Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


POLITYCZNE GIERKI GIERKIEM

Z politycznej sceny zszedł trzy dekady temu, ale jego nazwisko wciąż budzi ogromne emocje. W Sosnowcu o Edwardzie Gierku mówić źle to jak igrać z ogniem. A co dopiero próbować strącić z piedestału. Członek Platformy - redaktor portalu sosnowiecfakty.pl właśnie takim działaniem mocno się sparzył. Trzy dni temu wnioskował o odebranie Edwardowi Gierkowi honorowego obywatelstwa Sosnowca.
O Edwardzie Gierku mieszkańcy Sosnowca złego słowa nie dadzą powiedzieć. - Nam tu dużo pomagał, bo stąd był przede wszystkim, był naszym ziomkiem jak to mówią - mówi mieszkanka Sosnowca. No właśnie nie wszyscy tak mówią. - Reprezentował aparat represji, aparat ucisku. Wprowadził do konstytucji kierowniczą rolę partii, przyjaźń ze Związkiem Radzieckim - mówił 4 stycznia Piotr Dudała, red. nacz. sosnowiecfakty.pl.Te słowa poszły w parze z czynami prosto do sosnowieckiego urzędu. Piotr Dudała jako redaktor naczelny portalu sosnowiecfakty.pl złożył wniosek o odebranie Gierkowi honorowego obywatelstwa miasta. No i rozpętała się burza. Socjaldemokratyczna młodzieżówka od razu zaczęła zbierać podpisy na stronie www.koniecdudalyipo.sosnowiec.pl - My byliśmy zainspirowani akcją 'Koniec PZPN' i broń Boże nie mieliśmy
tu na myśli końca pana Dudały, jako końca życia, tylko końca kariery politycznej - zaznacza Tomasz Niedziela, Federacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu.Na anonimowym internetowym forum było już znacznie ostrzej: A kim ty jesteś Dudała kmiocie, żeby nazwisko Edwarda Gierka plugawić? Apeluję do wszystkich, każdy kto spotka na ulicy Piotra Dudałę niech splunie mu w twarz! ~ GośćKomentarz szybko usunięto. W cień usunął się też Dudała. Sprawy już nie komentuje. Jest rzecznikiem będzińskiego starostwa i jego szefowi nie spodobała się ta polityczna zawierucha. Tak samo jak i sosnowieckiej Platformie, której Piotr Dudała i tu uwaga - też jest rzecznikiem. - Edward Gierek nie jest również osobą z mojej bajki, ale wniosek o odebranie honorowego obywatelstwa, jest to wniosek prywatnej osoby pana Piotra Dudały - tłumaczy Arkadiusz Chęciński, radny Sosnowca, Platforma Obywatelska.I trudno się Platformie dziwić - w świeckim raczej Zagłębiu nazwisko Gierka to dla wielu świętość. - Ten mit Gierka jest tak silny, że można by powiedzieć tak skuteczny, że ci, którzy w tej swojej kalkulacji politycznej dojdą do wniosku, że to mogło by im zaszkodzić - wolą zamknąć usta - podsumowuje dr Tomasz Słupik, politolog, UŚ. W Sosnowcu na hasło czyn społeczny tłumy chwytają za grabie, a ich organizator - syn Edwarda Gierka nie musi podkopywać kontrkandydatów, żeby w cuglach wygrać wybory. Z europosłem Adamem Gierkiem niestety nie udało się dziś skontaktować. Swoje żale telefonicznie przekazał jedynie szefowi Stowarzyszenia imienia Edwarda Gierka. - Stwierdził, niech odbiorą to obywatelstwo, tyle żeby był spokój i nie wzniecać takich społecznych przez drobnych politykierów niepokojów - przekazał Marek Godek, Stowarzyszenie im. Edwarda Gierka.Oto mała próbka tych niepokojów na cytowanym już wcześniej forum: Wszystkie komentarze szkalujące osobę E. Gierka to wsioki przyjezdne, wychowane w osiedlach przez niego budowanych ~ RenataZakłady produkowały, a jakże pełną parą, a w sklepach nic nie było, takie sztuki Edzio robił :) Debile już nie pamiętają jak było "wspaniale"! ~ Nie dla Gierka !Skandal! Zastał Sosnowiec drewniany, zostawił murowany! Powinniśmy mu pomnik postawić! ~ mikeSorry ... komuchy, ale nie mam zamiaru dziękować Edkowi że nasadził tu takich buraków jak wy. ~ LennyPatrząc na takie emocje jedno jest pewne w Zagłębiu gierki Gierkiem nikomu na dobre wyjść nie mogąźródło: Wojciech Janocha, TVS


Autor: Redakcja | 06/01/2010
Komentarze
#1 | janek dnia 08.01.2010 15:29
Czy F.M. S.S. to formacja legalna ?
#2 | maniek dnia 08.01.2010 13:00
Dlatego obrzucał aby ich uodpornić na klapę wyborczą, niewiele poźniej Pis wyleciał w wyborach.
#3 | janek dnia 08.01.2010 08:28
Dlaczego Poseł Witold Klepacz obrzucał jajkami siedzibę PiS ????
#4 | Roman dnia 07.01.2010 23:50
Ja myślę, że to wasz łabędzi śpiew i dlatego robici taki zamęt. Pora zmienić zawód i dać szansę innym. Ludzie mają już dość tego PRL-u!
#5 | do wszystkowiedzącego ludka dnia 07.01.2010 23:21
"ludku", na wszystkie pytania które tak odważnie aczkolwiek anonimowo stawiasz - odpowiedź otrzymasz już niedługo. W pierwszym dniu po najbliższych wyborach. Cierpliwości. I nie martw się, po wyborach będziesz mógł dalej anonimowo, bezsilnie ujadać jak dotąd. Może nawet zmienisz płeć. To wolny kraj...
#6 | mieszkaniec dnia 07.01.2010 23:12
Czy miasto Będzin, Czeladź byłyby zaszczycone mając Edwarda Gierka ,jako Honorowego Obywatela Miasta ?
Wątpię!
Dziękuję Panu Dudale za złożenie tego wniosku.
#7 | ludek dnia 07.01.2010 22:50
Chyba najwyższy czas odpowiedzieć sobie na pytanie ;którzy mieszkańcy Sosnowca ,,UWIELBIAJĄ " Gierka ?
To jest MIT! Większość z tych ludzi ,albo nie żyje lub jest w bardzo podeszłym wieku i nie są w stanie zajmować sie Edwardem.
Zatem pytam kto ??
Czyi ludzie? Którzy mieszkańcy?
Z całą pewnością Ci, którzy od 20 lat rządzą Sosnowcem.
Komu może ,,przeszkadzać " Pan Dudała???
Po co założono portal o blizniaczej nazwie do portalu Dudały ???
Nie potrafia mu dorównac ,zazdrość ,brak wiedzy i kompetencji .Do tego dochodzi napuszczanie gówniarzy(którzy otrzymali odpowiednie instrukcje) od swoich mocodawców, aby ci mogli czyimiś rękami zrobić nagonkę na osobę szanowaną i lubianą.
Skąd my znamy te metody ???
Ale cóż się dziwić skoro sam Pan Poseł Klepacz
obrzucał jajkami siedzibę PiS-u ????
Maja w tym cel .Kryja się za plecami Gierka .Gierek to tylko zasłona,pretekst.Kończy się panowanie Kazimierza Górskiego a to przecież ich pracodawca.
Czy maja więc coś do stracenia ????
Radnym z PO nie ,,podskoczą" bo mają mandat , a więc w kogo? w ich rzecznika i członka PO.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney