Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nie idźcie tą drogą!

Za oświadczeniem, które wczoraj wydałem, mogę jeszcze raz powtórzyć, że wycofuję wniosek w sprawie Gierka w związku z falą niewybrednych ataków pod moim adresem ze strony działaczy Federacji Młodych Socjaldemokratów i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, które miały miejsce na różnych forach internetowych. Moja decyzja miała na celu uspokojenie agresywnych zachowań i fali nagonki na moją osobę i środowisko, z którego się wywodzę. I tak też się stało.

Mowiąc otwartym tekstem, poczułem się fizycznie zagrożony, zaszczuty i wystawiony na celownik. Znajomi wręcz doradzali mi, żeby uważał i nie wychodził niepotrzebnie z domu. Tak, przyznaję zacząłem się bać. Panowie osiągnęli pożądany efekt. Wiem o tym, że różnych oszołomów, którzy szukają tylko pretekstu, żeby np. kogoś pobić i w Sosnowcu nie brakuje, a Gierek to świetny pretekst. Tu z imienia i nazwiska wystawiono mnie właśnie takim ludziom. Całą sprawę uważam za skandaliczną. Jeśli młodzi ludzie z FSM piszą, że reprezentują wysoką kulturę polityczną, to po prostu ogarnia mnie pusty śmiech.Naruszone zostały wszelkie standardy demokratycznego Państwa, a być może i prawo. Nie chce w to wnikać i tego dalej ciągnąć. Chciałbym jednak, żeby wszyscy zauważyli, że przekroczono pewne granice. Całą moją winą było to, że jako obywatel tego miasta złożyłem do Rady Miejskiej wniosek w pewniej sprawie do jej rozpatrzenia, zgodnie z jej kompetencjami. Gdy go wycofałem natychmiast się uciszyło. Nie obraziłem tow. Edwarda Gierka, ani nie ubliżyłem jego dobremu imieniu, czy pamięci, jak piszą. Napisałem we wniosku, w oparciu o opinię państwowej instytucji, Instytutu Pamięci Narodowej, że uważam, że Rada Miasta Sosnowca powinna odebrać mu tytuł honorowego obywatela tego miasta i zmienić nazwę ronda jego imienia. Sprawę pozostawiłem Radzie do rozstrzygnięcia.


Pozostaje pytanie, gdzie my właściwie żyjemy? Czy w Sosnowcu zatrzymał się czas i wciąż trwa PRL z najgorszymi swoimi przejawami? Czy w naszym mieście nie obowiązuje prawo? Co to znaczy "koniec Dudały", czy jest to samo, co koniec PZPN, jak sądzi niejaki Tomasz Niedziela, rzecznik sosnowieckiego SLD? Nie sądzę! Gdyby było napisane koniec "kariery", to jeszcze mogę to zrozumieć. Jak można być tak nieodpowiedzialnym, żeby wystawiać kogoś w taki sposób. Mówienie o jakimś waszym zwycięstwie jest kompletną kpiną. Panowie z SLD, jest to Wasza totalna porażka. Nie idźcie tą drogą!Piotr DudałaAutor: Piotr Dudała | 08/01/2010
Komentarze
#1 | zyga dnia 10.01.2010 20:25
Dokładnie!!!
#2 | Never dnia 10.01.2010 20:09
Panowie z SLD naprawdę nie warto "umierać" za Gierka! To się nie trzyma kupy dupy i w ogóle nie wytrzyma próby czasu, jak mawiał tow. Cza!
#3 | ludek dnia 10.01.2010 19:36
Witam ! U mnie bez zmian -świetnie! Owszem chodzę na targ !Ta ,,pachnąca" bombonierka wygląda ,jak wygląda tylko dzięki Kazimierzowi z nad pachnącej Przemszy.

Proszę nie wmawiać ludziom ,że Gierek jest postacią ważną z punktu widzenia Sosnowca.
Którym ludziom ? Proszę doprecyzować swoja wypowiedż.Grupka kilku ślizgaczy usiłuje wmówić pozostałym mieszkańcom ,że żyja i mieszkają dzięki Gierkowi.Totalna bzdura. Znów wychodza nowe fakty o Gierku odnośnie przygotowań do wprowadzenia stanu wojennego i wojsk radzieckich.
Zmieńcie sobie w końcu PATRONA !
#4 | kris dnia 09.01.2010 22:44
Jak tam ludek? Byłeś ostanio na targu? Tej pachnącej miejskiej bombonierce?

A poważnie Gierek dla Zagłebia to taki Ziętek dla Ślązaków. Z jednej strony komunista i aparatczyk. Z drugiej jednak coś po sobie zostawił. JAkby zamiast Gierka rządził np Górski, Winiarski, Haladus czy Miklasinski to dzisiaj dojeżadzałabyś do Krakowa, Katowic i Warszawy droga powiatową a nie dwupasmowymi trasami. Łatwo dzisiaj mówić że zbudował brzydkie blokowiska. Proponuje popatrzeć na przyrost demograficzny miasta Sosnowca. Zapewnienie mieszkań dla prawie 100 tysięcy ludzi w ciągu kilkunastu lat raczej uniemożliwiał budowę domków jednorodzinnych z podjazdem i garażem...

Generalnie Gierek jest napewno postacią kontrowersyjną.... ale ważną z punktu widzenia miasta Sosnowca.

Do red Dudały. Nie śledzę tej niby nagonki na Pana ale niech pan pamięta. Kto mieczem wojuje....

W swoich artykułach niejednokrotnie posuwa się
Pan do insynuacji które godzą w imię innych ludzi
#5 | ludek dnia 09.01.2010 22:10
Nie zgadzam sie nie jest normalnym miastem.
To miasto nie jest zarządzane ,ale administrowane,brak gospodarza.
#6 | Jane dnia 09.01.2010 21:22
Dla ludzi o róznych poglądach, różnej skali wartości. Sosnowiec jest i będzie normalnym miastem, bez względu na różnej maści moralizatorów i "historyków".
#7 | Go dnia 09.01.2010 20:50
Do komuchow?
#8 | ludek dnia 09.01.2010 20:02
Ja cały czas zadaje sobie pytanie ;czyje to miasto ? dla kogo to miasto ????
#9 | Rzepa.. dnia 09.01.2010 10:52
(...) Czas zanegować pracowicie powielany mit Gierka jako człowieka o czystych rękach. Morderstwo Stanisława Pyjasa, ponure okoliczności śmierci księdza Romana Kotlarza po wypadkach radomskich to zbrodnie, za które pośrednio odpowiedzialny jest ówczesny zarządca aparatu represji. Dziś, gdy pojawiają się głosy otwarcie negujące istnienie ścieżek zdrowia, pytania o odpowiedzialność byłego pierwszego sekretarza PZPR za fale represji w Radomiu i Ursusie muszą być stawiane z jeszcze większą mocą.

Warto też przypomnieć, jak po bandyckich atakach grup karateków na spotkania opozycyjne Gierek publicznie wręczył legitymację partyjną jednemu z rozpoznanych wówczas bojówkarzy. To właśnie po wypadkach radomskich przy pełnej wiedzy Gierka rozbudowano aparat represji i zwiększono liczbę oddziałów ZOMO, które po 13 grudnia spacyfikowały Polskę.

To w latach gierkowskich rozpoczynał karierę kapitan Grzegorz Piotrowski, który później zamordował księdza Popiełuszkę. Niech sobie Kazimierz Kutz przypomni, że pluton specjalny, którego działalność pokazał w swoim filmie o tragedii rWujkar1;, to formacja, którą wyhodowano pod koniec lat siedemdziesiątych, za rządów tak podziwianego Edwarda.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney