Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Putin zaprasza.

Premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zaprosił prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska do wspólnego uczczenia pamięci ofiar Katynia. Uroczystości odbędą się w pierwszej połowie kwietnia 2010 r. - podała kancelaria Tuska w komunikacie.
Zaproszenie zostało przekazane w czasie rozmowy telefonicznej, do której doszło z inicjatywy strony rosyjskiej.

- Istotą i głównym celem tej rozmowy było zaproszenie przez pana premiera Putina pana premiera Donalda Tuska do wspólnego uczczenia rocznicy tragedii katyńskiej. (..) Premier Putin ma świadomość jak ważne miejsc zajmuje Katyń w pamięci Polaków - powiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Paweł Graś.Jak relacjonował Graś Putin powiedział, że uważa, że wspólny udział w tych uroczystościach ma wymiar symboliczny. - Uroczystość powinna mieć też wydźwięk moralny - miał dodać Putin.- Donald Tusk stwierdził w rozmowie z Putinem, że zaproszenie to doniosły krok na drodze poprawy wzajemnych stosunkóe między państwami - relacjonował Graś.- Problem uroczystości w Katyniu był tematem rozmowy podczas spotkania w Sopocie. Ustalenia tej rozmowy się w ten sposób się materializują. Nie było żadnych specjalnych zabiegów ze strony Polski - dodał Graś (...).
www.onet.plAutor: Piotr Dudała | 02/02/2010
Komentarze
#1 | @ludek dnia 05.02.2010 20:45
Najmocniej przepraszam ...Nikołaj Swanidze, znany... a gdzie i z czego znany, ja go nie znam, moi znajomi też. Malo kto go w Polsce zna.
Gardi Kałmanawardze, znany gruziński literat, polonista i hodowca niedźwiedzi, uważa że drażnienie niedźwiedzia za winy jego prapraprzodków do niczego dobrego nie prowadzi, szczególnie gdy wymaga się od niedźwiedzia aby obdarł się sam ze skóry i rozłożył ja przed nami.
Głupie, nie ? Dokładnie tak samo głupie jak uciecha niektórych że to ruscy organizują obchody katyńskie. Czy ktoś wyobraża sobie uroczystości ku czci poległych pod Monte Casino organizowane przez Niemców z Wermachtu ?
#2 | ludek dnia 05.02.2010 19:15
Nikołaj Swanidze, znany rosyjski historyk i publicysta, uważa, że Rosja powinna odtajnić wszystkie dokumenty dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Według niego, Moskwa jednak nie jest wciąż gotowa do powiedzenia prawdy o tej zbrodni, a Władimir Putin może próbować w Katyniu przekonać Donalda Tuska, iż to Niemcy rozstrzelali polskich oficerów, albo że nie wiadomo, kto ich rozstrzelał. Dodał przy tym, że to byłoby działanie bezsensowne, bo Tuska nie da się wymanewrować. //wiadomosci.wp.pl
#3 | /wiadomosci.onet.pl/ dnia 04.02.2010 10:24
,,Cimoszewicz zaznaczył, że zaproszenia Putina jest szansą, by uniknąć "aury skandalików otaczających tę tragiczną datę." - To znacznie lepiej gdybyśmy się zastanawiali, kto się pojawi ze strony rosyjskiej - dodał senator.
- We współczesnej Rosji pojawił się niepokojący rys - zmiana stosunku do Stalina. Próby jego rehabilitacji. Znamy dane opinii publicznej dotyczące najważniejszych ludzi w historii XX wiecznej Rosji. To okazja dla Putina by odciął się od przeszłości. Nie chodzi o to, by potępił sam siebie, on nie służył w reżimie stalinowskim - powiedział Cimoszewicz."
#4 | a ja zacytuję ci mario dnia 04.02.2010 10:09
,,spokojnie komuszku, spokojnie, to się nie podniecaj, bo ci żyłka pęknie, czerwoni wolą rozmwiać z tobie podobnymi, bo najczęściej jestescie ich agentami, jak wasi szefowie z PZPR: Bierut, czy Jaruzelski!"
#5 | @ludek dnia 04.02.2010 09:56
no cóż na całą tą sytuacje ludku moge odpowiedziec słowami L.Dorna odnoszacymi sie do PO cyt."córka się puszcza,syn upośledzony",tyle.
#6 | ludek dnia 04.02.2010 09:43
mario | 04-02-2010 | 08:00
spokojnie komuszku, spokojnie, to się nie podniecaj, bo ci żyłka pęknie, czerwoni wolą rozmwiać z tobie podobnymi, bo najczęściej jestescie ich agentami, jak wasi szefowie z PZPR: Bierut, czy Jaruzelski!
@ mario
MASZ W 100% RACJĘ .
TEŻ TAK UWAŻAM .
#7 | @ludek dnia 04.02.2010 09:24
Zeby była jasnośc moje wPIS-y są z dn.03.02.godz.20:19,dn.04.02.godz.07:55,08:16,09:34. Dziękuję,wiesz jednak ,że PO nie zaliczam do ugrupowania patriotycznego,ale jeżeli zmieniłes poglady jest mi niezmiernie miło,a jezeli to prowokacja to tez niezła.
#8 | ludek dnia 04.02.2010 09:05
@ mario
MASZ W 100% RACJĘ .
TEŻ TAK UWAŻAM .
#9 | @ludek uzupełnienie dnia 04.02.2010 08:34
nic to nie zmienia,to tylko potwierdza moja tezę o obserwacji tej "klasy rzadzacej" i łatwośc jej manipulacji.Jeżeli dodatkowo chodzi o obniżenie rangi,to dowód na to ,że ta administracja jest podwójnie głupia.
Na lemingów w Polsce to jednak wystarczy,aby piac z zachwytu jaki to "nas" spotkał zaszczyt.
Pinokio bez najmniejszego zastanowienia odpowiedział putinowi (zna rosyjski?,bo z angielskim chyba cieniutko skoro prezydentowi USA odpowiedała automatyczna sekretarka"sorry nie ma nas w domu"),tak są zdesperowani i bez zastanowienia łapia się brzytwy(słupki)
Nikt juz chyba w Polsce nie ma złudzeń co do partii rzadzącej i jej wspólkoalicjanta(kargul -gaz,to tez wymaga gruntownego wyjasnienia)
#10 | @ludek-Z mediów... dnia 04.02.2010 08:06
Są jednak tacy co inaczej oceniają to zaproszenie:
Zaproszenie do Katynia Donalda Tuska to ze strony Kremla zabieg, by obniżyć rangę uroczystości jedynie do szczebla premierów - takiego zdania jest Nikita Pietrow, rosyjski historyk i wiceszef stowarzyszenia Memoriał. - Dla mnie to szyderstwo Kremla - podkreślił.
- Jest to przebiegłe posunięcie Kremla, które ma na celu obniżenie rangi uroczystości upamiętniających tę tragiczną rocznicę. Wszak na uroczystości do Katynia mógłby przyjechać prezydent Polski. A tak Kreml daje do zrozumienia, że można się ograniczyć do szczebla premierów - komentował Pietrow w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Jak mówił wiceszef Memoriału, "ze strony Kremla nie zostanie tam powiedziane nic nowego". - Putin powie to, co mówił już we wrześniu zeszłego roku w Gdańsku - że jest to tragiczna data, łącząca dwa narody - dodał.

I powiedział wprost: - Z mojego punktu widzenia to szyderstwo. Śledztwo zakończono sześć lat temu, a opinia publiczna w naszych krajach do dzisiaj nie została zapoznana z jego rezultatami. Ujawniona została tylko część akt. Nie odpowiedziano na podstawowe pytania - jak i kto? Przede wszystkim - kto ponosi odpowiedzialność? Jest to kpina z rosyjskiego prawa.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney