Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Były sędzia Imposimato: Agca potwierdził spisek KGB z Bułgarami

Emerytowany włoski sędzia śledczy Ferdinando Imposimato, komentując poniedziałkowe wyjście Mehmeta Alego Agcy z więzienia w Turcji, powiedział PAP, że nie spodziewa się żadnych rewelacji na temat zamachu na Jana Pawła II w maju 1981 roku.
Podkreślił, że dla niego najważniejszy jest fakt, iż Agca w liście do niego potwierdził hipotezę o tym, że za zamachem stało KGB i inne służby specjalne dawnego bloku wschodniego.52-letni Ali Agca opuścił rano więzienie koło Ankary, gdzie odbywał karę za zabójstwo tureckiego dziennikarza.
Emerytowany sędzia zauważył w rozmowie z PAP: "W 1997 roku Agca napisał do mnie bardzo ważny list, w którym powtórzył, że był to spisek Bułgarów z KGB"."Ten ręcznie napisany list, który mi wręczył, przekazałem potem sędziom, a także Janowi Pawłowi II. Kiedy papież przeczytał ten list, był wstrząśnięty, ponieważ zrozumiał, że mówił on prawdę" - ujawnił Imposimato."Trzy lata później telewizja CBS chcąc mieć pewność napisała list do Alego Agcy wysyłając mu kopię tego pisma, które przekazał mnie. I Ali Agca potwierdził wszystko, mówiąc: wszystko, co było w moim liście do sędziego Imposimato to prawda" - dodał emerytowany sędzia, który przez lata prowadził najpierw z urzędu, a następnie prywatnie dochodzenie w sprawie zamachu na papieża.Według Imposimato to właśnie telewizja CBS przeprowadzi prawdopodobnie teraz wywiad z Alim Agcą, bo - jak wyjaśnił - właśnie ta amerykańska stacja cały czas utrzymywała kontakt z zamachowcem poprzez jego adwokatów.
Źródło: PAPAutor: Redakcja | 17/01/2010
Komentarze
#1 | M.K. dnia 19.01.2010 01:09
W ostatnich aktualnie wywiadach Ferdinando Imposimato dużo mowił o bardzo rożnych wesjach zdarzenia ktore przedstawiał na przestrzeni lat Agca. Wiele uwagi poswięcono wersji że źródło inspiracji pochodziło z samego Watykanu i był cień zamiesznia w to kręgów kardynalskich. Huczy na ten temat prasa włoska i jeden z centralnych dziennikow watykańskich. U nas to temat tabu, eksponowanie tylko śladów wiodacych do KGB. Nawet, snuty kiedyś wątek udziału polskiej SB, zniknął jak nożem uciął. Dlaczego ? Przecież telewizja i tak to ujawni.
#2 | Ha,ha,ha! dnia 18.01.2010 14:44
"Jestem wiekuistym Chrystusem". Ali Agca wolny
www.interia.pl
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney