Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Bez komentarza

Bierut, Ochab, Gomułka, Gierek, Kania, Jaruzelski, Rakowski w wersji na słodkoFot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Autor: Redakcja | 03/02/2010
Komentarze
#1 | ludek do @ dnia 06.02.2010 13:11
pisanie prawdy = wyśmiewanie+lżenie
Mądry nie oznacza ,że inteligentny.
Gratuluje ,,dowodzenia " Wink
#2 | do @ ludek dnia 06.02.2010 13:06
nteligentny nie znaczy mądry,to pana zdaniem usprawiedliwia go w lżeniu ,wyśmiewaniu prezydenta,gratuluje dobrego samopoczucia!
#3 | ludek dnia 06.02.2010 10:50
LEWICOWO oświeceni ,z dużą siłą przyzwyczajenia do tego co było za komuny(dobrobyt i układy dla wybranych-jadąc na skróty) i brak alternatywy.
Wierni odwrócą się od was.I to już wkrótce.
#4 | dot wpisu @Jonasz od @@ | 06-02-2010 | 08:02 dnia 06.02.2010 09:07
Nawet nie będę prosił redakcji o usunięcie Twojego postu bo tylko potwierdza moją tezę. Chociaż z drugiej strony redakcja sama powinna reagować na taki brak kultury i łamanie netykiety. Chyba że nie chce.

do @@ludek | 06-02-2010 | 08:11
No cóż w każdej partii zdarzają się czarne owce Smile. Staram się nie patrzeć ślepo i często krytycznie odnoszę się do pewnych sytuacji i działań. (może dlatego ci, którzy mają klapki na oczach potraktowali mnie w ten sposóbSmile Nie będę się jednak rozpisywał dłużej żeby miernocie tutejszej nie dawać okazji do szczucia
PS Palikota uważam za bardzo inteligentnego polityka Smile

Jonasz
#5 | @@ludek dnia 06.02.2010 07:11
@ludek z 04-02-2010 /22:41
komentarz moralizatorsko świetny..... tylko jak to się ma do elit PO w kraju np..p.Niesiołowskiego,Karpiniuka,Palikota odniesie się pan?
#6 | @Jonasz od @@ dnia 06.02.2010 07:02
,,Ludku/Ludkowo/Piotrze D.."
śmiało dalej ...szowinisto ,szmato......
#7 | @ ludek z 04-02-2010 | 22:41 dnia 05.02.2010 23:07
Ludku/Ludkowo/Piotrze D....
Naprawdę inteligentna odpowiedź. Z przykrością muszę stwierdzić, że tutejsi forumowicze dzielą się na 2 obozy:
1 to tzw wojujący antykomuniści. Charakteryzują się mierną inteligencją ograniczającą się do wyzwisk, obelg i inwektyw względem swoich oponentów.
2 to ludzie rozumni (niestety zdecydowana mniejszość), która racjonalnie potrafi uzasadnić swoje argumenty. Zwykle przez ludzi z 1 obozu nazywana komuchami. Może i zdarzają się tu ludzie obecnego prezydenta ale podejrzewam że to mniejszość tej mniejszości.

Jest to o tyle przykre, że dzięki takim tłumokom jak grupa nr 1 (czasem trzeba rzeczy nazwać po imieniu), PO w Sosnowcu nie ma szans na zdobycie władzy. Gdyby jeszcze znalazł się ktoś na poziomie Tomczykiewicza czy Dolniaka byłaby szansa ale niestety sosnowiecka PO z rozumem ma tyle wspólnego co Putin z CIA.
Agresywne wypowiedzi, brak merytorycznych odpowiedzi lub kasowanie postów - to jedyna broń ograniczonych "politykierów". Znając życie ten post zostanie skasowany lub zostanę nazwany czerwonym komuchem, bolszewią itp. Bolą mnie tak prymitywne metody bo, nie boję się tego przyznać, jestem sympatykiem PO od lat i tym bardziej żałuję, że w naszym mieście nie ma inteligentnych elit zdolnych do przejęcia władzy. A szafowaniem stanowiskiem rzecznika sosnowieckiej PO tylko ośmiesza te struktury, tak jak ten serwis różnego rodzaju zagraniami.

Pozdrawiam i życzę więcej zdrowego rozsądku. Jonasz
#8 | Bozia i towarzysze dnia 05.02.2010 21:47
Bozia i towarzysze

Lewica wie, kiedy przysiąść, kiedy powstać, a kiedy uklęknąć. Dla prawicy zabrakło miejsca w kościołach.

Niedziela, 2 kwietnia. Stolica Czerwonego Zagłębia r11; Sosnowiec. Była ostoja komuny. Tego dnia miasto żyje tylko obchodami pierwszej rocznicy śmierci papieża. Powszechne modły, msza, droga krzyżowa. Marszruta procesji: ks. Jerzego Popiełuszki, Dworska, Braci Mieroszewskich, 11 Listopada. Do niesienia krzyża wyznaczony kwiat obywateli miasta. Wybierano ich tak, by reprezentowali górników, hutników, kolejarzy, młodzież, mężczyzn, kobiety i duchowieństwo. Nie ma wśród nich przedstawicieli bezrobotnych, choć stanowią oni 20 proc. mieszkańców Sosnowca. Potem jeszcze apel jasnogórski i przygotowana dla uczestników uroczystości prezentacja zagospodarowania niedawnych pastwisk zwanych obecnie placem Papieskim. Lewicowe władze Sosnowca dbają o to, by mieszkańcy mieli na co dzień Jana Pawła II, i to w wielu postaciach.

W Sosnowcu jest szpital polskiego papieża, jego przybranym imieniem nazwano także rondo, ulicę, dom dla młodzieży, poświęcono mu tablicę pamiątkową, ma jeden pomnik, jego istnienie przypomina także wielki krzyż. Wszystko to robią komuchy rządzący Sosnowcem od 10 lat. Świecka władza i pasterze duchowi w Sosnowcu doskonale ze sobą koegzystują. Tak dobrze, że prawicowców szlag trafia.

r11; W sosnowieckich kościołach już nie ma dla nas miejsca r11; żali się w gronie znajomych lokalny lider prawicy, nazwisko do wiadomości redakcji. r11; Dlatego, że wszystkie ławki w kościele obsiadły komuchy.

Za czas jakiś Sosnowiec wzbogaci się o jeszcze jeden pomnik Jana Pawła II. Pomnik swoim ogromem przyćmi wszystkich innych papieży z brązu bądź z kamienia, którzy zdobią nasz kraj. Na placu Papieskim stanie postument. Na nim zostanie postawiona barka z żaglem. Dopiero na tej barce będzie pomnikowy papież. Sam żagiel ma mierzyć 24 metry wysokości. Powstał już społeczny komitet budowy pomnika i zaraz został zasilony dotacją samorządową. Komitet społeczny jest tylko z nazwy, gdyż został powołany decyzją nr 137 prezydenta Sosnowca z 2 listopada 2005 r. W decyzji wymieniony jest skład komitetu. Z nazwiska wyszczególnieni są też odpowiedni naczelnicy wydziałów magistratu, którzy mają udzielać pomocy w realizacji zadań statutowych komitetu.

Do komitetu trafili zaufani działacze SLD w Sosnowcu. Wymieniamy trzech najważniejszych i najbardziej charakterystycznych: Bogusław Kabała, Tomasz Bańbuła i Andrzej Równicki. Początkowo komitetem rządzić miał Kabała, uznano jednak, że obciach byłby zbyt duży. Jest więc tylko szarą eminencją; w rzeczywistości to on pociąga za sznurki. Panowie ci wyróżniają się aktywnym stosunkiem do Kościoła.

Teraz biegają na każdą mszę, ale przed zmianą ustroju było wręcz przeciwnie.

Zwalczali Kościół, każdy na miarę możliwości. Równicki, obecnie naczelnik wydziału kultury urzędu miasta, w PRL był dyrektorem technikum hutniczo-mechanicznego. Bańbuła, były przewodniczący rady miasta, był ostatnim sekretarzem Komitetu Miejskiego PZPR w Sosnowcu. Kabała, obecnie przewodniczący rady miasta, w PRL był sekretarzem propagandy oraz członkiem egzekutywy Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach. Wówczas wyjątkowo aktywny przeciwnik kleru. Będąc dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Sosnowcu przeszkadzał w organizowaniu spotkań oazowych dla młodzieży, osobiście przeprowadzał rozmowy z rodzicami tych uczniów, których podejrzewał o nazbyt religijne skłonności.

r11; Oni teraz są stałymi bywalcami wszystkich kościelnych uroczystości r11; mówi E.G., działacz SLD w Sosnowcu. r11; Tak się obcykali, że śpiewają pieśni intonowane przez księży bez zaglądania do książeczki do nabożeństwa. Idealnie wiedzą, kiedy przysiąść, kiedy powstać, a kiedy uklęknąć.Nic dziwnego, że prawica płacze z wściekłości. Zastanawia się, kto do kogo biega po prośbie: świeccy do duchownych czy duchowni do świeckich. W Internecie kolportuje pogląd na ten temat: Udział księży z Zagórza (najludniejsza dzielnica Sosnowca r11; przyp. M.C.) w komitecie świadczy o ich służebnej roli i pewnej dyspozycyjności w stosunku do prezydenta.

I sugeruje, że księża otrzymać mogli zgodę biskupa Śmigielskiego, mimo iż ten wcześniej nie poparł idei budowy pomników.

Biskup Śmigielski tak mówił na ten temat: Proponowano tradycyjny pomnik, nadanie imienia Jana Pawła II placowi pod dworcem PKP w centrum Sosnowca, wręczenie symbolicznych kluczy od miasta Papieżowi. Powiedziałem, że to niepotrzebne. Pomnikiem ku czci Ojca Świętego będzie wzrost czytelnictwa prasy katolickiej o 100 procent.

W sprawie nowego pomnika i komitetu jego budowy wypowiedzieli się sami mieszkańcy. Ogłoszono ankietę z pytaniem: Czy potrzebny jest Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II? Uczestnik ankiety miał do wyboru 6 różnych odpowiedzi. Jedna brzmiała: Nie, bo nie chcę w ogóle następnego pomnika. Tę odpowiedź wskazało 52,29 proc. respondentów.

W Sosnowcu wszyscy wiedzą, dlaczego mimo niechęci wielu mieszkańców pomnik i tak powstanie. Dziś socjalizm nie jest w modzie. Dziś jest moda na kościelność. Sosnowiecka lewica też chce z tej mody skorzystać i pobić prawicę jej własną bronią r11; klerykalizmem. Co się może okazać ruchem samobójczym, gdyż w Sosnowcu ciągle jeszcze ludzie nie zatracili daru logicznego myślenia.
#9 | kadry dnia 05.02.2010 21:42
Społeczny Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II:

1. Emilian KOCOT - Przewodniczący (bezpartyjny, ordynator w Szpitalu Miejskim nr2, brat proboszcza parafii św.Joachima w Zagórzu)

2. Jacek Kaźmierczak - Wiceprzewodniczący (członek klubu radnych SLD, Wiceprzewodniczący RM)

3. Ks. Jarosław Wolski - Wiceprzewodniczący ( proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Zagórzu, kapłan biznesmen, jedyny ksiądz w Polsce, który złożył deklarację przynależności do postkomunistycznej SDRP)

4. Tomasz Bańbuła - członek klubu radnych SLD, ostatni pierwszy sekretarz KM PZPR w Sosnowcu z1989r, wyprowadzony z kopalni Sosnowiec w latach 1980,).

5. Ks. Tadeusz Grodek - (proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zagórzu),

6. Bogusław Kabała - ( członek klubu radnych SLD, Przewodniczący RM, aktywista na rzecz Ireneusza Sekuły w Sosnowcu, przyjaciel wroga Polski Wsiewołoda Wołczewa , sekretarz propagandy Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach w 1980r),

7. Ks. Tadeusz Kamieński - (proboszcz parafii św. Floriana w Zagórzu),

8. Ks. Stanisław Kocot - (proboszcz parafii św. Joachima w Zagórzu, brat Emiliana Przewodniczącego Komitetu),

9. Ks. Stanisław Łyp - (proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Zagórzu)

10. Ks Grzegorz Noszczyk

11. Maciej Ormowski - (radny, członek klubu radnych SLD, ordynator w Szpitalu Miejskim nr2 w Sosnowcu ).

12. Andrzej Równicki - (człowiek Prezydenta K.Górskiego w Komitecie, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Sosnowcu)

13. Michał Smolucha - (członek klubu radnych SLD),

14. Anna Sporyszkiewicz - (radna, aktywistka Partii Demokratycznej)

15. Wiesław Suwalski - (członek klubu radnych SLD, w Sosnowcu z1989r, bliski współpracownik Ks. Jarosława Wolskiego).

16. Witold Ślęzak - (radny bezpartyjny faktycznie nieformalny radny SLD)
#10 | mieszkaniec dnia 05.02.2010 20:44
No to co zabieramy sie do wypieku torciku dla sosnowieckich komuszków ??
Dobre!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney