo to, że dzięki niemu rozwinął się Sosnowiec oraz wiele zacofanych rejonów POLSKI to PRAWDA!
Jednak właściwie to dbał o SWOJAKÓW!
Musimy pamiętać o URSUSIE, RADOMIU, STASZKU PYJASIE i CAŁKOWITYM uzależnieniu od ZSRR!
Jezli chodzi o rondo? To po pierwsze sam P. Dudała zgłaszał już kandydatury NA PATRONÓW różnych miejsc bardziej ZASŁUŻONYCH kandydatów związanych z SOSNOWCEM! A po drugie zróbmy w końcu na tym rondzie RUCH OKRĘŻNY!
Zresztą w obecnej TRUDNEJ sytuacji MIASTA temat UWAŻAM za ZASTĘPCZY!!!


#10 | Mariusz dnia 05.01.2010 21:46
Wspólnie pokażmy POpulistom gdzie ich miejsce ! /www.nitwinko.pl/

Panie Nitwinko! Dlaczego pan UKRADŁ mój komentarz(tak ukradł!!) ,który zamieściłem
na /www.sosnowiecfakty.p/Dekada Gierka: Radom, Ursus 1976 04-01-2010 | Piotr Dudała
,,@le tam lament!!! Czy Edward jest ich ostatnia deska ,,ratunku" ?! ha ,ha,ha
Mariusz | 05-01-2010 | 12:30 r

oto ten sam wpis na stronie Nitwinko ,jako mój komentarz -NIGDY GO TAM NIE ZAMIESZCZAŁEM !Różni się tym ,że nie ma zarejestrowanej godziny wpisu i Mariusz jest napisane małą literą.
,,cd
Ekipa Gierka ma zdecydowanie krew na rękach i tu nic nie zmieni, osiedle, droga czy fabryka. Prawda jest taka, ze w czasie okupacji też wiele wybudowano na tym terenie, ale czy należy zachwycać się z tego powodu Hitlerem?
dodane przez: M dnia: 2010-01-05
r30;..........................
@le tam lament!!! Czy Edward jest ich ostatnia deska ,,ratunku" ?! ha ,ha,ha
dodane przez: mariusz dnia: 2010-01-05
r30;.........................
żenua
ależ tendencyjne i polityczne... :/ Wkurza mnie próba manipulacji a ten wpis puchnie aż od takiego języka i przejaskrawień i nie mówię tego aby bronić PO.
dodane przez: taki_tam dnia: 2010-01-05
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney