Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bez komentarza

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej będzie publicznie występował do odpowiednich jednostek administracji publicznej z informacjami na temat wciąż występujących w Polsce nazw ulic, placów, skwerów i obiektów architektonicznych oraz pomników, tablic i miejsc pamięci a także patronów i imion instytucji publicznych, będących w swej istocie formą okazywania czci i szacunku dla ideologii nazistowskiej i komunistycznej, ich reprezentantów względnie znaków i symboli.

WOJ. ŚLĄSKIE:


Przewodniczący Rady Gminy Przyrów – 11.10.2007Odpowiedź Wójta Gminy Przyrów – 12.03.2008źródło: http://ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl&dzial=397&id=8625Autor: Piotr Dudała | 20/01/2010
Komentarze
#1 | @ Adam dnia 23.01.2010 16:39
Nie może się interesować bo ma ręce zajęte.
Ręce ma zajęte rozpaczliwym trzymaniem się stołka. Jak byś czytał na bieżąco prasę to byś wiedział jak mu oststnio w wielu sprawach rura zmiękła. Cały IPN wolniutko wysofuje się z wielu spraw i tak jakoś przedziwnie łagodnieje, niedługo to i pewnie Wałęsę ogłoszą świętym a może nawet znajdzie się zagubiona teczka Kaczyńskiego. PO nieźle ich postraszyła i pewnie niedługo wielu naukowco-prokuratoro-historykow z IPN-u będzie szukać pracy.
#2 | anonim dnia 23.01.2010 16:38
...a tutaj tyle do zrobienia, taka bolszewia -)))
#3 | Adam dnia 23.01.2010 16:26
Prezes Kurtyka nie interesuje się naszym regionem?
#4 | Matty dnia 22.01.2010 09:58
prawie nie ma wystąpień dotyczących województwa śląskiego? dziwne!
#5 | do anonima dnia 22.01.2010 00:45
No dobrze, pewnie Ci już ulżyło i wzwód opadł.
To teraz może coś napiszesz merytorycznego w odniesieniu do poważnego tekstu ktory napisał Pan Piotr. A może podpowiesz co powinnismy zrobic w Sosnowcu aby wygrać wybory i przekonac mieszkancow do wyboru lepszej drogi. Opowiastami o Świetochłowicach ani o gangach Nowego Yorku tego się nie zrobi.
#6 | anonim dnia 21.01.2010 22:43
Może nie na temat, ale ważne info, w końcu dotyczy metropolii Silesia i jednego z jej bosów i "sprawdzonych gospodarzy" :
Prezydent Świętochłowic Eugeniusz M. został zatrzymany przez funkcjonariuszy katowickiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu, gdzie był przesłuchiwany przedstawiła mu zarzuty popełnienia przestępstwa. Chodzi o przyjęcie i żądanie korzyści majątkowych.
Oprócz prezydenta została zatrzymana także sekretarz miasta Jolanta S - K., która otrzymała takie same zarzuty. Oboje noc spędzą w areszcie policyjnym w Bytomiu.
- W piątek zapadnie decyzja, czy wobec tych dwóch osób zostanie zastosowany areszt tymczasowy - wyjaśnia Artur Ott, prokurator rejonowy w Bytomiu.
Funkcjonariusze ABW wkroczyli dzisiaj do świętochłowickiego Urzędu Miejskiego punktualnie z godziną rozpoczęcia pracy. Bytomska prokuratura zleciła im przeszukanie gabinetu prezydenta.
Do części gmachu, gdzie mieści się m.in. gabinet prezydenta oraz jego dwóch zastępców, w ogóle nie można było wejść. Zawieszono kartkę Brak przejścia. Akcją ABW urzędnicy byli zaskoczeni.
- Nic tego nie zapowiadało, jeszcze w środę prezydent był do wieczora na sesji - dziwią się. - Jestem zszokowany - mówi Roman Penkała, rzecznik prasowy UM w Świętochłowicach.
- Jeżeli do urzędu wchodzi ABW, to sprawa jest poważna - komentuje Andrzej Szaton, przewodniczący Rady Miejskiej.
ABW sprawdzało i przeszukiwało gabinety prezydenta, sekretarz miasta oraz biura wydziału promocji.
- Śledztwo prowadzone jest od listopada ubiegłego roku i nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Bytomiu - wyjaśnia prokurator Artur Ott. - O żadnym przypadku nie może być mowy - dodaje.
Prezydent Eugeniusz M. był przesłuchiwany przez trzy godziny. Po południu odbyła się też konfrontacja ze świadkami. Ani prezydent ani pani sekretarz nie wrócili do domów. Usłyszeli zarzuty przyjęcia i żądania korzyści majątkowych.
- Sprawę ocenić należy jako rozwojową - mówi ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie.
Radni Porozumienia Świętochłowickiego, ugrupowania prezydenta są zszokowani. - Nic nie wiedziałam, jestem zaskoczona - mówi radna Jadwiga Garbaciok
Eugeniusz M. jest prezydentem Świętochłowic od 2000 roku. W kolejnych wyborach samorządowych też zamierzał startować.

Nie ma świętych Smile, który następny ?
#7 | Omnia dnia 21.01.2010 22:09
w sprawie Gierka nie wystąpił!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney