Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Równi i równiejsi

“Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze” - pisał w Folwarku Zwierzęcym George Orwell. Ta ironiczna maksyma obnaża obłudę lewaków i pseudodemokratów wszelkiej maści, którzy mając pełne usta tzw. lewicowych wartości i humanistycznych haseł, zręcznie operują nimi dla realizacji całkiem osobistych i partykularnych interesów.
Kiedy przeczytałem dzisiaj o tym (czytaj w GW), że Prezydent Górski zawarł podobno jakieś dżentelmeńskie umowy z działaczami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, stanęła mi przed oczami sprawa jednej z mieszkanek, wobec której nasz dżentelmen okazał się nieco mniej szarmancki i pobłażliwy, aniżeli wobec warszawskich działaczy hokejowych.W roku ubiegłym na działania windykacyjne Prezydenta poskarżyła się Komisji Rewizyjnej RM pewna mieszkanka. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej rozpatrując skargę skłonna była uznać w końcu jej zasadność ale Przewodniczący Komisji postanowił podjąć próbę polubownego załatwienia sprawy. Uzyskał od Pana Prezydenta dżentelmeńskie zapewnienie, złożone w obecności zastępcy prezydenta i dwóch naczelników wydziałów, że Prezydent przychylnie rozpatrzy wniosek mieszkanki, wnioskującej o umorzenie części zadłużenia, które spowodował jej nieżyjący ojciec. W tym stanie rzeczy, mając obietnicę Prezydenta, przekazaną przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, pełna nadziei wnioskodawczyni - wycofała skargę.Słowo Kazimierza Górskiego znaczy jednak bardzo często tyle co chwila, która właśnie minęła w momencie jego wypowiedzenia i z dżentelmeńskiej obietnicy nie pozostało nic. Co innego widać, gdy nie chodzi o zwykłą mieszkankę, ale o działaczy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na dodatek z samej Warszawy, nie mówiąc o nostalgicznym tytule Sekretarza Generalnego!W tym stanie rzeczy składam w dniu dzisiejszym do Pana Prezydenta interpelację:Sz. P. Kazimierz Górski

Prezydent SosnowcaW związku z informacją w Gazecie Wyborczej z dnia 8 stycznia 2010, dotyczącą zadłużenia PZHL wobec gminy, proszę o udzielenie informacji:

Ile wynosi, kiedy i w jaki sposób powstało zadłużenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wobec Miasta Sosnowca?

Dlaczego zadłużenie to nie jest przez Pana Prezydenta ściągane tak skwapliwie, jak to ma miejsce na przykład wobec mieszkanki, której sprawę rozpatrywała w roku 2009 roku Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej?

Jaka jest treść owej „dżentelmeńskiej umowy”, zawartej podobno pomiędzy Panem Prezydentem, a przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, o którym wypowiada się publicznie P. Marek Bykowski - Sekretarz Generalny Związku i na jakiej podstawie prawnej umowa ta została przez Pana zawarta?źródło: www.haldus.plAutor: Redakcja | 09/01/2010
Komentarze
#1 | mieszkaniec dnia 11.01.2010 09:28
Panie Radny ma Pan rację przychody są wirtualne i cały projekt budżetu miejskiego również.
Prezydent Górski i jego ludzie okłamują radnych ,mieszkańców i ......?????

Radnych do uchwalania prawa miejskiego podsuwane są (podstępnie )nieprawdziwe projekty,opinie .

Panowie RADNI nie DAJCIE SIĘ !!!!!
#2 | Krzysztof Haładus dnia 11.01.2010 09:04
Sprawę mieszkanki rzeczywiście znam doskonale. O zadłużeniu PZHL dowiedziałem się natomiast z prasy i sprawa ta jest nie tylko dla mnie zaskakująca. Radni informowani są na komisjach, że przychody z tytułu wynajmu lodowiska dla PZHL to wspaniały biznes. Tymczasem z informacji w GW wynika, że to nie żaden biznes tylko wirtualne przychody, zamieniane następnie pomiędzy dżentelmenami na jakieś, palcem na wodzie pisane obietnice. Efektem zaś tych dżentelmeńskich umów będą kolejne wydatki ponoszone przez mieszkańców Sosnowca.
#3 | Sosnowiczanin dnia 11.01.2010 08:59
Nieudolny prezydencik wybuduje nam kolejną górkę
#4 | Starający się zrozumieć dnia 10.01.2010 14:05
Staram się , staram i nic z tego nie rozumiem.
Jak Pan Haładus "coś" wnosi albo o "coś" pyta to doskonale zna sprawę. Tak tą pierwszą z talemniczą obywatelkom i jej tatusiem, jak też tą drugą z hokeistami. Więc może wypadało by podać szerzej o co chodzi a nie bić pianę upubliczniając tylko swoje pytanie.
Pan Haładus chce coś załatwić czy tylko dokopać Górskiemu - George Orwell napisał jeszcze kilka innych kawałków, nie tylko wspomniany Folwark. Poczytaj Pan, w jednym z nich jest opisana postawa bardzo podobna do Pańskiej...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney