Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj













Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


WOSP w Zagłębiu

Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10.01.2010 r. Postanowiliśmy po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej - czytamy na stronie internetowej Orkiestry. Oczywiście do akcji Jurka Owsiaka włączą się miasta zagłębiowskie...




Czeladź


Scena tym razem rozłoży się na Rynku Starego Miasta. Do głównych atrakcji należeć będą występy zespołów. Całość imprezy ruszy o godzinie 15ej. Atrakcją wieczoru będzie koncert gwiazdy - Iwony Węgrowskiej.


Ossa


Projekt Ossa powstał z inicjatywy wokalistki Marty Gierat-Ossak i gitarzysty Marka Ossaka. Po kilku miesiącach do składu dołączyli Alek Juszczyk i Damian M. W okresie od czerwca 2008 do października 2009 Ossa komponuje i nagrywa materiał na swoje promocyjne pięciocioutwórowe demo. Z początkiem roku 2010 zespół rozpoczyna aktywność koncertowa.


The Dreamers


The Dreamers to zespół muzyczny ze Świętochłowic, założony na początku 2006 roku i wykonujący muzykę pop/rock. Na początku 2009 roku grupa nagrała singiel FFL. Zaraz po tym nakręcili swój pierwszy teledysk do piosenki "Pamiętajmy". Skład zespołu to Michał Lesik (Leśny) – wokal i gitara, Piotr Jednaki (Dżej) – gitara, Łukasz Mośko (Robin) – perkusja i Mateusz Ćwienk (Mate) – gitara basowa


Skankan


W 1993 roku Szczepan, Wojciech, Dareczek, Małpa i Garczek, powołują do życia zespół, który odegra znaczącą rolę w historii polskiej muzyki, nie tylko ska. Skankan podczas swoich „poszukiwań” gościł w swoich szeregach znakomite postaci, które po wzajemnym poznaniu, przyczyniły się między innymi do tego co dziś nazywane jest „ Sosnowiecką sceną” Tworząc wybuchową mieszankę ska reggae i rock’n’rolla, Skankan coraz to bardziej daje znać o swoim istnieniu nie tylko na polskich scenach, ale także w Europie, co na owe czasy nie jest rzeczą łatwą.


Iwona Węgrowska


Jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. Urodzona 17 maja 1982 roku w Żorach. Dysponuje 4-o oktawowym głosem, który został wielokrotnie doceniony nie tylko przez krytyków, media i fanów, ale również przez muzyków.


Z powodu swojego talentu Iwona Węgrowska została zaproszona do wspólnego nagrania płyty przez zespół Feel, z którym wykonała utwór „Pokonaj Siebie” oraz przez Piotra Rubika, na którego płycie „Rubikon” znajdują się dwie piosenki w wykonaniu Iwony. Jedna z nich – „Magiczna Moc” promowała to właśnie wydawnictwo.


Liczna rzesza fanów sprawiła, iż to właśnie Ona otrzymała tytuł Radiowego Debiutu Roku przyznanego w czasie gali Eska Music Awards 2009


Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się poczęstunek wojskową grochówka pokaz bicia pamiątkowych monet. I oczywiście licytacje przeróżnych gadżetów - licytację poprowadzi tradycyjnie już trójka najmłodszych radnych Rady Miejskiej.


O godzinie 20.00 światełko do nieba czyli pokaz fajerwerków.


Dąbrowa Górnicza


10.00 - start orkiestrowych autobusów z wolontariuszami, plac przed PKZ
10.30 - przystanek: Błędów (kościół), Strzemieszyce Wielkie (kościół)
11.30 - przystanek: Ząbkowice (skrzyżowanie ul. Dworcowej i Armii Krajowej), Gołonóg(targ)
12.30 - przystanek: Łęknice (szkoła, kościół), Reden (targ)
16.30 - przystanek: Kaufland , Real (ul. Katowicka)
17.30 - przystanek: Mydlice, AquaPark „Nemo – Wodny Świat”


Gramy przed Pałacem Kultury Zagłębia


od 12.00 - sklepik pod aniołem, bezpłatne lodowisko, bilety na bajki dla najmłodszych i filmy dla troszkę starszych, fire show
12.00 - licytacja i projekcja bajki – sala teatralna PKZ
14.00 - licytacja i projekcja bajki – sala teatralna PKZ
15.00 - prezentacja grup antyterrorystycznych
17.00 - projekcja filmu niespodzianki – sala teatralna PKZ
20.00 - światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni


Gramy również na stadionie sportowym w Strzemieszycach


13.00 - 20.00 - konkursy, występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokazy walk bokserskich, loteria - wygraj Fiata, koncert zespołu KRUK


Sosnowiec


11.00 Start imprezy - Plac 100 lecia. Sklep pod Aniołem od godz. 11.00 na Placu 100 lecia.
11.20 Wyjazd autokaru z wykonawcami i wolontariuszami.
11.30 Galeria Plaza i plac przed hipermarketem - pokazy fireshow, klowni, żonglerzy, szczudlarze z towarzyszeniem artystów muzyków, pokazy ratownictwa medycznego.
12.30 Galeria Hipermarketu Real i plac przed hipermarketem - pokazy fireshow, klowni, żonglerzy, szczudlarze z towarzyszeniem artystów muzyków, pokazy ratownictwa medycznego.
14.00 Zespół Szkół Architektoniczno-budowlanych - pokazy fireshow, klowni, żonglerzy, szczudlarze z towarzyszeniem artystów muzyków, pokazy ratownictwa medycznego.
15.20 Plac 100 lecia - pokazy fireshow, klowni, żonglerzy, szczudlarze z towarzyszeniem artystów muzyków, pokazy ratownictwa medycznego, Grupy antyterrorystycznej.
15.45 Transmisja TVP 2, TVP 3 z Placu 100 lecia.
16.30 Wyższa Szkoła Humanitas - pokazy fireshow, klowni, żonglerzy, szczudlarze z towarzyszeniem artystów muzyków, pokazy ratownictwa medycznego.
17.30 Galeria Hipermarketu Plejada i plac przed hipermarketem - pokazy fireshow, klowni, żonglerzy, szczudlarze z towarzyszeniem artystów muzyków, pokazy ratownictwa medycznego.
18.45 Koniec imprezy - Plac 100 lecia. Światełko do nieba.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Miejskim Klubem im.Jana Kiepury


godz.12.00 -warsztaty tańca towarzyskiego
godz.13.00 -warsztaty tańca irlandzkiego
godz.14.00- przedstawienie teatralne dla dzieci pt."Świąteczne pocztówki" w wykonaniu grupy teatralnej Kwadryga oraz pastorałki i kolędy w wykonaniu zespołu KIEPURKI
godz.18.00 KONCERT KUCZ/KULKA



Autor: Piotr Dudała | 07/01/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.




Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney