Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Diecezja Sosnowiecka pomoże Haiti

Biskup Sosnowiecki podpisał 14 stycznia komunikat, w któym prosi księży o zorganizowanie w jedną z najbliższych niedziel zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi na Haiti. Publikujemy tekst komunikatu.
Czcigodny Księże Proboszczu,W środę 13 stycznia tego rok świat obiegła wiadomość o tragedii jaką wywołało trzęsienie ziemi na Haiti. Pod gruzami szpitali i domów mieszkalnych zginęło setki tysięcy ludzi, a bardzo wielu straciło cały dorobek swego życia. Polacy zawsze byli narodem współczującym, potrafiącym dzielić się z innymi. Liczy się czas, ponieważ mieszkańcy tamtych terenów potrzebują natychmiastowej pomocy. Dlatego proszę duszpasterzy, aby w najbliższą niedziele po otrzymaniu komunikatu w swoich parafiach przeprowadzili przed kościołami zbiórkę, a zebrane ofiary jak najszybciej przekazali do kasy Caritas. Równocześnie ofiary będą przeznaczone także na cele tworzonego funduszu kryzysowego, który będzie służył ludziom gdy znajdą się w nagłej potrzebie. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkich ofiarodawców.Z serca wszystkim błogosławię+ Grzegorz Kaszak

Biskup SosnowieckiAutor: Bp Grzegorz Kaszak / kjkAutor: Piotr Dudała | 15/01/2010
Komentarze
#1 | kazaczok dnia 17.01.2010 19:29
Tak bo SLD wydaje zgodę na wycinkę drzew ,obcinanie gałęzi tym co przerabiają drzewo na opał do kominków.
#2 | Wujaszek Niewania dnia 17.01.2010 19:15
Siostry, bracia i kuzynki (tylko te milutkie)
W Polsce, w naszym województwie, pod rządami PO 25 tys.ludzi nie ma prądu i wody, bez trzęsienia ziemi, z powodu przeciętnej zimy. Przy rzekomo kwitnącej gospodarce!
Gdyby tak zatrzęsło, to Haiti wysiada
#3 | Dociekliwiec dnia 17.01.2010 18:30
O ile % podwyższy Diecezja podarowane przez parafian pieniądze, dokładając z własnych przychodów?
#4 | @ do wszystkich dnia 17.01.2010 15:22
Bracia i Siostry. Dajcie spokój, nie kłóccie się.
Tam się dzieje straszna tragedia, co wobec niej znaczy te kilka groszy. Do kogo i kiedy trafią i tak jest w rękach opatrzności a nawet jesli trafią do niewłaściwych rąk to i tak boska sprawiedliwość wszystkich dosięgnie. Cały świat pomaga Haiti milonami dolarów, cóż znaczą te nasze grosiki, wszak to tylko symbol, znak solidarnosci.
Ostatnie doniesienia mowią że dotychczasowa pomoc humanitarna została zrabowana przez miejscowe bandy i zostanie tam wprowadzony stan wojenny.
Coś jednak jest w głosach że stać nas na mało znaczące gesty dla nieszczęśc w świecie a obojetniejemy na ciężki los biednych w kraju.
#5 | rk dnia 17.01.2010 15:11
Poziom wiedzy na poziomie tzw. felietonów. Jakby Pan miał pojęcie o świecie, to by Pan wiedział, że dzisiejsza kasa jutro rano przez proboszcza wpłacana jest na konto Caritas Polska, a ta wydaje ja wg. dyspozycji Caritas International np. kupując wodę od jednej z obecnych w Port-au-Prince organizacji lub na Dominikanie. A koordynacją zajmuje się ONZ.
Nigdy nie słyszałem żadnej afery związanej z Caritas, a promowany przez Pana UNICEF, nie raz opisywany był jako miejsce wielkiej afery korupcyjnej. I co z tego? Nic. Niech Pan daje kasę gdzie chce, i pozwoli innym dawać także gdzie chcą.
#6 | @Krzysztof Korn dnia 17.01.2010 14:15
Nie wiem, szanowny Panie, jakie są Pana doświadczenia w tym zakresie, śmiem twierdzić że pewnie żadne. Więc bądź Pan łaskaw nie komentować spraw, o których pan zielonego pojęcia nie ma. Bo tak się składa, że brałem udział w jednej ze zbiórek organizowanych przez naszą diecezję. Pieniądze trafiły szybko i sprawnie do adresatów. Nie wiem więc, czy się panu tak nudzi i paple pan trzy po trzy, bo nie przypuszczam, żeby te komentarze były wyrazem przykładania do innych swojej miary.
#7 | Krzysztof Korn@rk dnia 17.01.2010 11:48
Bóg zapłać Wielebny rk, dzięki Twemu postowi nie mam już najmniejszych wątpliwości, kto będzie beneficjentem dzisiejszej zbiórki pieniędzy w kościołach całej Polski, bo przecież nie umierające dzieci na Haiti.
#8 | rk dnia 16.01.2010 23:07
Niech Pan, Panie Krzysztofie Kornie, nie wypowiada się na tematy, o których nie ma Pan pojęcia. Poza tym w Port-au-Prince zginął arcybiskup, oraz kilkuset - jeśli nie ponad tysiąc księży (wśród nich ponad 100 alumnów seminarium), członkowie Caritas Haiti więc, tak po ludzki, niech Pan nie insynuuje złej woli.
#9 | ludek dnia 16.01.2010 21:53
Nie przesadzajmy!
Popieram jedną i drugą akcję niosącą pomoc!
#10 | Krzysztof Korn dnia 16.01.2010 20:27
W sosnowieckich sklepach 1 - 10 - 15 i Deichman wystarczy dać 4 zł i jest pełna gwarancja, że WSZYSTKIE pieniądze trafią do UNICEF najszybciej. Tymczasem w kościele proboszcz dobrodziej będzie je przeliczał, potem będzie je przeliczał eminencja biskup, potem jego swiąobliwość prymus i tak będą liczyli, liczyli a dzieciaki na Haiti będą tak umierały, umierały...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney