Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Lewicy coraz trudniej o wyborczy kompromis

Adam Gierek nie wystartuje w wyborach na prezydenta RP. Eurodeputowany Unii Pracy udzielił oficjalnego poparcia Jerzemu Szmajdzińskiemu, kandydatowi zjednoczonej lewicy. Gierek wszedł do jego komitetu honorowego. - To ukoronowanie wyborczego porozumienia między SLD i UP - mówi europarlamentarzysta.
Choć porozumienie podpisano w Zagłębiu, w jego stolicy lewica wciąż nie może się dogadać i jak dowiedzieliśmy się wczoraj - możliwe, że nie dogada się w ogóle.Rekomendację Gierka dla Szmajdzińskiego zapowiadał przed dwoma tygodniami Grzegorz Napieralski. Szef Sojuszu na łamach naszej gazety nazwał to zwiastunem przedwyborczego zjednoczenia lewicy. Zjednoczenie dokonało się w Dąbrowie Górniczej, w biurze poselskim Gierka.- W Dąbrowie rozpoczynamy budowanie porozumienia społecznego, które będzie naszym orężem w kampanii prezydenckiej, samorządowej, a także parlamentarnej w 2011 roku - powiedział nam Szmajdziński.Nieoficjalnie wiadomo było, że Gierek nie jest zachwycony pomysłem własnej walki o prezydenturę, ale UP musiała wykorzystać jego pozycję polityczną w negocjacjach z SLD. Gest Gierka, któremu w komitecie honorowym Szmajdzińskiego towarzyszy m. in. przewodniczący UP, Waldemar Witkowski będzie jednym z argumentów w rozmowach o obsadzie nazwisk na listach do wyborów samorządowych.- Pewna gra się toczy, ale najważniejszym dobrem jest jedność lewicy - deklaruje prof. Gierek. - Szmajdziński to dobry kandydat, spokojny, zrównoważony człowiek i doświadczony polityk, którego karta nie została jeszcze zupełnie zapisana.Tak jak trudno przewidzieć, jak Szmajdziński zapisze swoją kartę w walce o prezydenturę kraju, tak wciąż nie wiadomo, kiedy rozstrzygnie się konflikt lewicy w Sosnowcu.Porozumienie SLD i UP na szczeblu ogólnopolskim wciąż nie obowiązuje w stolicy Zagłębia i całkiem prawdopodobne, że nie będzie obowiązywać wcale. Obie partie lansują na prezydenta miasta swoich ludzi. Sojusz nie wyobraża sobie, by wspólnym kandydatem lewicy był ktokolwiek inny niż obecnie rządzący w Sosnowcu Kazimierz Górski. Górski jest nie do przyjęcia dla UP, która proponuje radnego Macieja Adamca. Z kolei dla szefów SLD w grę wchodzą dwaj kandydaci - Górski i Grzegorz Pisalski, poseł UP z Sosnowca. Centrala Sojuszu ma dość zamieszania i ostrzega: "Do końca stycznia macie się dogadać".- Siądziemy razem do rozmów, rozważymy wszystkie propozycje. Jeśli ktoś przekona mnie do swojej wizji, jestem w stanie pójść na kompromis - powiedział nam prezydent Górski, zaznaczając jednak, że starając się o reelekcję, nie musi niczego udowadniać.Górski może pozwolić sobie na skromność, bo pełne poparcie gwarantują mu działacze SLD w województwie.- To najlepszy człowiek na to stanowisko, zapewniający lewicy zwycięstwo w pierwszej turze wyborów - podkreśla Witold Klepacz, poseł i szef lokalnych struktur partii.O tym, że w Sosnowcu Sojusz nie jest skory do kompromisu, świadczy choćby wczorajsze spotkanie regionalnych władz SLD z prezydentem Górskim.

- Przekonywali Górskiego, by nie myślał o żadnym kompromisie z UP w mieście - mówi nasz informator.Jeśli do kompromisu nie dojdzie, prawdopodobny stanie się scenariusz z dwoma kandydatami lewicy na prezydenta Sosnowca. Takie rozwiązanie zmniejszy szanse Górskiego na reelekcję. Swoją mediację w sporze oferuje Napieralski, ale nie wiadomo, jakie argumenty przekonają UP, by poparła kandydata SLD.- Na razie naszym kandydatem jest Adamiec. Jeśli nie zaakceptuje go Sojusz, zgłoszę własną kandydaturę. Gest Gierka i poparcie budżetu Sosnowca przez naszych radnych powinny skłonić prezydenta Górskiego do ustępstw - uważa poseł Pisalski.

red. Marcin Zasada, Dziennik PolskaAutor: Piotr Dudała | 29/01/2010
Komentarze
#1 | zyga dnia 02.02.2010 10:45
,,Czyn, którego dopuścił się były zomowiec Ireneusz K., nie przedawnia się - uważa minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który wniósł do Sądu Najwyższego kasację od umorzenia sprawy b. zomowca oskarżonego o śmiertelne pobicie w 1983 r. Grzegorza Przemyka. " /wiadomosci.wp.pl
#2 | @@ dnia 01.02.2010 19:12
ludek | 30-01-2010 | 22:21
PO i PiS mają ,,jechać" prawda po oczach.
Żadnych układów z bolszewią.
#3 | @ludek dnia 01.02.2010 17:26
Partie, tak PO jak i PIS, nie są po to aby "jeździć" po czymkolwiek - szczególnie przed kampanią wyborczą.
No, chyba że nie ma się nic innego do zaproponowania. Tyle tylko że taka "jazda" po wszystkim i wszystkich, ludzią już raczej się znudziła i jest odbierana jako plotkarskie obrzucaniem się błotem, taki polityczny bełkot.
Ludu już to nie porywa, Lud już wie że od ścigania przestępstw są inne organa nie Partie. Jak się ma konkretne i prawdziwe podejrzenia popełnienia przekrętów to się nie płacze i sieje ploty o tym, w necie tylko pisze do Prokuratury, CBA, RIO, NIK... możliwości jest od cholery.
Ty "ludku" znany jesteś z tego że ujawniałeś w necie na portalach setki różnych przekrętow i machinacji. Ujawniałeś w NECIE ! A nie prościej napisać do odpowiednich organów ? Cudzymi rączkami chcesz zawsze sprawy załatwiać, dziwne to trochę. A może sam masz coś za paznokciami i wolisz stać w cieniu ?
#4 | anonim dnia 31.01.2010 19:31
Ciekawe co władze krajowe SLD na działalność swojego sosnowieckiego pupila Górskiego w kwestii państwa świeckiego?
SLD wykorzystując stanowisko UE propaguje walkę z krzyżami w miejscach publicznych. Tymczasem w Sosnowcu lider tej partii i były działacz PZPR, aktualnie pełniący kolejną kadencję prezydent miasta buduje z miejskiego budżetu za grube miliony miejsce kultu zwane już przez niektórych PAPA LANDEM, porażające swą wielkością i będące świadectwem czerwono-czarnej koalicji.
Jak widać ideologia ideologią ale liczy się każdy głos, nawet moherowy byle utrzymać się u władzy Smile
#5 | ludek dnia 30.01.2010 21:21
PO i PiS mają ,,jechać" prawda po oczach.
Żadnych układów z bolszewią.
#6 | Mariusz dnia 30.01.2010 18:25
Jakie personalne przepychanki ?
Właśnie walka o los miasta Sosnowiec a nie Kłobucka ,czy Chojnic.
#7 | Nowe idzie II dnia 30.01.2010 17:32
A jak juz wygramy wybory to dalej bedziecie walczyć z komuną takimi metodami jak powyzej ?
Może zamiast tych idiotycznych personalnych wycieczek, zacząc wreszcie walkę wyborczą o głosy wyborcow, jakimiś konkretami programowymi ?
Panowie to walka o los miasta a nie przedszkolna przezywanka.
#8 | Nowe idzie ? dnia 30.01.2010 17:28
Widze że na tym portalu otwarte zostalo okienko reklamowe z wiadomościami z SLD. No to gratuluję !
#9 | ludek dnia 30.01.2010 16:54
Czy to chodzi o tego posła Grzegorza Pisalskiego urodzonego w Chojnicach (Kaszuby)??
Bo ten drugi Sosnowiecki poseł Klepacz to jest urodzony w Kłobucku.
Jakie ma wykształcenie i jaki zawód wykonywał p.Pisalski ?

Oczywiście ,że tylko poseł Pięta jest w stanie wyprowadzić z tego bagna Sosnowiec.
#10 | Alex dnia 30.01.2010 16:23
Adamiec albo Pisalski na Prezydenta w Sosnowcu!!! Panowie, nie dajcie się zwieść Górskiemu, nie odpuszczajcie.
Wtedy ze spokojem mogę powiedzieć, że Górski przegra, a wygra... no nie Wy Panowie, tylko poseł Pięta i basta.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney